bugün

*Yıllardır inşaat hainde olan bina.Orta okuldayken geldim bina inşaat halindeydi.Üniversiteden mezun olucam hala inşaat halinde.
(bkz: yok öyle bir şey)**
eğitime değil sosyal faaliyetlere önem veren rektör gelince tamamalanabilecek olan bina. aslında konferanslar da eğitim sayılır ama...
mesih (bkz: hasan mezarcı) 'in yeryüzüne inmesiyle insaatının tamamlanılacagına inanılan yapıt.
bir ki$inin bile, in$aatının neden devam etmediği hakkında mantıklı bir fikre sahip olmadığı yapı. bir çivi bile çakılmıyor ama neden? paranın bir neden olduğunu sanmıyorum yapılmamasında çünkü artık rezillik söz konusu. yapılamaması tamamen prestij kaybı. her geçen gün rektörün adına sürülen bir leke. mutlaka bunun başka bir sebebi olmalı diyerek zorluyor kendini insan. bürokratik bir engel olabilir, yada başka birşey. mesela yıkarak otopark yapmak için bekletiyor olabilirler. * *
tez elden uğur dündar'ın gelip skandal bina olarak görüntülemesini istediğim bina...
ön tarafından bakıldığında kolonların ve pencerelerin görüntüsü kurukafayı andırır. valla bak *
(bkz: bu sevda bitmez)
maliye bakanlığı kendi adamları rektör olunca para musluklarını açmasıyla inşaatına kaldığı yerden devam edilecek olan yapı.

http://www.uludag.edu.tr/oditoryum.htm
Yıllar sonra ilkkez etrafı branda ile çevrelenip yapım tabelası yenilendiği gözlenen devasa yapı.
2001'de girdiğimde inşaat halinde duran ve ben mezun olduktan yıllar sonra bile tek civi cakılmamış yapı.

para yok der dururdu rektör, ondan yapamamışlar bunu meger. ha bide bunun kardeşi var
(bkz: uludag üniversitesi yarı olimpik yüzme havuzu)
ismi ağır geldiğinden olsa gerek yapımı bitmeyen yapı. *
yapımı üzerinde çok emeği geçen merhum rektör mete cengiz'in* cenaze töreni ile birlikte kullanıma açılan dev binadır.
binanın ismi prof. dr. mete cengiz kültür merkezi olarak değiştirilmiştir.