bugün

ekşi sözlük kadar olmasa da hareketli bereketli sözlük. diğer sözlükler mesela instela resmen nostaljik bir şey gibi arada yaşlılar falan giriyor anca.
bir zamanlar ekşi sözlükte daha çok zaman geçiriyordum, çaylak çaylak dolaşıp yazarlık sırası bekliyordum. o zamanlar ekşi sözlüğün seviyesizliğinden, başlıklardaki ve entrylerdeki müstehcenlikten şikayet ediyordum. sonra ekşi sözlüğe ara verip uludağ sözlüğe yöneldim. çaylaklıktan kurtulup yazar bile oldum. geçenlerde biraz nostalji olsun, biraz değişiklik olsun diye tekrar ekşi sözlükte biraz dolaştım. Uludağ sözlükten sonra, kendimi adeta ramazan ayında emirsultan camiinin avlusunda dolaşıyormuşum gibi hissettim. o kadar fark var, yani.
şuan tam olarak inci sözlüğün 2010 2015 yılları arasını hatırlatıyor.

siyaset yapmayı beceremeyen kürt pkklı, türk barbar, alevi dinsiz, solcu terörist gibi genellemeler yapıp insanları birbirine düşürmeye çalışanlar..

futbol başlıklarında fenerbahce şikeci, galatasaray fetöcü gibi boş argümanlarla ortalığı karıştırmaya çalışan ergenlerin kendi aralarında eğlenip birbirine laf sokmalı entryler girdiği mekana dönüştü.

moderatörler de bunlara hiç bir işlem uygulamıyor en fazla 1 haftalık ceza alıp geri yazıyorlar.

gündelik hayatında dile getiremeyeceği görüşleri burada sanal hesabın arkasına saklanıp rahatlıkla yazıyorlar.

normal yazayım derdin de olan insan yok büyük çoğunluk provokatörlük yapıp ortalığı karıştırma peşinde..

kendini troll sananların çoğu 17 25 yaş arası liseyi bile doğru düzgün bitirememiş, atatürk, şeriat, aktroll taklidi, kadınlara hakaret edip komik olduğunu düşünen sanal ruh hastalarını andırıyor.

ismail ve emin'in para konusunda sıkıntısı olmadığı için sözlükle pek fazla ilgilenmiyorlar sanırım.

kolay yazar olunabildiği için kadınlar dahil çoğunluğun fake hesapları var. çaylak olur olmaz onlar geçip yazıyorlar.

uzun süreli çaylak yapılmanın mantığı da çok saçma. zaten herkesin fakesi var bunu moderatörlerin de görmesi lazım o zaman sözlükteki sistemi değiştirin ya da kimseyi çaylak yapmayın.

inci sözlükte üye olurken telefon numarası istiyor bir numarayla 2 kere kayıt olunuyor. bunun gibi özellikler olsa fakeler engellenebilir.

kavga,kaos,ifşadan vs beslenen sağa sola sataşan ilgi delisi kişilerin çoğunlukta yazar olduğunu sandığı sözlük görünümlü forum sitesi denebilir.
2006 yılında yazılmış eski entry'leri okuyunca içimi huzur kaplayan sözlük. Kaliteli yazılar var gerçekten, her şeye ramend katkıda bulunmaya değer.
Daha kendi kullanıcılarını siteye ulaştıramayan oluşum. Siteye erişim en kısa zamanda düzelir umarım. Çile oldu iyice.
100 gün yokluğumda daha fazla boka sarmış sözlüktür. 31 çekmekten kendi isimlerini bilmeyen amcuklar tarafından istila edilmiş.
organize ibiş kemalist tayfanın cirit attığı sözlüktür. buranın selamete ermesi için kemoşların silik yemesi gerek başka yolu yoktur..
s ı k ı c ı. Maç filan var herhalde yine in cin top oynuyor.
artık insan gibi bir mobil uygulama çıkarması gereken sözlük.

zamanında iyi kötü vardı, onu da çürümeye terk ettiniz. dedim herhalde yenisi gelecek, seneler geçti tık yok.

milyonlarca lira değer biçilen sözlüğe neden bir çivi bile çakılmıyor merak ediyorum. ceo meo gelecek deniyor bakalım.

bir de rica ediyorum yazarlara reklam gösterilmesi konusundan vazgeçilsin.
isim yapmaya gelmiş vasat trollerin ve vasat hackerların saldırısı altındadır.
götüm gibi sözlük. gerçi söz konusu yerim yunan tanrılarındakini andırıyor, o bile buraya fazla gelir.

naber lan 2 kelime yazıp da troll olduğunu sanan bok torbaları! alayınızın canı cehenneme!

edit: çükümü de yiyin.

edit2: vazgeçtim yemeyin, bu kadar kolay bir ölüm yakışmaz size.

edit3: zall yiyebilir ama, ona yakışır.

edit4: sinir harbi amk resmen. gömesim var tuttuğumu!
ben buraya nasıl geldim dedirtir.
Büyülü sözlük sanki, insan bırakamıyor.
Yazarlar çok tatlı laan.
Buraya nasıl geldim , bilemiyorum .
uyeleri yavas yavas liseyi kazandigi icin populerligi git gide azalan sozluk.
(bkz: nerede hata yaptık diye düşünürken 2012 ye kadar gitmek)
Sözlüğün en güzel durduğu yer...
Genelde troll konuların döndüğü, abazanların yılmaksızın cinsel paylaşım yaptığı, cinsel paylaşım yapanları arada sırada etkilemeye çalışan, onların üzerinden ego ve prim kasan kezbanların olduğu bir site. Bazen de kaliteli şeyler dönüyor tabi, o sıralarda insanın takılası geliyor. Sonra sadece yorum falan okuma modu.
Yas 35 yolun yarisi sozluk. Birgun gidersem sana da haber vermeyecegim. Sen de beni bekleme. Benim gibi.

Boyle cumleler kasip mutlu olunan yer.
çaylakları bekletmeyi sevmeyen, 1 günde yazarlık veren sözlük.
Farklı hikayeler, farklı insanlar tanıdığım sözlük. Aktif yazar çok değil ama gayet samimi ortam.
sözlük son 3 senedir önlemez şekilde tepe takla gidiyor. eski nesil bir kaç yazar kaldı, gerisi ergen ve feyk hesapları.
eski tadında olmayan, asla da olmayacak olan.
En son 5 yıl önce girmiştim çok değişmiş troller çoğalmış yazarlar azalmış.
ublock origin açıkken girdiğinizde ağzı yüzü kayan site.