bugün

25 yıldır burdayım hiç akedeşim yok. 25 değilse de 20 var.
an itibariyle mide bulandırıyor.
deprem gibi milyonlarca insanı ilgilendiren bir felakete dair, bir takım aptallar; siyasetle, seçimlerle bunları bağdaştırıp trollük kisvesi altında anlamsız başlıklar açarak şerefsizlik yapıyor. siz ve sizin gibiler bu ülkenin yüz karasısınız lan. kayıp nesilsiniz. yaptığınız ne insanlıkla bağdaşıyor ne herhangi bir dinle ne ahlakla ne de vicdanla.
insanların sevdikleri var oralarda. birçok kişi ulaşmaya çalışıyor, gsm operatörleri çökmüş, şu anda sosyal medyadan bilgi kırıntısı almaya çalışıyorlar, bu tipler de gelmiş " yok chp zamaninda oldu, yok akp yuzunden minare yıkıldı, yok mini etekten oldu " gibi mal mal söylemlerde bulunuyorlar.
sizin yapacağınız yazarlığı da sikeyim, o geçtiğiniz çizgiyi de. Empati yoksunları.
bak, gördünüz yusuf yerkel'in çocuğunun başına gelenleri. ( umarım ömrü uzun olur da babasının günahını çekmez ufaklık ) bir şekilde karma gelip buluyor insanları.
sizin bu denyoca konuşmalarınız da bir gün size döner, acısı sizden ya da sevdiğiniz birilerinden çıkar, işte o gün görürsünüz ebenizin amını.
kendi kendini bitirmiş sözlüktür. artık sadece adı sözlüktür, içerik olarak inci'den bozma sübyanların soytarılık yaptığı yavşaklık platformudur.
acilen ne idüğü belirsiz trollerden ve ergenlerden temizlenmelidir. am meme göt başka bir bok yok.
Tek derdi sözlükteki kadın yazarlar olan erkek yazarların olduğu sözlük.

görsel
sözlükte de kendimize rastladığımız yazarları okuruz!
görsel
Bakın beyler, bu hüzündür.

Ulu'yu Googlelıyoruz ve en başta ekşi çıkıyor.
sınanmadığı acılar üzerine kolay konuşmayı seven gençleri barındıran sosyal medya platformu. deprem üzerine yazılanlar cidden can sıkıcı. 99 depremini fiziksel olarak yaşamasam ve hiçbir yakınımı kaybetmemiş de olsam ülkenin başka bir yerinde yüzlerce kilometre öteden acısını hissettim. yirmi sene sonra halâ bazı görüntüleri hatırlayarak da hissediyorum.

trollük yaptığınızı sanarak, olayı normalleştiriyorsunuz.
bünyesinde boş insan çoktur. dolu olan insan da buraya girdiğinde bomboş olur çıkar, öyle bir atmosferi var. uludağ habitatının %40'ı asosyal abazalardan ve onlardan beslenen dışarda ilgi göremeyip burada kendini paralayan tipsiz kadınlardan, %20'si kadın üzerinden mizah yaptığını sanan ama basbaya kadın düşmanı olan tiplerden, diğer %20'si düzgünce tartışamayan yobazlardan, geri kalan kısmı da kendince bir şeyler karalayan insanlardan oluşmaktadır. aralarında kaliteli olanlar ender de olsa vardır.
10 sene önce bir arkadaşa bakıp çıkmaya geldiğim sözlük. Dediğim gibi oldu, baktım ve çıktım. 10 sene sonra tekrar geldim, aynı. Mümkün değil diyorum kendime: ekşi sözlük'ten sonra gelen uludağ bu olmamalı. Çok afedersiniz de buranın normalleşmiş ve ismine yakışır bir zaman dilimi yok mu? Günün 24 saatinin değişik dilimlerinde geldim, sonuç hüsran.

Uludağ çarpsın ki gittiğiniz yol yol değil.
görsel
(#42207073)
oley. 2. sirada da benim entry cikmis.
(bkz: hindistan dan nohut ithal etmek)

muhahov.
Görenler kısmı iptal vaziyette.
hep seks olmuş buralar.
2015 te de aynısını düşünenler varmış. Halbuki o tarihlerde şimdikinden 10 kat daha iyiydi.

Adanur saçını başını yoluyordur herhalde.
Bugün iyice bir sapıtan sözlük. Bir kere basıyorsun on kere yüklüyor. Lan artık oynamayın şunun ayarlarıyla. Zaten 15-20 yazar biz bize kaldık. Aile sözlüğü gibi bir şey oldu.
Ayaktaysa şu kızların memeleri ve popoları yüzü suyu hürmetine ayakta. Yazık la kimin sözlüğüyse.

Gideceğim buralardan, az kaldı.
başlık görselleriyle ilgili bazı sıkıntıları var.

bazen akan görsellerde başlığa ilişkin değil de sözlüğe son eklenen görseller akıyor gibi. bir de görsel eklenince sayfada kaymalar oluyor.
bu mecranın bir gün hayatımı kaydıracağına dair endişelerim var. düşünsene ünlü bir yazar falan olmuşsun ya da siyasete atılıyorsun ve uludağ sözlük yazarı olduğun ortaya çıkıyor. sonra görülüyor ki sözlük kızlarının külotları başlığında entrin var. özel mesaj yoluyla yaptığın yavşaklıklar ortaya çıkıyor falan. offf.
Pek okumuyordum uzunca bir süredir ilgimi çeken nadir başlıklar ve takip ettiğim yazarlar dışında.

Yazmayı severdim, hala da severim ama Şimdi içimden zerre kadar bir şey yazmak da gelmiyor.

Okumamaya çalışsam da abuk subuk şeyler gözüme takılıyor. Komiklik değil, trollük değil, ne olduğunu anlamadığım tuhaf şakalaşmalar. Ergen görmesem, Ergen diyeceğim, ama o da değil...

Ben, O, bu yazmasa bir şey kaybetmez sözlük... Ama okuyanlar vakit kaybediyor, başka bir şey değil.

Bu arada, Sözlük dediysem, lafın gelişi işte.
Benim için internetin şımarık çocuğu gibi idi. Bu yönüyle severdim. Eğlence teşkil ediyordu. Ama artık şımarık bir çocuktan büyüyüp cıvık, lakayt ve itici bir hal aldı. Sözlük çok bozdu demiyorum, sözlük yanlış büyüdü. Hakkım var mı bu eleştiriye? Tabii ki hayır.
Buraya herkes gelir gider. Birşeyler yazar. insanlar okur. Ne yazarlar gelip geçmiştir bu mecradan. içlerinden vefat edenlerde oldu. Ne oldu peki. Hepsi koca bir yalan.

Hep birilerinin devri yaşanır sözlükte. Sonra yaprak sararır. Başka bir ağaç yeşerir. Sonra o da sararır. Onun da devri biter.

Uludağ sözlük klasik bir döngüdür. Zaman içinde kendisini tekrar eder durur öyle.
4 yıl önce kayıt olcaktım olmamıştım düne kısmetmiş.
şaka maka 8 yıldır bünyesinde olduğum.

ilk defa aylar geçse de gelip haftalarca takıldığım, yardırdığım olmuyor. ama sanmam miladi dolmuş olsun.

sen sevdiğimden ayrıldığım gece benim yoldaşımdın be sözlük. en beğenilenlerde çıkmasına da dayanamamıştım o girinin, silmiştim. sonra kıyamadım canlandırdım.*
onca troll'üne, öpülen formatına, yoldan geçenin içeriye girebilmesine rağmen seviyorum ulan seni.

ilkim değil ama en bi' sevdiğim.

(bkz: seviyorum ulen)
Geçtiğimiz yıl bu zamanlar kolumu kırdığımda can sıkıntısından yazmaya başlamış idim.

Tek kolla başladım, çok şükür çift kolla yazmaya devam ediyorum. *
Ah şu abazan tayfa olmasa daha güzel olacak ya, neyse..