bugün

bir oluşumun nasıl parçalanabileceğinin örneği.

2016'da ne olduysa olduktan sonra* doğrulamadı, sürekli bir düşüş halinde. sadece kalite olsa yine iyi. iyi yazarı geçtim, yazarlar gittikçe azalıyor. nedeni ise yeni kayıtların troll müsveddelerinden ibaret olması. kernel amadeus, cool adam, tilki benzeri troller başımızın tacı olacak durumda şu an.
zall'ın amacı buradan para kazanmaksa yine kazanır. ama daha fazla para için daha fazla rating gerekir ve site rating'i oranlamasına düşüyor. bunu aklında tutmalı.
akılsız yazarcık yuvası olan sözlük.
Ekşide yazarlığım olmasına karşın daha maceralı olan sözlüktür.
yobaz, cahil, tecavüz destekçisi, ırkçı... yazarlarının çoğu bu tür tiplerden oluşan bok çukuru.
Uzun seneler tanınan bir nick ile yazdım. Fikrim değişti. Artık kendi halinde takılıp yazacağım bir sözlük. Benim kim olduğumu sayılı kişiler dışında kimse bilmeyecek.
görsel

Sözlüğün hali. Nereden nereye..
Troll olayım derken orospu çocuğu olanların çokça bulunduğu sözlük.
En kalitesiz trollere sahip sosyal medya mecrası.

2011'de geldiğimde trolleri izmirli kız muhabbeti yapıyordu, sene oldu 2018 troller hala aynı muhabbeti yapıyor.

O kadar süre içerisinde Tayyip bile Atatürkçü oldu, ingiltere brexit dedi, kenan evren öldü, Göztepe süper lig'e çıktı, Bursaspor falan şampiyon oldu. Fakat bu boş kafalar hala aynı.
Ben burda olduğum sürece kalitesini yükseltecek olan sözlüktür. Yeter ki bana şevk ve ihtiras verin 2 ayda burayı bomba bir hale getiririm.
Troll olayım derken, kuş beyinlerine aldırmadan, edep, haya gibi unsurların içine eden şebek sürüsünü barındıran sòzlüktür.

Kankacılık oyunu oynayarak, rezilliklere rezillik katar, birbirlerinin zırvalarını destekleyerek, acınası orgazmlar yaşarlar bu mikro beyinler.

Sözlüğün lağım çukuru gibidirler. Gelip geçen tükürür, bağırsaklarını boşaltır ama bunlar umursamaz, üstlerindeki ifrazata aldırmadan şebekliğe devam ederler.
Tek yetenekleri budur.

işte böyle garip bir yerdir ulu.
Bir dolu insan müsveddesi görür, kendinizle gurur duyarsınız.
gerizekalı yuvası.
Burası var da allah’tan üç beş insan görüyorum yoksa bulaşık makinesiyle dertleşe dertleşe ağzımdan köpük çıkacak.
6 günlük kafa izninin ardından tüm güzel yazar ve dostlara selamlar öncelikle. 21.02 tarihinde kafa iznine çıkmadan önce yine "Uludağ sözlük" başlığında buradaki donuz sisteminin yetersiz olduğunu , saçma sapan trollerin profilimde tabiri caizse fink attığını söylemiştim. Ve geçmiş entrylerime gidip saçma sapan eksiler verip çıkıp gidiyorlardı.

görsel

görsel

Bunlarda bunun ispatıdır. 22.02 tarihinde izinde olmama rağmen bu arkadaş her kimse durmamış ve hala devam etmiş. Bunun gibi en az 20 örnek var.Bu işsizliğine istediği kadar devam edebilir. Artık kafaya takmıyorum. Sadece burada ki insanlar gibi fikirlerim yüzünden eksilenmek istiyorum. Böyle saçma durumlar için eksilenmek gerçekten saçma geliyor. Bu bir. ikincisi;

görsel

görsel

görsel

Allah aşkına bunlar nedir ya? izinde olduğum dönemde sözlüğü ara sıra uzaktan takip ettim. Sözlükteki bu tarz trolleri bildiğim için şaşırmadım fakat dışarıdan biri şu yazılanları okusa bu sözlükte neler oluyor der. Moderasyonun bu tarz saçma sapan , sözlüğe katkısı olmayan ve insanları tahrik etmekten başka işlevi bulunmayan bu yazarları neden silik yapmaz merak edilesi. Trollük zeka ve bilgi birikimi gerekir. Bunların tek yaptığı sinir etmek. Bu ve bunun gibi bir kaç entry daha var fakat mide bulandırıcı. Ve işin kötü tarafı bunlara destek veren şakşakçıları var. Arkadaşlar buraya mini Türkiye gibi deniyor. Minisi böyleyse gerçeğini hayal edin bir de. Ki maalesef hayal etmeye gerek kalmıyor. Gerçek hayatta da bu tarz düşünceye sahip insanların ne yaptığını görüyoruz. Kimse bunlara trollük diyemez. Dememeli. Bunun adı çok daha başka.

Bazı yazarların hoşgeldin Fulp dediklerini duyar gibiyim, hoşbuldum arkadaşlar. *
Beğenmeyen yazmasın bıdı bıdı yapmayın. Evet.
candır can.
Bu sözlüğe ilk üye olduğumda bu saatlerde online üye sayısı 800'ü bulurdu; akşam saatlerinde 1000'i geçerdi.

iki üç yıl sonra,600-800 bandına oturdu.

Şimdi üye olmanın o kadar kolay olmasına rağmen beş yüzü bile bulmuyor.

Yakında bir gerizekalı trolleri bir de moderasyonu kalacak.*
görsel

Moderasyon alımını ultra meriçler daire başkanlığı bünyesinden yapıyorlar sanırım.
Benim şahsi analizim şudur ki çok yazan genelde troll, ergen ve cahil, az ama öz yazanlar da kaliteli kesimi oluşturuyor. Yani sözlük net bir kalıpta değildir. Fakat tezimin sonuna kadar arkasındayım.
An itibari ile bursa dayım Uludağ sözlük binasını basmaya hazırlanmaktayım. Nerede la buranın yönetimi diye.*
(bkz: vajina suyu olsa da içsek)
iyi ki var da düşünmeden ne geçiyorsa aklımızdan yazıyoruz şu platforma. önceden her şeyi içime atardım. şimdi %60 ını sözlüğe %40 ını içime atıyorum.
Her geçen gün tadı tuzu kaçan, yazma ve okuma isteğini hunharca düşüren ortam haline dönüşmüştür ne yazık ki.
Bu duruma düşmesinde emeği geçen, bu vehamete göz yuman her kişi, sözlüğün düşmanıdır.
Acıyarak, içimiz burularak izliyoruz.
Yazık oluyor itibarını hızla kaybeden Uludağ sözlüğe!
Ekşi ile inci arasında; Araf.
Yobazlari, uc kemalistleri, cinsiyetci trolleri ile bok cukuru yolunda her seyi gormeniz gereken yer. Ne kadar bok olsa da vazgecemiyoriz.
Sözlük yazarlarının genelinin atatürke antipati, cinsel konulara ise fazlaca duyarlılığı var. Çözülmeyi bekleyen platform.