bugün

gün itibarı ile bu yönde bir söylem yoktur bu açıkcası şu hali ile bile sözlük için iyi bir artı, ekşi sözlüğün nasıl diplere vurduğunu moderasyonun ve ssg nin nasıl 100 lerce yazarını sattığını gördüğümüz şu günlerde fikirleri ve klavyesi yüzünden kimsenin sözlük tarafından satılmaması dileği ile.
gerçekleşmediği için fazla sevinilmemesi gereken eylemdir.

(bkz: herkesin bir kırılma noktası vardır)
yakında burada da olacak diye beklediğim şey. yanlız burada çok fazla liseli var o yazarın liseli olduğunu anladıklarında ne yapacaklar merak içindeyim.
(bkz: uludağ sözlük ü tercih etme sebepleri)
(bkz: zall ın yazarları çocukları gibi görmesi)
bir gece ansızın şafak operasyonuna yakalanmamıza sebep olabilecek durumdur.
şu ana kadar vermemesi, vermeyeceği anlamına gelmez.
aynı durum inci sözlük tede yaşanmaktadır.
yaran akp icraatları'na bir yenisi olarak yazarların düşüncelerinin artık suç sayılabilmesi durumuna karşılık doğru mudur değil midir bilemediğim, olmamasını umduğum uludağ sözlük tepkisi.
hissedildiği anda ışık hızında kaçmayı gerektiren durum.
serbestçe fikir beyan edilemeyecekse ne anlamı kalır yazmanın.
tamamen doğrudur efendim.

moderator
kayip pena selamlar,

14 haziran 2011 tarihi ve 16:07 saati itibariyle sözlüğe giriş ve kimlik bilgileriniz istanbul-bakırköy emniyet amirliğine teslim edilmiştir. bilginize.

teşekkürler

az önce bir derdim vardan şahsıma gönderilen mesajdır...

aha bu da capsi: görsel
iyice korku cumhuriyeti olduk yahu... halimize bak.
162 boyunda 55 kiloluk manda başlığını açtmıştım. kimlik fotokopimi, ikametgah senedimi hangi adrese göndereyim? sorusunu sordurur.
emniyetten böyle bir talep gelir ise elbette vermeleri gerekmektedir. yazdıklarınızın arkasında durun. en nihayetinde, müslümanlığın ne derece kötü bir şey olduğunu ve muhammedin bireysel eleştirisinin mümkün olduğunu söylüyor ve gösteriyorsunuz resmileştirmiş olursunuz.

kapınıza gelirler ise, kimlik sorun, içeri girmek isterler ise almayın, sizi davet edeceklerdir o zaman da, davetin sözlü kabul etmeyeceğinizi bildirim istediğinizi belirtin. gidin paşa paşa ifadenizi verin. öyle düşünüyorum yazdın diyin. korkmayın. bu ülke arap ülkesi değil. çok şükür, varolmayan bir allahın varolduğunu iddia eden bir ortaçağ bedevisinin yazdığı kitap ile de yönetilmiyor. muhammed hakkında konuşmak eleştiri yapmak yasak değil.
şahsi hakaretler edilmediği takdirde (ki bazı yazarlar aşmış bu konuda) yorum eleştiri doğaldır. konuşmak, yazmak, düşünmek yasak ise ölelim daha iyi.
eğer amaç kanuna aykırı yapılan bir eylemin muhattabını adalete teslim etmek içinse, doğrudur. eğer düşünce özgürlüğü ve kanun sınırları içerisinde yazan birinin eleştirisini eleştirilen muhterem beğenmedi diyeyse, ayıptır. koskoca bir ayıp...
savcılık kararı olursa ss kuralları dahilinde vereceğinden şüphem yoktur olmamıştır hiç. adam burda hakaret etmiş vs. bir şey yapmış adam bizi korumak için neden kendini yaksın ki ?
(bkz: zal bize kefil ol)
vodafone'a vermeleri ilk tercihidir. polis parasını getirmeden alamaz bir şey.
uludagsozluk'e de sorularsa uludagsozlukte ip vermek zorundadır.

dik durmak falan yok. uludagsozluke güvenerek mi allah yok muhammed yalancı diyorsunuz nedir ki?
gerçekleşmemesi halinde zall2ın kalitesi tavan yapacaktır.
polisin, özenip yazar olmaya kalkmasının müsebbibidir.
zall'ın gelişmelerden bildirdiği olay belirli bir prosedür idi. tam olarak bilgi paylaşımı söz konusu mu bilemem. zaten benim bir yaram da yok. gocunmadım.

--spoiler--
arkadaşlar, sözlüklerin kapanması ile ilgili bazı yazarlardan sorular geliyor. cevabı burdan vermek istedim. sözlüklerin kapanma ihtimali yok. tib eskisi gibi doğrudan site kapatma yoluna gitmiyor. tib herhangi bir sorun halinde telefon ederek sorunun ne olduğunu söylüyor. site yetkilisi ile iletişime geçebildiği sürece sorun yok. uludağ sözlük olarak tib ve bilişim şube polisleri ile aramızda anlaşılmış bir prosedür var. sözlüklerin kapanması söz konusu değil.

4 mayıs 2011, çarsamba 16:27
--spoiler--
insanın kalbini çok ama çok kıran bir $eydir.
(bkz: senden korkan senin gibi olsun)