bugün

ssg'nin oğum günü şerefine yazar deposunu fulleyen ekşi sözlük tüm klonlarda olduğu gibi uludağ'da da sektelere neden olmuştur. başlık ve entry sayısı azalmıştır an itibariyle.

şahsım adına konuşmam gerekirse 3 hesabımın da yazarlığının onlaylanmasına rağmen henüz tek entry girmedim ekşi'ye. zira eski hayranlığım yok. içinde bulunduğum sözlük ve yazarları beni fazlasıyla tatmin ediyor.

eksi sozluk yazar aliyor uludag sozluk tedirgin gibi başlıklar da bu nedenle mevcut durumu pek de iyi özetlemiyor. zira ekşi'nin klonlar üzerindeki yukarıda bahsettiğimiz etkisi kalıcı değil zannımca. bu tür seçmez geçirgen bir tavır, klonlardan (yeni palazlanan güvercinler misali) uçan yazarların yanlarına yeni yazarlar alarak geri döneceğinin habercisidir.

sonuç olarak onaylanmış 3 hesaba rağmen gitmiyorum ekşiye. sebebim ise şu; tüm sözlüklerde yazmış biri olarak en demokratik ve en hoşgörülü ortamın burada olduğuna inanıyorum.

edit : 3 ekşi hesabımı toptan 1.000 liraya sattım. boşuna mesaj atmayın!

eksisozluk yazar hesaplarinin 350 ytl ye satilmasi
sakin, nezih bir mekan olması.
ekşi sözlükte yazarlığınızın onaylanmamış olması.
kesinlikle insanların birbirine hoşgörülü ve saygılı davranmasıdır. arada çürükler çıkıyor lakin her sözlükte olan durumlar.
daha rahat olduğundandır, ya da girdiği entrylerle dünyayı değiştirmek değil de içini dökmek isteyen yazar sayısının daha fazla olmasından kaynaklanabilir.
(bkz: alışmak sevmekten daha zor geliyor)
biri adı gibi gerçekten artık ekşimiştir. tadı kaçmıştır. diğeri ise ondan ulu olmayı başarmıştır.
içerisindeki yazarların ekşi sözlüğe göre daha çok türkçe duyarlısı olduğunu umut etmem gibi şeylerdir.
ekşi sözük moderasyonunun yaptığınız en küçük bir hatada aylarca çaylak yapabiliriz veya hatanın büyüklüğüne göre ne olduğunu anlamadan uçurabiliriz gibi tehdit dolu aşağılayıcı bir yazı yayınlanıyor hem de binlerce insan buraya yazar olabildim diye seviniyor.

böyle bir aşağılamayı insanlar nasıl kabul eder nasıl güle oynaya yazar olur aklım almıyor.

yazar oldum diye sevinen arkadaşların şunları düşünmesi lazım

ben düşündüklerimi yazarken sürekli acaba uçurulacak mıyım tehtidi ile yazarsam ne kadar özgür olabilirim.

moderasyonun yeni yazarları adam yerine koymadığı bir ortamda onurumla ne kadar yazabilirim.

ayrıca yeni yazarların kafasının hemen üzerinde kılıcını sallayan ekşi sözlük moderasyonu bir de üstüne utanmadan sansüre hayır demiş yeni aldığı yazarlara açıkca çok yazma diyerek otosansürün en belirgin halini uygulamıyor mu merak ediyorum.

gerçekten belki eskiden özgür düşüncenin sesi olmuş olabilir ancak şu an özgürlükten ve özgür düşünceden çok çok uzak bir yer.

edit: imla
ekşi sözlükteki kaypak ortam. uludağ sözlükteki sıcak ortam.
aynı bokun laciverti. ikisinde de yazıyorum ekşi ilk göz ağrım ama 21 aralık itibariyle uludağdan bir farkı kalmadı. uçan uçsun kalan sağlar bizim olsun da bakalım icabına.
alışmadık götte don durmaz çünkü. buraya alışmışken kalkıp oralara gidersen uff olursun. sabahtan beri dellendim dedim bir tane bile yazmıyayım entry biraz dinsin ortalık bir de baktım silmişler beni! bir kelime dahi etmiyorlar enteresandır ki. uyuz sevgili gibi trip atıyorlar! öyle bir aksiyondu herşey bence ! yarına kalmaz bugün alınan herkesi atarlar. diğer hesabımdan girip ortalığı karıştırmamak elde değil ama ekşi sözlük okadar ağır işliyor ki şu an girilesi okunası uğraşılası değil du bakalım.
uludag sozlukte yazar olunabilmesi.
sanki kendi mahallende top oynar gibi. top bazen yan sokağa kaçar. topu alır, şöyle bir bakınır gelirsiniz. kendi mahallenizde oynamak daha zevklidir. sizi tanıyanlar vardır. oyun yabancılaşır başka sokaklarda.
sabırtaşı adı altında 10000 yazar alımının yapılmamış olması.*
her bi sikimi bildiğini sanan entel tiplerin olmaması.
en başta ekşi sözlüğe yazar olunamamasıdır. kimse kimseyi yemesin burada. bir bara girmek istiyorsun ama seni kapıdaki adam almıyor. ya tipini beğenmiyor ya da damsız olmana takmış. ama senin illa bira içesin var. başka bir bara gidiyorsun. buyur gel diyorlar. girip içkini içiyorsun. ha bira biraz daha sulu ama daha ucuz. bu barda da kız var ama diğer bardakiler kadar güzel değil. sonuç tam istenilen randımanda değil ama tatmin edici.

kısacası önemli olmak yazmaksa her yerde yazarsın arkadaşım. hatta açarsın kendine bir blog kapatırsın konuyu. ama yazdığın yeri başka bir yerle karşılaştırıyorsan ve karşılaştırdığın yerin feci bir klonu olduğunu şu an yazdığın yerin sahibi olan zall bile söylüyorsa fazla da oynamaya gerek yok.

oraya alınmadın diye burada yazıyorsun. bu kadar basit. ha bu bu kadar koyuyorsa hiç yazma ya da hakikaten şu an yazdığın yeri o tiksindiğini söylediğin ama yazmak için de içinin gittiği yere rezil etmek için böyle başlıklar da açma. yazmak isteyen her yerde yazar. okunacak bir şey yazarsa da herkes okur.

bu iş bu kadar basit.
cevap basit: mor da güzel bir renktir.
aşırı yavaşlık
her salise yazılanlar yüzünden bugünün takipinin imkansızlığı
yeni yazarların hor görülmesi
ek$inin bu sözlük kadar samimi olmayışı
yaptığınız en ufak bi hatanın uçurulmaya sebebiyet vermesi
ikidebir ek$i engine sichti hatasını almam yüzünden yaptığım eylem. herkese tavsiye ederim (bkz: artık mutluyum)
çaylaklık süresinin 3 yıldan fazla olması.*
libidosunu bastıramamış olanlar için;
daha fazla seks içerikli başlıklar açılması.
kaybolmaktan korkmaktır.
yetersiz kalmaktır.
ekşide yazamamaktır.
sağda solda 'abi ben uludağ sözlükte yazarım' şeklinde hava atarak egosunu tatmin etmek isteyen mallardan olmaması.
ekşi sözlüğün 6 yıldır bana geri dönecek olması. *
daha rahat atıp tutmaktır.
burda önüne gelene asılsız astarsız sallarsın işine glirse küfredersin birşeycikler olmaz.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)