bugün

büyük bir bölümünün aklı fikri sekstedir, sol tarafta mutlaka seks ile ilgili başlıklar bulunur ve çok rağbet görür. cinselliğe dayalı espriler yapılmaya çalışarak komik olunduğunu düşünürler. daha duygusal kesimde ise surekli karşı cinse duyulan sevgi-ayrılık vs.. dile getirilir. kardeş sevgisine dair yazılanlar mesela çok nadirdir. uzun yazıları çok az kişi okur, çoğu kimsenin beyni 200 kelime kadar alır en fazla, o kısıtlı beyniyle siyaset yapar bir de sürekli hükümet rerererörödür, cünkü dışpolitika ve uluslararası siyasete dair bilgisi olmadığı için önemsiz bi et ithalatını yazar-çizer, alternatif enerjiymiş savunma sanayiymiş anlaması çok zor. eskinin sol yazarlarını bile özledim, belirli bir kaliteleri vardı, nükleer santralleri falan konuşuyorlardı...
yarısından çoğu donuzlu, tamamına yakını azgın, eser miktarda zeki ve entryleri okunası yazarlar topluluğu.
çoğu benim standartlarıma uymuyor.
Abazanları benimde hoşuma gitmemekle beraber saçma başlılar açanlar çok garip oluyor. Mesela;

(bkz: abdullah kalınsa muharrem neden ince)

Bu ne la...

Edit:silmişler başlığı.*
birbirinden donanımlı, iyi kalpli, zeki, yüce karakter maliki, duruş sahibi, potansiyelli, genç arkadaşlarımın oluşturduğu topluluk.

an itibariyle tam 848 yazar arkadaşımı takip ediyorum ve bu nedenle mutlanıyorum, onore oluyorum. sizleri çok seviyorum be!

edit: 849.
sözlüğü facebook gibi kullanıp ilgi orospuluğu yapan bir çok kişinin oluşturduğu topluluktur.
Anonim olmayı dibine kadar yaşayan yazarlardır evet.

Bazen tamamen kendi görüşümden farklı bir şey paylaşabiliyor ve sonra kendime edilen hakaretleri görünce: "bak ya şu yazara ne kadar güzel söylemiş, helal olsun" diyebiliyorum. Bu yaptığımın manasını ben de tam anlayamadım. Ama burası sadece belli fikirlerin çatıştığı yer olabilir en fazla. Maddiyat yok, vücut yok, cinsiyet yok, duygu yok... Sadece taraftar toplayan görüşler var. Bunu böyle ele alırsak hiç bir şey için kırılmaya değmez olduğunu anlarsın.

Insanlar kötü değil, fikirler kötü. Belki de hiç taraftarı olmadan dile getirilen fikirler..
Aynı mahallede oturan komşu gibi aslında herkes. Bir olay olunca çekirdekleri kapıp dedikodusunu yapıyoruz. Sayısız geyik başlığı açılıyor baya eğlenceli oluyor o zamanlarda hatta.

Ne bileyim genel olarak bakınca seviyorum bu ortamı ve yazarları.
sürekl gerginlikten ve kaostan beslenen ibneler.
Herkesi bilemiyorum lakin bir kısmını az aşağıdaki örnekte görebilirsiniz;
görsel
Başlıkların yarısı seks, zırt diyen kız, hort diyen erkek. Ve daha da ilginci, Herhangi bir meseleden bunlar ortaya çıkabiliyor.
biraz okuma merakı da olması gereken yazarlardır. bakıyorum, okuyorum eski başlıkları, merak ettiklerimi, yani öyle çok da boş olmayan güzel entryler var ama hiç artı oy bile almamış. bu da yazarların genel amacının like alma üzerine amaç güttüğünü gösteriyor, okumaya ilgi duymadıklarını, merak duymadıklarını gösteriyor. kutsal bilgi kaynağı olarak daha çok kullanmak lazım. geçmişi okumak ayrıca çok keyifli.
çoğu yazarı anlatan bir replik
görsel
Leş yazarlar topluluğu. Bu yazarların %80'i devlet tarafından imha edilmelidir.
daha matrah, alhengirli olanı: inci sözlük yazarları.
sözlüğün altın jenerasyonu olan 2009-2011 jenerasyonundan kimsenin kalmamasıyla duraklama ve hatta dağılma dönemini yaşayan yazarlardır.
Her ne kadar 11. Nesil olsak da 2012 jenerasyonuyuz bizde. Hamdolsun Uludağ sözlüğün kendine has ayrıcalıklı nitelikli özel ve sıradışı yazarlarından olmaktan ve bu sözlükte yazmaktan dolayı da mutluyuz gururluyuz kıvançlıyız. Daha ne olsun.
görsel
Abazanlıktan dağlara taşlara sürtünüyorlar. Kayaları deliyorlar.
inci sözlük 1. nesil yazar olarak tanımaya çalıştığım gruptur.
her koşulda bilgiyi ön planda tutarlar.
Çöpler. Neyse ki yüce jaime sizi adam etmek için burada.
Herhangi bir kalıba sokulamayacak türden insan topluluğu. Sözlükte her telden yazar var, çeşitli gruplar (aktroller, abazanlar, sözlüğü format dışı kullananlar, bilgi içerikli entry girenler vs.) günün belirli saatlerinde artış gösteriyor ya da azalıyor tahminimce. Dolayısıyla sözlükte hangi saatte dolaştığınıza göre sözlüğün genel durumu da değişiyor. Kanımca nadir bilgi içerikli entry giren yazarlardır.
0:00 0:04
gözlemlediğim kadarı ile olgun yaşta olanları bir kösede sinsi sinsi yeni kadın nicki kovalıyor. ekmeğinin peşinde yani. mal *
uludağ sözlük isimli interaktif sözlük mecrasında yazan çoğu değerli yazarlardır.