bugün

çocuk gibi ağlayan yazarcıklara karşı büyük bir sabrı olan moderasyon...

"şu bana şunu yaptııııı şu kadar ceza aldıııı ben şöyle yaptııım ben niye daha fazla aldııııım...dünya niye yuvarlaaaak....bik bik biiik...."

evlerden ırak...
iki ayrı düzeltme ricasında bulunduğum, birini yerine getiren, diğerini sallamayan moderatörler var burada.
bari nezaketen neden diğerini düzeltmediğinizi belirtin, hatalı bilgi var sözlükte?
yaklaşık 2 dakika önce kazandığım caylaklık nişanının sebebini ve süresini söylerlerse daha bir tatlı olacak kişiler toplulugu.
online gözükmemeleri mesaj atılamayacağı anlamına gelmeyen güruh...
" stevemcqueen sayesinde çaylak olmadan yazar olmuştum. iki gün sonra da gammazlık verdiler. "

(bkz: Uludağ Sözlük Benimle Ben Onunla Yapamadık)

- büyüksün moderasyon !
bir haftalık bebek için gerekli acil kan anonsunu dün bir türlü gelişmeler kısmına koymayan, bebek öldümü kaldımı hiç de umurlarında olmayan moderasyon güruhu.

- alo hıdır abi ordamısın?
geniş geniş entrylerimi silip caylak yapmalarını hayretle izlediğim topluluk. x başlığına yazdığım entry siliniyor...
eyvallah silin de kardeşim bi de o entry'nin girdiği başlıktan çıkıp benim başlığıma girin. aynı entryler orda da var onları da silin o zaman. çifte standart uygulamayın!
son zamanlarda toplu halde tatile çıktıklarını tahmin ettiğim, sözlüğün takibi ve denetçiliğini üstlenen yazarlar topluluğu.
sözlüğün ebesiyle fingirdeşip sonra moderasyona bok atmak konusunda ustalaşan yazarları hangi yöntemle ayıkladıklarını merak ettiğim topluluk. ip desen olmaz. ahlak .. belki bak bunla olur.
sözlük formatından habersiz bir moderasyondur.
bir halt edip caylaklik cezasina captiranlarin günahini bildiren ama ceza süresini bildirmeyen moderasyondur. hadi beni gecin be hakkettim ama hakketiği halde hala zeytinyağlik yapipta elestiri yapanlarin agzini kapatmak için bari süresini belirtin. eger caylak yapan kişi basının agrimasini istemiyorsa bildirdiği vakit bari yonetim adi altinda bir mesaj atarsaniz hoş olur ve bir cok elestiriden yakanizi siyirtirsiniz.
kerameti kendinden menkul ve erkut abi'nin atışmalarını sadece seyreden moderasyon.
sözlüğün teksas'a dönmesinde aslında başrol oynayanlardır. olaylar seyredildiği için sorunlar büyümekte, daha fazla sayıda kalp kırılmaktadır.

bir yazarın başka bir yazara çatır çatır laf sokması, sataşma maksatlı entry'ler dizmesi, seyredilmesi çok güzel şeylerden değildir.

nereye kadar bu böyle olacak ? modların online olma saatleri diye bir şey mi var ?

sÂhilde cankurtaranın çalışma saatleri olması gibi bir şey bu.

saat 3'le 5 arası boğulmayın...cankurtaran yok !!

sabah 9'dan akşam 6'ya kadar polemik yapmayın...mod yok !!
anlamaya çalıştığım kadarıyla göte göt demeye kızan abiler bunlar.*
online mı değil mi belli olmayan ekiptir.

(#1737196)
bu gibi entryleri silmeyerek, atatürk'e hakaret edecek kadar densizleşenlere cezalarını vermeyerek; bu gibi zihniyetlere prim veren modlar topluluğu.

türkiye cumhuriyeti'nin temellerini atan, bugün başımız dik bir şekilde vatanımızda yaşama yolunu bize açan kişiye, ulu önder mustafa kemal'e hiç kimse hakaret edemez! bu kadar haysiyetsiz ve nankör olmak hiç kimsenin hakkı değildir ve hiç kimse bu gibi seviyesiz fikirlere çanak tutuculuğu yapamaz! *

edit: bir de entryleri gammazlamak yetmiyormuş bu ekibe. bazı hasıraltı edilen entrylerin afişe edilmesi gerekiyormuş silinmesi için.
isimlerinin açıklanmasını istediğim, arasıra online oalark gözükmelerinin de faydalı olacağı kanaatinde olduğum yönetici grubu.
dünyada başka benzeri olmadığını düşündüğüm uygulamalari "canli insan hakkinda ölü ilani vermek" özelliğine sahip moderasyondur.
(bkz: byo moderatorlugu biraksin)
sözlük formatını uygulayan kişilerin doğal bulduğum silik yapma hadisesi. *
an itibariyle beni çaylak yapan çaylak yapılma sebebim olarak da

--spoiler--
uludag sozluk

moderasyonunun pkk ile bir bağlantısı olduğunu düşündüğüm sözlük. hadi hayırlısı.
(17.06.2007 02:28)
entry sözlük formati'na aykırı.

[moderator notu] 30 gün çaylaksınız.

--spoiler--

bunu sunan ilginç moderasyondur. Millet cayır cayır pkk nağraları atarken ses çıkarmayan. Lakin bu yurdun insanı pkk ya öfke kustuğunda birden moderator olduğunu hatırlayan şahısların içinde bulunduğu yöneticiler topluluğudur.

çaylak olduğum için bu yazıyı birtek moderatörler görecek. Umarım beni çaylak yapan şahsiyette okurda biraz yüzü kızarır.
son zamanlarda ülkücü forumu niteliği kazanmış sözlüğe bir filtreleme vazifesi görmesi gereken oluşum. yoksa sözlük " körler sağırlar birbirini ağırlar" tadında bir oluşuma dönüşebilir. moderasyonun türk ırkçılığına karşı çok gevşek davrandığı gayet açık.
reşat çalışlar tarafından kendi sitesinde resimleri yayınlanan moderasyondur.

--spoiler--

http://rcalislar.blogspot...netimini-fotorafladk.html

--spoiler--

edit: uludagsozluk moderasyonu adına zall ın açıklaması: o resmin sözlükle alakası yok. resmin orjinali şuymuş http://calu.ec/bitacora/tag/tecnologia/apple/

inanmamıştık zaten bizde, o kadar tipsiz olamazsınız.
reşat çalışlar'ın "Uludağsözlük Yönetiminin son derece entelektüel ve klas tiplerden oluştuğunu zannederdik ama çok yanılmışız. Uludağsözlük yönetimi (üstte) üç beş tane tıfıl, parasız ve ümitsiz çocuktan ibaretmiş meğersem." yorumunu yaptığı moderasyon. *
flash flash işte son fotolar:

1. sirada ki july4th

2. siradaki zall

3. siradaki ise oyuncak bulut.

http://www.csse.uwa.edu.a...skot/kgb/pics/kgb1_sm.jpg
işte bunlar!

görsel

soldan; zall, bl, oyuncakbulut, july4th