bugün

sevgili yazarlar, sözlük camiasının en tanınmış sözlüklerinden birinde yazar olmanın, bir görevi olmalı diye düşünüyorum. okuyucularını bilgilendiren, tavsiyelerde bulunan, ünlülerin bile takip ettiğini sözlüklerin önemi küçümsenemez. ekşi ve inci gibi mecraların bir araya gelerek, festival, ziyaret şeklinde düzenledikleri organizasyonlarla bulundukları ortamlara bir ruh kattığına hepimiz şahit olduk. bir yığına ruh katabilmek için, onları bir araya getirip, ortak çalışmalarda buluşturmak gerekir.

lafı fazla uzatmaya gerek yok, uludağ sözlüğün bu hareketsizliğine dikkat çekerek bir kaç yazar arkadaşla yaptığımız sohbet sonrası bir huzurevi ziyareti gerçekleştirmeye karar verdik. katılmak isteyen arkadaşlarımız bulundukları şehirleri bize bildirsinler, bizde onları şehirlerinin başlıkları altında toplayalım. daha sonra herkes şehrinde buluşma yerini ve ziyaret edilecek huzurevini ayarlarsın. yerler belirlendikten sonra ziyaret tarihini belirleyerek. ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye başlayalım ne dersiniz?

sadece katılacak arkadaşların, yorum yapıp, ilgilenmesini rica ediyorum.

antalya;
nick the chopper

bursa;
jackers

istanbul;
ayyash maghanda
circonflexe
bir alemsin saskin sen
getcha pull
mithra

izmir;
himmet abey
sir kahin
less conversation more action
teyrebaz
yesil sermaye

tekirdağ;
gingsberg

samsun;
omrum tribunlerde gecti

not: tarihi 4 kasım, gibi düşünüyoruz arkadaşlar bayram sonrası ve hafta sonu olduğu için herkese uyar sanırım. tabi değiştirebiliriz. duyurulur.

not -2-: izmir'deki, arkadaşlarımız zirveyi de, unutmasınlar.
(bkz: izmir çocuk esirgeme bayram ziyareti)
çok güzel, anlamlı bir etkinlik olacaktır. ilgilenen yazarlar iletişime geçebilirler.
Himmet ağabey; "Kendisi himmete muhtaç dede, kalmış ki başkalarına himmet ede" diye güzel bir laf vardır belki bilirsin, sözlüğü kullanarak yapılacak bireysel ya da kitlesel her etkinlik en azından samimi değildir. Haa ille de bir sivil toplum seti yapayım başına da geçip önderlik edeyim diyorsan çok yazık. Ve naçizane bir öneri: ille de bir yeri ziyaret edecekseniz, huzur evini değil, huzursuzların evine gidin, inan çok daha etkili olur. Ya da "şiddet mağduru kadınları, sokaktaki hayvanları ziyaret edin, ama zor değil mi? Hadi siz gidip kumda oynayın, açık denizlerde aktivite yapanlar bedel ödüyor çünkü.
kesinlikle katılınması gereken ziyaretlerdir. bazı özel durumlarımdan dolayı organize edemiyorum, istanbul organizasyonunu yapmak isterdim. istanbul için katılacağımı bildirmek isterim.
Istanbul icin mekan nertesi olacak yada kim ilgileniyor?
bursa'da olursa katılabileceğim ziyaret.
yapılması gerekendir. Bunun gelenekselleşmesi ve çocuk esirgeme kurumlarına da sık sık irili ufaklı hediyelerle gerçekleştirilmesi gerekir hatta. ilgili arkadaşlarla gerekli diyalogları kurup, hareketin öncü gönüllülerinden olmaya talibim.
(bkz: huzurevinde bayram) dün konuşulmuştu, ankarada her bayram bayramın 3.günü yapıyorum.
aynı ilde bulunan arkadaşlarımız bir birileriyle iletişime geçip, buluşacakları yerleri ve gidilecek huzurevlerini belirlesinler. onları da, buradan duyuralım arkadaşlar.
bursa'da gelen olmadığı taktirde tek başıma yapacağım ziyaret.
söz konuzu izmirse gerisi teferruattır diyerekten katılmakla kalmayıp, şirinyer tarafında oturan arkadaşlar varsa arabamla memnuniyetle taşıyabileceğim bir ziyarettir.
samsun için düşünen arkadaşlar ile organizasyon yapabiliriz.

(bkz: sevgili sözlük bu sefer tanım, manım yok hayır işlemek istiyoruz)
hediye tarzı birşeyler alınacaksa para toplayıp sandalyeli tuvalet* alınması daha yararlı olur.

ayrıca şeker götürmek yasak, şeker hastaları dayanamayıp fazla yiyormuş.
bol şekerli ve yağlı bir baklava kutusu ile katılacağım zirve.
bu ziyaretler yazarlar için sözlüğü sevme nedeni olabilir.
önümüzdeki, hafta gerçekleşecek etkinliğe duyarlı yazarlar aranıyor.
izmir'deki zirve ve ziyaretlere kesinlikle katılmayı düşünüp desteklediğim organizasyon.
not: izmir etkinlikleri için biri bana bilgi verse ne süper olur.
malatya' dan gelecek olursa seve seve.
Istanbul çıkartması olarak ilk seferlik :

Şişli Huzurevi: Darülaceze Huzurevleri
Adres: Darülaceze Cad. No:41 Okmeydanı istanbul Şişli / istanbul (Avrupa) *
olarak düşünülen ziyaret.

Not: mesaj atmadığım diğer ilgilenenlerin bana ulaşmasını rica ediyorum.

edit : 04-11-2012 tarihinde gerçekleşecek eylem.

gelemeyenlerin yerine de ziyaret edileceklerdir; fakat gelmeyenler ise ileride bizim tarafımızdan huzur evinde ziyaret edilecektir, yalnız bırakmayacağız.
istanbul ayağı hepi topu 3 kişiyle yapılan ziyaretlerdir. getcha pull ve mithra'ya teşekkürler. Bu ziyarete katılamayanlar, yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri için takipte olsunlar. 2 hafta kadar sonra bir çocuk esirgeme kurumu ziyareti düşünüyoruz. Konuyla ilgili hem başlık açılacak hemde zirve box'ta etkinliği oluşturulacaktır.
04 Kasım 2012 tarihinde istanbul`da yapılmış olan harika bir ziyarettir. Ayrıca sonrasında yapılan hoş sohbetler ile tüm sözlük çekiştirilmiştir. *
ayyash maghanda dostumuzun sakatlık geçirip yatalak olmasıyla ara verilen ziyaretlerdir. Sonrasında gümbür gümbür tekrardan başlayacaktır.
K.maraş'ta organizasyon olursa liderlik bile edebilirim. Zira güvenlik görevlisinden tutun da içeride ki görevlilere kadar hepsi ile muhabbetim var. Amcalarla, teyzelerle Çok dertleşmişizdir. Bu konuda şaka yapmiyorum. imkanınız varsa, 1 saatinizi ayırın. Psikologa gitmekten daha çok rahatlatıyor.
bilinmeyen bir vurdumduymazlık neticesinde henüz gerçekleşmemiş ziyaretlerdir.
istanbul'da olursa seve seve katılacağım ziyaret.