bugün

Onu bunu bilmem de

Evlenmeyi düşünmediğim için sanırım gelecekte yalnız kalmamak için yolum düşecek.

Yaşlandığımda yanımda kimse olmadığında, kedim falan da yoksa belki de emekli maaşımı huzurevine veririm orada suni bir ortamım olur, öldüğümde kimsenin haberi olmamış olmaz.

Çünkü bu dünyada, bu şartlarda sanırım yalnız çok insan olacak.

Not: tabi ki gelecek 20 yıl içinde et yiyen istilacı uzaylılar dünyayı istila edip topyekün ölümcül bir savaşa girmezsek.
Unutulmuş sözlük geleneklerinden biridir.
hayatımda bir kez yaptığımdır. anne ve babalarımın ebeveynlerini de göremediğim için, yani yaşlı kavramına çok uzak olduğum için beni çok rahatsız etmişti. sonra da gidemedim tekrar.
istanbul avrupa yakasında olursa müsait bir günde katılabilirim. Çok da güzel olur. ille bayramda olacaksa ramazanıda bekleriz.
tek başıma yapacağım olay.
hani sizde gitmek isterseniz buraya yazın, belki aynı şehirde olan yazarlar görür, destek verir ve toplu katılım olur.
ha öyle çok cümbür cemaat gidileceğini sanmıyorum da üç beş kişi de olsa kardır diye düşünmekteyim.

ya da tekil olarak farklı şehirlerde gideriz. gören kendi şehrimde de ben gideyim bari der. o da çok güzel olur.
önemli olan tonton dede-ninelerin gönlü olsun.

el öpelim anı dinleyelim.
benim de sana benzeyen dalyan gibi torunum var sözlerini işitelim.
biraz da göz yaşartacağız sanırım ama mutluluktan mutluluktan.

edit: evet efendim avrupa yakasından yazarımız gönüllü oldu bile.
yine istenen ziyaretler.
(bkz: bakirkoy şefkat evini ziyaret ediyoruz zirvesi)

ulan sözlük adeti dedim, zamanında çok yapılıyordu ama zirvebox'ta bir tek bulabildiğim zirve bu. eğer ben de böyle bir şeyin varlığını hatırlıyorsam demek oluyor ki, zirvebox'tan önce çokça yapılıyordu bu zirveler.
5 sene önce gözlerimizi dolduracak kadar büyük bir özveriyle gerçekleştirilen günümüzde unutulan uludağ sözlük adetleridir.
münferit zirveler düzenleyin arkadaşlar, bu ziyaretler için toplanıp 5-10 kişi gitmeyi beklemek yerine, yakınlarınızda bulunan bir huzurevine yarım saat uğramanız orada en az 10 insan mutlu etmeniz anlamına gelecektir.
çoğu sadece iki kelime edecek farklı bir insan görme arzusunda, gençlik yıllarından size anlatacakları bir iki küçük anı siz oradan ayrılırken onların gülümsemesine yetiyorda artıyor.
istanbul'da olursa seve seve katılacağım ziyaret.
bilinmeyen bir vurdumduymazlık neticesinde henüz gerçekleşmemiş ziyaretlerdir.
K.maraş'ta organizasyon olursa liderlik bile edebilirim. Zira güvenlik görevlisinden tutun da içeride ki görevlilere kadar hepsi ile muhabbetim var. Amcalarla, teyzelerle Çok dertleşmişizdir. Bu konuda şaka yapmiyorum. imkanınız varsa, 1 saatinizi ayırın. Psikologa gitmekten daha çok rahatlatıyor.
ayyash maghanda dostumuzun sakatlık geçirip yatalak olmasıyla ara verilen ziyaretlerdir. Sonrasında gümbür gümbür tekrardan başlayacaktır.
04 Kasım 2012 tarihinde istanbul`da yapılmış olan harika bir ziyarettir. Ayrıca sonrasında yapılan hoş sohbetler ile tüm sözlük çekiştirilmiştir. *
istanbul ayağı hepi topu 3 kişiyle yapılan ziyaretlerdir. getcha pull ve mithra'ya teşekkürler. Bu ziyarete katılamayanlar, yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri için takipte olsunlar. 2 hafta kadar sonra bir çocuk esirgeme kurumu ziyareti düşünüyoruz. Konuyla ilgili hem başlık açılacak hemde zirve box'ta etkinliği oluşturulacaktır.
Istanbul çıkartması olarak ilk seferlik :

Şişli Huzurevi: Darülaceze Huzurevleri
Adres: Darülaceze Cad. No:41 Okmeydanı istanbul Şişli / istanbul (Avrupa) *
olarak düşünülen ziyaret.

Not: mesaj atmadığım diğer ilgilenenlerin bana ulaşmasını rica ediyorum.

edit : 04-11-2012 tarihinde gerçekleşecek eylem.

gelemeyenlerin yerine de ziyaret edileceklerdir; fakat gelmeyenler ise ileride bizim tarafımızdan huzur evinde ziyaret edilecektir, yalnız bırakmayacağız.
malatya' dan gelecek olursa seve seve.
izmir'deki zirve ve ziyaretlere kesinlikle katılmayı düşünüp desteklediğim organizasyon.
not: izmir etkinlikleri için biri bana bilgi verse ne süper olur.
önümüzdeki, hafta gerçekleşecek etkinliğe duyarlı yazarlar aranıyor.
bu ziyaretler yazarlar için sözlüğü sevme nedeni olabilir.
bol şekerli ve yağlı bir baklava kutusu ile katılacağım zirve.
hediye tarzı birşeyler alınacaksa para toplayıp sandalyeli tuvalet* alınması daha yararlı olur.

ayrıca şeker götürmek yasak, şeker hastaları dayanamayıp fazla yiyormuş.
samsun için düşünen arkadaşlar ile organizasyon yapabiliriz.

(bkz: sevgili sözlük bu sefer tanım, manım yok hayır işlemek istiyoruz)
söz konuzu izmirse gerisi teferruattır diyerekten katılmakla kalmayıp, şirinyer tarafında oturan arkadaşlar varsa arabamla memnuniyetle taşıyabileceğim bir ziyarettir.
bursa'da gelen olmadığı taktirde tek başıma yapacağım ziyaret.