bugün

Elimizden geldiğince kılıyoruz Allah kabul etsin mümin gencolar.
görsel
birader bizde kılıyoruz da gösterişe mi kılıyosunuz.ne yani bu ilan isterseniz gazeteye de verelim.
sohbet edicez yardım edicez deseniz neye yardım ediyosun aq fatiha yı öyle değil böyle oku diye mi.ne sohbeti secdeye bi gitmişim off diye mi.
ayıp ya vallahi ayıp.
ben 7 vakit kılıyorum. yoksa siz kuşluk ve teheccüd namazını kılmıyor musunuz bre zındıklar.
Fakir doyurmak ile 5 vakit namaz kılmayı aynı kefeye koyan fikirleri ortaya çıkaran başlık.
Fakir doyurmak infak-sadaka ya girer. Fakiri rencide etmemek esastır. Bu sebeple gizliden yapmak gerekir. Bu şekilde hem fakir olan kişi rencide olmaz, hem de riyaya kapı açılmaz.
5 vakit namaz farzdır. Farz olan ibadetin gizlenmeşi gerekmez. Teşvik etmek amacıyla açıktan yapılması sakıncalı da değildir.
Kur'an okuyorMuş.. Muş.. okumaktan okumaya ne kadar fark var. Kimi kitap yüklü merkep olur. Kimi kalitesini arttıran bir şahsiyet olur.
Kur'an okumak da ibadet olduğuna göre bunu yazmak da çok sakıncalı kendi mantığıniza göre. Neden kuran okuduğunu belirtiyorsun yazar kardes?
Aaahh doğru. Amaç muhalefet etmek,kuran i anlamak değil.
Bakarsın islam'la uzaktan yakından alakası yok. Gelmiş burda şu riyadir, bu caiz değildir ahkam kesiyor. Şaşılacak şey!
karıya kıza laf da atıyor musunuz pek saygı değer mümin kardeşlerim.
farzda riya olmazdan kasıt şudur: diyelim ki bir grup halinde dışarıdasınız namaz vakti gelince ben namaza gidip geleyim derseniz bu riya olmaz. hayatın akışı içerisindeki bir olaydır çünkü. şimdi burda pazar sabahı eyüpte namaz etkinliği olsa anlarım. o zaman kimse ya kılıyorsanız kılın bize ne diyemez çünkü bir organizasyon yapılacak ve haberleşme amaçlı bir başlık bu. fakat durup dururken ben namaz kılıyorum ha bakın haberiniz olsun demek ne kadar gerekli bilemiyorum. allah kabul etsin bu arada.
içki içtiğini, sevistigini ve her türlü ahlaksizligi marifet gibi anlatanlar övülürken, inandığı dini yaşama biçimini anlatanlara neden uyarıda bulunuluyor? çok özgürlükçü insanlarsınız ya hani. Sözde!
reklamcı dinciler.
ensarcıların ibadet show yaptıkları başlık.

insan olun önce.
biz karıya kıza laf atmıyoruz. alemin karısına kızına niye laf atalım.
dinazor beyin müritlerinden bir tanesinin kendisini fena kaptırdığı mevzudur. kardeşim aynı kitabı okuyoruz tabi arapça bilmediğimiz için mealini okuyoruz ikimizde aynı şeyi okuyoruz nesini anlamadığımı iddia ediyorsun orasını anlamadım ahahahahahah.

o entiride kuran okuyorum diye bir ibare var mı ? kuran dan ayetler koydum yazıyor ama kafa o kadar kalın ki okuduğunu sentezleyemiyor kalkmış birde ulema taklidi yapıyor din tüccarı. git hangi çevirisini okuyorsan oku hangi hadise bakıyorsan bak "ibadetin gizli yapılanı makbuldür" ibadet sadece namazı kapsamaz içerisinde sadakası da vardır haccıda vardır hiç birisini yapmayıp sadece helal yoldan çalışması da vardır. he dersen ben bizzat kitabı yollayandan daha iyi biliyorum ona diyecek bir şeyim yok ama mal mal din tüccarlığı yapmayın şurada. gidin gizliden ne yapıyorsanız yapın bademleme işine mi giriyorsunuz kameralar eşliğinde konvoylar ile cumaya mı gidiyorsunuz bizi ilgilendirmez saçmalamayın yeter lan. hala izahat getiriyor kıt aklı ile öğlen öğlen..
namaz'in da yoksa neyin var eyy musluman kardesim..?

bir guzellik yap kendine...
Namaz'in olsun, tevbe'n olsun cennet'i istemeye yuzun ve yuregin olsun.
ben 30 senedir mürit olmaya uğraşıyorum
benim müridim falan yok.
Başlığı açan yazar ile hiçbir alakam yok. Muslumanim ve butun muslumanlar kardesimdir.
YaftalamAk sizin işiniz olduğu için mûrit diye yaftalayin bakalım.
Benim derdim; islami sevmediğiniz halde islami tabirler kullanarak kendinizce sömürü yapıyor olmanizdir. Dini kullanmanızdir.
Kin ve nefretiniz okadar büyük ki dini çağrıştıran herhangi bir şey görmeye bile tahammül edemiyirsunz.
Aslında riya olup olmaması derdiniz değil ki. Tek istediğiniz müslümanlikla alakali birsey görmemek.
https://www.youtube.com/watch?v=pwPNlBf6yAo
"insanları yaftaliyürsünüz ühüühühü" deyip aklı erdiğinden beri ibadet eden insanları islamiyeti kötülemek ile
"yaftalayan" aklı evvellerin hala yorum yaptığı başlıktır. bu kadar zekisiniz işte. heee benim derdim islamiyeti kötülemek namazı da hobi olarak kılıyorum zaten *

müritsiniz mürit. tek derdiniz din ticareti yapmak, yaptığınız ibadetleri insanların gözüne sokmak. sizin tapındıklarınız işte cuma namazına 200 tane gazeteci ile konvoylar ile gidenler. sanki başlığı açan biziz reklamı yapan biziz insanları "ateyiz dinsiz" diye yaftalayan biziz de hala bize ithafen entiri yazıyorlar şaka gibi.

hala dini kullanıyorsunuz diyor lan yemin ederim beynim burnumdan akacak. ibadet gizli olmalı diyoruz reklam yapmayın diyoruz ama dini kullanan bizmişiz heheheheheh.

adam hala bu işi daha sık yapalım diyor. afiş astırın sokaklara afiş reisiniz gibi camide poz vermiş afişler. adam kendi kendine kabul ediyor reklam yaptığını yuh artık..
4 vakit kurtarmıyo mu.
buraya yazınca cennette şarap ırmaklarının hemen yanında müstakil evinizin olacağını duydum. dovu mu samet?
Güldüren ve acınası dernektir.
Hangi ara maneviyatınız, dininizi yaşama biçiminiz ya da dereceniz özelinizden çıkıp, genele servis edilir oldu?
Bizim için kılıyor olmadığınıza göre, bu konunun salt Allah tarafından bilinmesi ve takdir edilmesi hangi ara yeterli gelmemeye başladı sizlere?
Yarın, oruç tutanlar derneği, ertesi gün de zekât verenler derneği mi kuracaksınız?
Maneviyat, özel, kutsal ve mahremdir. Aynen aileniz gibi, kadınınız gibi, erkeğiniz gibi, yüreğiniz gibi...
Yapmayın... ibadetinizi, o huşu ve huzur dolu dakikalarınızı, ortalığa döküp saçmayın... Bırakın size ait, salt sizin olsun...
Allah kabul etsin, ne diyeyim?
5 vakit namaz kılıp çalıp çalanlara, kul hakkı yiyenlere destek verenlerin doldurduğu oluşum gibimsi.
Edit: çok müslümansınız aynen ötede olun biraz da. Yaptığın ibadeti göze sokuyorsan o müslümanlık ile alakalı değil canım hepimiz zorla temel din eğitimi alıyoruz okullarımızda değil mi?
böyle bir saçmalıkla da ilk kez karşılaştım.

ibadetinde samimi olsan bunu neden başlık açıp kim kılıyor diye belirtmesini istemezsin. Takvadan tasavvuftan kur'an dan sünnetten hadislerden de mi habersizsin be mübarek.

isyanı ile övünen günahını anlatanla senin ne işin var. Adam ahiretini yakmış günahına şahit ekliyor. Ama sen neden yaptığın ibadetin derecesini düşürüyorsun reklam ederek.

namazu hakkıyla kılan mümin kardeşlerimin mevlam ibadetlerini kabul etsin.
ateistim, yani size göre şuan cenabettim.
Namaz gösteriş malzemesi yapılacak bir ibadet değildir zira farz ibadetin gösterişi olmaz. Açın okuyun biraz.

Abimiz teheccüde kalkan yazarlar derneği kursa amennâ, işte o gösteriş olurdu. 5 vakit namazla övünme olmaz, bu bize emredilmiş olup boynumuzun borcudur.