bugün

herhangi bir girimin kaç oy aldığını nasıl görebilirim?
swf niye formata aykırı?
soru:zall eleştirilerse ne olur?
cevap:bahar temizliği adı altında kovulursun.
soru: zall eleştirilirse ne olur?

cevap: hiçbir şey olmaz.
Ben yıllardır arada sırada laf atıyorum. Daha başıma bişi gelmedi. Bu demek değildir ki, adam git ana avrat küfür et, git adamla taşak geç.
mesela, zall'ın yıllar önce bir röportajını izlemiştim. Şahsen bana çok becereksiz geldi. Odun gibi konuşuyodu. Bunun gibi birçok şey söyledim, hiçte birşey olmadı. h
soru: amerika'nın başkenti new york olarak mı okunur yoksa niv york mu?
cevap: (bkz: washington)
Soru: Kaçıncı nesil yazar olduğumu nereden öğrene bilirim?
Cevap: Üst konsol tarafındaki " ben" kısmından kaçıncı nesil yazar olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
soru: uludağ sözlükte aşık olabilme ihtimalim var mı?

cevap: yohhh.
soru: uludağ sözlükten kız düşürebilme ihtimalim var mı?

cevap: yohhh.
Bu sistem çaylak olduğunu sürekli hatırlatmak için kurulmuş olup çocuk eğitir gibi ha bire azarlar. Sürekli öğrenme arzusu içinde olanlar için merak giderme aracı ve yol gösterir, merakı giderilmiş olan çaylak hep çaylak kalacağından bir haber sürekli soru sormaya devam ederek çaylaklık da doktora yapma yolunda emin adımlarla yürür.
ben yeni üye oldum da şimdi çaylağım ne zaman yazar olurum.
eksilenmek ya da artılanmak ne işe yarıyor ve o yanda yazan uyuyan dev falan ne demek acaba ?
soru : moderatörler tarafsız mıdır?
cevap : hayır . bazı yazarlar ırkçılık , bölücülük yapar . nefret söylemleri yayar, biz bunlara ağızlarının payını vermeye kalktığımızda çaylaklığa düşürülürüz .
peki bir yazar başka bir yazara küfürlü veya öyle imalı bir mesaj atarsa ve aynı yazar birde üstelik küfür ettiği yazarı şikayet ederse ne olur? ben ispiyonculuk yapmak istemiyorum ama aynı zamanda başkaları tarafından küfür etmememe ragmen şikayet edildim. hatta bir yazar bir fikir tartışmamız sırasında bana "yakında uçarsın" diye mesaj attı ve arkasından saatler sonra gerçekten de yazarlıktan atıldım. sizce bu adilmi? ben çok çok buraya çok kızarsam girmem ama sizce bu iyi ve adil bir moderatörlükmü ve uludağ sözlüğün ticari gelecegi açısından counter-produktive bir kısa dönemde karlı uzun dönemde zararlı taktik degilmidir?
yazar olurken verdiğim dört adet fotoğraf, sabıka kaydı ve ikametgah belgesi yazarlıktan çıkmak istesem geri verilecek mi?
ukte yazıyor sayfanın başında o ne işe yarıyor anlamadım?
(bkz: zall da bizi görecek mi)

ehi ehi.

Soru: Entrylerine bakmak istediğim bir yazarı sözlükte nasıl bulacağım. Nereden arayacağım. Sözlük bana yardım et lan.

Edit: Ben butonundanmış. Teşekkürler, suda bogulan marjinal balik. *
Bu gammazlık ne allah aşkına? Özel mesaj atın merak ettim.
hakikaten zall mı kurmuştur bu siteyi? inanamıyorum da.
not : silik olabilirim arkadaşlar, dostlar beni hatırlayın.
sözlük yazarlarına maaş bağlanacak mı?
belli bir entry sayısını geçtikten sonra, günlük belli entry sayısını geçmek suretiyle maaş yevmiye bağlanabilir mi?
Eksi alınca ne oluyor?
toplam entry süresi ne demek açıklayabilir misiniz?
soru: çok saygıdeğer bir yazardan "seviyeli bir muhabbete ne dersin" tarzında mesajlar alıyorum. ne yapabilirim?
cevap: yazarı engelleyin ve x butonu mesajı moderatörlere şikayet ediniz. (bunu yapan yazarın alacağı ceza çok daha fazladır)

bu kadar saçma bir çözüm duymamıştım.
adam seviyeli bir muhabbet istiyor, medenice de soruyor. buna ne hacet ''çok daha fazla'' ceza veriyorsunuz? hükümet misiniz siz de karışıyorsunuz insanların özel yaşamlarına?
seviyeli bir ilişki, sohbet teklif ediliyor birine. erkeğe ya da kadına. size ne oluyor sayın moderasyon? *

aralarında çok saçma şeylerin de olduğu sorulardır en nihayetinde.
Yazdığımız entrylerin oylamasını nasıl görebiliriz?
Laikçi/şakirt ayrımı var mı?
Maalesef ki evet...
Nesil atlama diye birşey var mı? Eğer varsa nasıl nesil atlanır örneğin profilimde dokuzuncu nesil olarak görünüyorum, bu ilerde degişir mi? Değiştirmek için neler yapmalıyım?