bugün

Bursa Anadolu Lisesi ile arasında kalite ve yol olan lise .
artvinli hocaları olan okul. ***kemal özkan/kimya ***yusuf bilgin/ingilizce ***feramuz çelik/fizik ***tarık demirel/biyoloji***
her biri birbirinden matrak ve inanılmaz eğlenceli hocalardır.

yöntemleri ve verdikleri bilgi tartışılabilir. ama asla öğrenci karşıtı değillerdir. puanlamaları cömerttir. ders haricinde her türlü sorunlarınızı gidip anlatın, insan halinden anlarlar.
nurettin eşiyok' un artık müdür olmadığı okuldur.
Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Bursa'nın Yıldırım ilçesi'ndeki ilk Anadolu Lisesidir.

Okul, 1988-1989 Eğitim-Öğretim Yılında üç hazırlık sınıfıyla öğretime başlamıştır. Bursa merkezde eğitim-öğretime başlayan ikinci Anadolu Lisesidir. Geçici binalardaki yerleşimden sonra 1993-1994 Eğitim-Öğretim Yılında Mesken semtindeki kendi binasına taşınmıştır.

http://www.ulubatlihasananadolulisesi.k12.tr/

http://galeri.uludagsozlu...tlı-hasan-anadolu-lisesi/
Nurettin Eşiyok adlı dünyan'nın en öğrenciyi hakir gören müdürlerinden birine ev sahipliği yapmış okul. Sadece 2 ay ulubatlı'ya yakışmayacak kadar güzel bir kızla beraber olduğum sıralar sevdiğim okuldur. Kızları genelde bıyıklıdır mağlesef. Bıyıksız kızlar da şişmandır. Bu klasmanlara uymuyorsa da kesin çıktığı vardır. Matematik kadrosu rezalettir. Nurettinle takışan hocaları Erkek Lise'sine kaçar. Müzik öğretmeni Satı hoca ve Tarihçi Mustafa Göçmen ve bir kaç kahraman daha olmasa çekilmesi mümkün değildir. Ama her şeye rağmen çok sıkı adamlarla tanışıp çok sağlam dostluklar edinirsiniz. iyi müdür yardımcıları vardır. Gururla söylüyorum ki bana istanbul Üni. Hukuk Fak. kazandırmıştır. ÖSS- YGS-LYS her ne haltsa başarısı çok yüksektir. Tüm lise hayatınız boyunca güzel kız görmeyip, Mepal'in kızlarını uzaktan seyretmekle yetinecekseniz, evet UHAL tam size göredir ve sizi iyi bir üniversiteye gönderir.
evime yakınlığı sebebiyle sürekli karşılaştığım liselilerin okuludur. yarısı arkadaşımdır, geri kalan yarısı da çirkin kızlarıdır.
doğan özüpaksız asla eski tadı olamayacak okuldur.yeni nesillere bu yüzden üzülüyorum doğrusu.
4 senemi yedi ama hala gurur duyarım burdan mezun oldum diye. her ne kadar 2. 71 le mezun olsamda arkadaslarımla mutluydum. kardeş gibiydik.
beden eğitimi hocalığına graeme sounnessın getirilmesini dilediğim okul.
bursa'daki son senemde scrabble turnuasına gittiğimiz kışın ortasında spor salonunda ısıtma sistemi olmadığı için götümüzün donduğu anadolu lisesi. ayrıca temizlik personeli tarafından yönlendirildiğim öğretmenler tuvaletinde kel kafalı hocanın birinden azar yemem de cabası. hayır bir de yabancısıyız bişey de diyemiyoruz. kantini de pahalıydı hatırladığım kadarıyla. anlıcağınız müsteri memnuniyeti sıfır olan okuldur. allah okuyan liseli kardeşlerimize sabır versin.*
Kalite farkı olarak BAL'ın gerisinde kalmış, Uludağ'ın eteklerine kurulmuş olan, Satı Hardal gibi eşsiz bir müzik hocasına sahip olduğu için kendisini eşsiz hissetmesi gereken bir okuldur. Öğrencilerini anlamak oldukça zordur. Kantincisinden tutun, görevli serkan abiye kadar tüm çalışanları güler yüzlü ve kafa dengidir. Spor Salonu yaz-kış buz gibi olan, her öğrencisini bir dil öğrenciymişçesine yetiştiren, tenefüs zillerinde yeni bi çağ açmış olan muhteşem okulu tüm liseye geçenlere önermişliğim vardır.
idari kadrosunun tamamen değiştiğini az önce web sitesine girdiğim gördüğüm caaanım okulum.. 10 seneden fazla olmuş ben mezun olalı. unutmadım zamanın müdürü aziz güven'den yediğim dayakları.. her disiplin kuruluna sevk edildiğimde karşıma çıkan nurettin eşiyok hocamı.. doğan özüpak hocam yok, zeki yeşil hocam yok. ve daha niceleri.. tadı çıkmaz böyle gençler..
küçük sanayi yada kent meydanından nasıl gidilir diye çözmeye çalıştığım okul.
Son 7 yıllık mezunlarından biri olarak 2004' te bitirdiğim hayatımın kilometretaşlarından olan ortaokul ve lisem.

Ne uçardı çatısı be. Hey gidi günler hey.
Sen o okulda dışlanmış ve uyum sağlayamamışsan bu okulun suçu değil. Senin gibisi gelmesin zaten ya
Şuan bu okulun öğrencisiyim ve hayatımın en güzel yıllarını yaşatıyor bana
Gerek sosyal aktiviteleri gerek idarecileri, mülayim ortamı, harika arkadaşlıkları. Her şeyi ile dört dörtlük benim canım okulum