1. 0.
  insan ya da bir eşyanın bir yerden başka bir yere hareket etmesidir. Günümüzde küreselleşmeyle birlikte bilginin, paranın ve hizmetlerinde bir yerden başka bir yere taşınmasıdır.
  1 ... tunga tigin
 2. 1.
  Araba, tren, gemi ve uçakların kolaylaştırdığı eylem.
  ... selia
 3. 2.
  Şu dünyadaki herşey ulaşım yarışı içerisindedir. Yazarlar fikirlerini, gazeteciler haberini, kan oksijeni, dua tanrıya. Herşey ulaşmak için yaratılmış sanki. Hayata dinamiklik kazandırıyor, ve tabii ki anlam.
  -1 ... uflek
 4. 3.
  Maltepe belediyesi öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği veriyormuş dostlat biliyor muydunuz?
  Sabahları okullarına ulaşmak isteyen maltepeli öğrencilere ulaşım desteği veren belediye gibi belediye.Helal olsun.3 yıldır, 18 mahallede, günde ortalama 500 öğrenciyi ücretsiz öğrenci servisi ile okullarına güvenle taşıyor adamlar.Helalll.
  https://video.uludagsozluk.com/v/ulaşım-176156/

  ... humanraces
 5. 5.
  istanbuldaki ulaşım sıkıntısını Binali Yıldırım çözecektir. inancım sonsuz. Adam Türkiye'de ulaşım sıkıntısını büyük ölçüde çözdü, sıra tam anlamıyla istanbul'a geldiğinde çözemeyecek mi? Böyle bir durum yok.
  ... tamamolur
 6. 6.
  "Ulaşım veya ulaştırma faaliyeti; insan, mal veya hizmetlerin çeşitli ulaşım araçları ile bir yerden başka bir yere nakledilmesini ifade eder. Bu nakil işlemi aynı ülke içinde olabileceği gibi ülkeler ve hatta kıtalar arasında da olabilir.

  Ulaşım faaliyetleri tarihin ilk dönemlerinde yalnızca kara ulaşımı şeklinde olmuştur. Denizcilik alanında gelişmeler ile denizler de ulaşım ağına eklenmiş ve 1800'lü yılların sonlarına doğru buharlı gemilerle denizlerde seyahat edilmiştir. Buharlı motorların trenlerde kullanılmaya başlaması ile de kara ulaşımında ivme kazanılmıştır. Ulaşım faaliyetlerindeki gelişmelerin sürekliliği insanların ikinci dünya savaşı sonrasında hızları 1000 km/s olan jet uçaklarını icadına kadar gelmiş ve bu gelişmelerle kıtalar arası yolculuklar bile oldukça kısa zamanda gerçekleşmeye başlamıştır. Bu hızlanma toplumlar arası kültür aktarımı - etkileşimi de doğru oranda etkilemiştir."

  - Raunt - Coğrafya
  ... bilgi verici
 7. 7.
  türkiye'de %99'u hala doğal gaz ve petrolün yan ürünleriyle sağlanıyor. olası ambargolara karşı elektrikli araçlara geçiş süreci çoktan başlamalıydı.
  ... epsilon pi
 8. 8.
  eskiden münakalat denilirdi.
  1 ... mb isimli cocugun anilari