bugün

garanti edilen yolcu sayısında %95,75 gibi küçük bir yanılma payı olmuş neden bu kadar büyütüyorsunuz ki?
yol yabdı, körü yapdı, hizmet etdi...

daha dün halk ekmek alıyorum, cahil olduğu her halinden belli 60 yaşlarında bir teyze saçma sapan argümanlarla iktidarı övüyordu. evine gitsen baksan yarım kilo kıyma çıkmaz, iktidar sahiplerini övüyor. maalesef bu 40-50 doğumlu cahil kitle bu ülkenin kanseri. vizyon yok, dünyadan haberi yok; kitap desen okumaz... bu insanlar senin, benim hayatımı karatıyor. durum net olarak bu.
O çok övülen yatırımların aslında milleti sağa sola yatırmak olduğunu ortaya koyan rakamsal tespit.
Hem sağa yatırıp şeyediyorlar, hem sola yatırıp şeyediyorlar. Pozisyon zenginliği işte.

Alın size büyük yatırımlar, dev projeler, yol yabtılar.
Ama lafa gelince vatanını, devletini seven kitle bu soygunlara ağzını açmaz. Elektrik faturalarına 5 kuruş vergi soktukları zaman anırmasını bilir onlar.

Atatürk bu devleti kurarak size fazla iyilik yapmış, haketmiyorsunuz çünkü. Bu Çomarlardan ancak Kabile olur.
yolcu sayısına ulaşılsaydı da bir yerden verilecekti o para hiç dert etmeyin. devlette işler böyle döner. önce bi para döner ortada karanlık işler, ilişkiler için sonra o paraya kılıf uydurulur, buradaki kılıf da yolcu garantisi sözleşmesi olmuş.

mesela isim vermeyeyim bir büyükşehir belediyesinde aşevinden binlerce (sayıyı da vermiyorum ama epey yüksek) kişiye yemek verilmiş gibi gösteriliyor ama aşevine uğrayan bir tane muhtaç insan yok. bilin bakalım noldu o yemek paraları?
Hakkım haram olsun.
kütahyada yaşayan çeliğinden çocuğundan yetişkinine kadar her vatandaş ayda 5 defa uçsa gene ulaşılamayacak sayıdır. millet yan taraftaki ilçeye akraba ziyaretine gitmiyor kütahya şehrinde bunlar 4 milyon kişi uçacak diye taahhüt veriyor.
Adnan Menderes'in hayatını anlatan demirkirat belgeseli sayesinde öğrendiğime göre 1946 secimlerinde adnan Menderes hem aydından hem de Kütahya'dan aday olmuş. Aydınlı bir toprak ağası olduğu halde seçimi aydindan değil Kütahya'dan kazanarak Kütahya mebusu olarak meclise girmiş.

Aradan yıllar geçmiş insanlar adnan Menderes'in mebus olmasına vesile olan ile vefa borcunu ödeme imkanı bulup o ile havalimanı yapmış siz de kalkmış şurada bir kaç milyon yuronun derdine düşmüşünüz ayıp ayıp.
Kütahya'da benim öğrenciliğimin ilk yıllarında bu havalimanı yapılmıştı.
Havaalanına giden otobüsler sadece sabah 6-7 gibi oluyordu. Eminim halen öyledir.
kimse de demiyor suriyeli kardeşlerimize neden havalimanı yapılmıyor.
yapılan projelere devlet tarafından gosterilen hazine garantisi 31 milyar dolar ve bu 2015 yılındaki rakam. doların her bir kurus artısında bunun millete olan yuku kac dolar biliyor musunuz? tam tamına 310 milyon dolar... yazıyla yazıyorum tam ucyuz on milyon dolar.her bir kurus artıs icin... doviz kurunun 8 liralara fırladıgı ve bu yılınbasındaki degerinden hala cok uzak oldugunu dusunursek milletce nasıl bir kulfetin altına sokuldugumuzu zannederim daha iyi anlayacaksınız. bu arada rakamlar merkez bankasının rakamlarıdır uyandırayım.