bugün

...

edit: başlık başıma kalmış...

tanımlayalım:

(bkz: galatasaray) [şimdi mutlu musun hağ?]
Galatasaray.. ama bir kere değil, Fenerbahçe'ye her yenildiklerinde bu kupayı tekrar kazanırlar...
çoğalabilecek takımlar.son efsanevi uefa kupasını zaten galatasaray kazandı yenilmeden muhteşem bir galibiyet serisiyle ve şu anki gibi dandirikten olamayan takımları eleyerek aldı kupayı.galatasaray zaragoza gibi takımlarla oynamadı çünkü...
(bkz: fanatik anket)
şu anda sadece galatasaray var belki ama yakın zamanda (yakın dediysek bi 5-10 sene) bu listeye başka takımların da girmesi ihtimali yüksektir.
imla hatası olan başlık takımları değil takımı**
fenerbahçeli arkadaşlarımın mantığına göre "galatasarayı yenince bizde uefa kupasını kazanmış sayılıyoruz" felsefesi sonucu...galatasaray karşısında galip gelen bütün türk takımları uefa kupasını kazanmıştır...bir kaç saat önce bursaspor kazandı misal uefa kupasını...*
(bkz: süper kupa yı kazanan turk takimlari)
(bkz: şampiyonlar liginde çeyrek final oynayan türk takımları)
avrupa mücadelesi milli mesele olduğundan, kazanan takım tüm takım taraftarlarınca desteklendiği için uefa kupasını da tüm takımlar kazanmış denilebilir.*
championship manager oyununda galatasaray dışında göztepe, altay ve karşıyaka takımlarının da bu kupayı kazandığını bilirim.
"Bu kupa bize 200 yıl gider" demenin sozluk versiyonu.
(bkz: galatasaray)
(bkz: fenerbahçe nin altı gol attığı türk takımları)
(bkz: bahçelievler deki kupa anıtı)
(bkz: beş metre)
tebrik edilesidirler fakat bunların stadlarının dış cephesinde 'avrupa kupaları türkiye mümessili' gibi bir şey yazar, bu biraz abartıdır tabi. ya işler kesat ya da sadece bir demo yaptılar ve mümessillik işini bıraktılar.
her yenildikleri maçtan sonra galatasaraylıların arkasına sığındıkları laf.
bir fenerli olarak cevap sıklarında fener in de olmasını isterdim ama..
cevabı süper kupayı kazanan türk takımlarıyla aynıdır.
avrupa fatihi galatasaray' dır. bir - iki sezon iş yapamadı diye de bu ünvanı kaybetmez. gelecek galatasarayındır.
bazıları için avrupa 'nın sınırları edirne 'ye kadar olunca tek büyüğün aldığı sıradan bir kupadır kanımca.

(bkz: biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu)
su an icin gecersiz belki de anlatim bozuklugu klasmaninda degerlendirilebilecek bir sozdur. eger ikinci bir takim bu ipi gogusleme basarisi gosterirse iste sozun cektigi caylaklik acisi da bitecektir ve o zaman rahat rahat genel kultur sorusu olarak yerini alacaktir yarisma programlarinda.
(bkz: ben sana ironi yapamazsın demedim ben sana iyi ironi yapamazsın dedim)
akla getirdiği kişi ya da kurumun her geçen sene bu başarının üstüne yatmasından dolayı * gözümde düştüğü ankettir. *
(bkz: adı galatasaray olan türk takımları)
(bkz: bülent korkmaz ın oynadığı türk takımları)
(bkz: arif erdem in gol kralı olduğu türk takımları)
(bkz: stadyumu ali sami yen olan türk takımları)
(bkz: kadrosunda japon bulunduran türk takımları)
(bkz: pendikspor)

şincik şöyle oluyor fenerbahçe galatasaray'ı yendiği için uefa kupasını almış oluyor. pendikspor da fener'e giyidirdiği için uefa kupasının sahibidir. ne lan bu ağır siklet ünvan maçı mı?
(bkz: birinci tekil şahıs)