1. 1.
  marmara üniversitesi siyasal bilimler fakültesi işletme ve kamu yönetimi bölümü'nden mezun oldu. 1994 yılında halen başkanlığını sürdürdüğü sigarayla savaşanlar vakfı'nı kurdu. sigara ile mücadele etmesi gereken bütün bakanlık, kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerini çatısı altında toplayan sigara ve sağlık ulusal komitesi'nin genel sekreterliğini üstlendi. "tütün mamulleri" ile ilgili yasanın tbmm'den geçmesi için çaba harcadı. projesini hazırlamış olduğu "toplumsal korunma" yasa önerisini tbmm'e sunma hazırlıkları içinde olan korbey türkiye'de sigarayla mücadele konusuna değişik bir boyut getirdi. 1997 yılından itibaren, sigarayı bırakmak isteyenlere yardımlar konusunda profesyonel uygulamaları başlattı. ulusal kalp sağlığı platformunun da genel sekreterlik görevini yürüten ubeyd korbey, sigarayla savaşanlar vakfı'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı'dır.
  1 ... expert16
 2. 2.
  ortaokuldayken uludağ'da düzenlenen ingilizce yaz kampının kurucusu ve yöneticisiydi übeyd korbey. akşamları yatıp uyuduk mu diye kontrollere çıkardı. çok disiplinli ve iyi bir insan imajı vermişti bize. ayrıca geçirdiğimiz 21 keyifli günün de mimarıdır.****
  ... caesaraug
 3. 3.
  aslinda adi ubeyd korbey olan $ahis. sigarayla savasanlar vakfi baskanidir.

  sigarayi birakmak istediginizde, vakifta sizinle ilk konusanlardan biridir.

  ama ubeyd beyde nasil bir cene varsa artik bu adami dinleyenlerin sigarayi birakmak yerine daha da arttirdiklari gozle gorulmu$tur.
  1 ... schizo
 4. 4.
  duman avcıları isimli güzide eserin bestecisi ve güftecisi olmasından korktuğum adam.
  (bkz: köfte dudak)
  1 ... ben sanderson
 5. 5.
  eğer sigara içmeye başlarsa , konuşmasi belki düzelebilecek olan adam.. ("ssipafayi içftmeyifn" felan gibi şeyler sölüyo anliyamiyoruz.)
  ... colombe