bugün

sırf seçime oynamaktır bunun adı. taksici ve ailelerini karşılarına almamak için yapılan manevra.

seçimden sonra aynı booking. com gibi şak diye vergi düzenlemesi ile meşrulaştıracaklar ama iş işten geçmiş olacak.

neticede bunun kararını verenler taksiye binmeye ihtiyacı olmayan kimseler. olan yine bu manyaklarla muhatap olmaz zorunda kalan bizlere olacak.
Değişime direnen yok olacaktır.
Yakında taksi diye bir kavram kalacağını sanmiyorum.
reisçi taksicilere reisin bir hediyesidir ayrıca uber'e binen kafirdir.
edit: uber hala vızır vızır geziyor, nasıl men imiş bu? umarım taksicilerin tümü yakında işsizler ordusuna katılır. ayrıca kafana göre yasa çıkartırsan ülkenin kredi notu düşünce ısmarlama rapor hazırlıyorlar diye ağlamayacaksın.
ahah

akabenin bu kadar geri zekalı olacağını düşünemezdim

bu milletin en büyük derdinin yasakları delmek olduğunu

zibilyon tane yöntemle yasağı deleceğini akıl edememişler.

vergiymiş ?

istanbul da hangi taksi vergi veriyormuş.

çoğu sahte plakayla çalışıyor

ne vergisi la. değiştirin bu masalı.
Yahu taksiler keyiflerine göre oynuyor müşteriyle.
indi-bindi üceti 10 tl olmasına rağmen yakın mesafeye götürmüyor,
Keyiflerine göre yol uzatarak taksimetre şişirmeye çalışıyor,
Durağı arayıp acil taksi istediğinde şuan yok, 2 saat sonra ara diyor,
Yağmurlu havada uzun uzadıya bekle ki gelsin,
Biniyorsun sabahın köründe abuk sabuk müzikler, sigarasını yakıyor işine gelirse kafasında takılıyorlar.

Ama uberde hiç öyle sıkıntı yaşayan var mı, ben hiç sanmıyorum. Mis gibi ne zaman istesem etrafta karınca gibi var, gideceğim rotayı belirliyorum adres tarif etmeme gerek yok, ödeyeceğim ücreti biliyorum, saygıda kusur görmüyorum. Bence taksileri kaldırın.
19 uncu yüzyılda Frederic Bastiat'ın yazdığı "Mumcular Dilekçesi" bugün über için de geçerlidir:

Mumcular Dilekçesi

"Mademki Fransız halkı daha ucuza alıyor diye bir kaç Fransız portakal üreticisi bunu istediği için Portekiz'den gelen portakalları yasaklıyorsunuz, mademki sizler için milyonlarca tüketicinin değil sayılı üreticilerin cebine gidecek rant önemli, o zaman biz mum üreticileri olarak sizden Güneş'i engellemeniz için yasa çıkarmanızı istiyoruz. Her ev siyah camlara ya da perdelere sahip olsun ki sanayimiz kalkınsın" diyerek alay ettiği –çığlık attığı- harika bir denemedir. Yabancı ülke mallarının ülkeye girmesine karşı olanların, aslında ülke insanının fakirleşmesine neden olduğunu anlatan akıl dolu bir eserdir.

http://www.ozgurtoplumund...at_Mumcular_Dilekcesi.pdf
simdi istanbul'da esaslı bir taksi boykotu lazım. özellikle yoğun taksi kullanan eğitimli beyaz yakali insanlar taksiye binmeseler ve bunu bir şenliğe dönüştürseler görün bakalım neler olur. kimse benim yerime benim tercihlerime karışamaz. birileri bu andavallara ( iyileri tenzih ederim) patronun kim olduğunu göstermeli.
kazıkçı taksicilerin sevindiği gündür. uber yabancı bir şirket ama kaliteli hizmet sunuyor.
bizde minibüse bineriz.
Kaybeden uber değil sarı taksi olacaktır. Milletin yeteri kadar antipatisini topladınız. Artık müşteriniz iyice düşecektir. Bekleyin ve görün. Ve emin olun ki artık korsan taksi bile sizden daha sempatik geliyor insanlara.
En sevmediğim meslek grubu taksicilerdir.

Ancak aralarında namuslu insanlar da vardır.

Bu uber mutlaka yaygınlaşmalı, taksicilerin insanları enayi yerine koyan, trafik eşkiyalığı bir an önce son bulmalı.

Uber elbette yayılacak. istedikleri kadar yasak koysunlar.

Hem uberciler, hem de taksiciler kazansın ama en çokta halk kazansın.

Taksiciler lafa geldi mi biz ülkemizi, devletimizi seviyoruz zart zurt derler.

Eğer çıkarsız bu ülkeyi ve devleti 1 gram seviyorsanız halkı kazıklamayı ve trafik eşkiyalığına son verirsiniz.
Taksiciler tarafindan dolandirilmaya devam. Taksici tarafindan dolandirirlmayan ya da dolandirilmaya calisilmayaniniz var mi acaba. Adama 50tl verirsin elindeki 5tlyi gosterip 5tl verdin der. Gidin polise sikayet edin, bakalim polis sizle ilgilenecek mi.
Bu olaydan sonra trafikte terör estiren, müşteri kaziklayan taksicileri kimse engelleyemez. Helal olsun çalışan hükümete de muhalefete de. Yine zenginlerden yana karar verip halkı gözardı etmişlerdir.
Gavurlar seve seve kullanıyorsa elbet vardır bi "zararı" değil mi?
uber geri gelsin diye eylem yapalım dicem ama bir gülme geliyor,
unutursunuz ,
buda geçer,
neler unutulmadı ki.
Uberi trafikten men ederek taksiye bağımlı kalacağımızı zanneden sığ zihniyetin uygulaması.

Bunlar bi ara da twitter ı mwitter ı felan yasaklamıştı. Hiç birimiz girememiştik hatırlıyor musunuz? *
yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamıyorum kendimi. uber'e hiç binmedim taksiye iki yılda bir belki binerim. aralarında maalesef istisnanın bile olmadığı iki meslek var. biri minibüsçü diğeri ise taksicidir. evet şalvarlı-sarıklı-cübbeli-sakallı bile olsa hepsi aynı, hepsi omurgasız. eğitim seviyesi en alt olan insanların yaptığı işlerdir bunlar. çoğu vasıfsızdır. otuz yılda istanbul gibi bir yerde ben istisna görmedim. bunların alayı ahlaksız, edepsiz, hayasız, karaktersiz, düzenbaz, hak-hukuk yiyen, kuralsız, terbiyesiz, küfürbaz tiplerdir. yesinler birbirlerini.
Devlet vatandaşa ulaşım seçenekleri sunuyor, keyfiniz
Nasıl isterse ya da cebiniz neye mümkün ise. Halk da kalkınmayı kendi içlerinde başarabiliyor. Bireysel olarak halk vergilerini ödüyor. Aynı güzergaha gittiği arkadaşlarını yanına alsa yaktığı benzini ortak pay etse hiçbir sıkıntı kalmaz. Trafik azalır hatta. Yani über ve türevleri kalmalı desteklenmeli halk sahip çıkmalı. Über araçlar tespit edilip gps Sistemi ile takip edilmeli..