1. 1.
  bu filmde billy bob thornton un canlandırdığı bir araba tamircisi rolu vardır ki daha sonrasında şahan gökbakar bu tiplemeyi zoka da kullanmıştır. acayip bir karedir , unutulmaz.
  3 ... sayid jarrah
 2. 2.
  jennifer lopez sean penn i kışkırtıcı, histerik bir oyunun içine çeker.. bir uçurum kenarın da bırakır kendini geriye doğru, saçları ve etekleri boşlukta uçuşurken adam tutar kadını ve kadın sorar, şimdii beni bırakmakmı yoksa düzmek mi istiyorsun.. adam düzer.. (bkz: bende olsam öyle yapardım)
  1 -1 ... havada panik
 3. 3.
  jennifer lopez in aslında ne kadar çirkin bır kadın olduğunu, sean penn in ise iyi oyuncu olduğunu gormemize vesile fılmdır.
  1 -1 ... dont be cute
 4. 4.
  (bkz: red rock kasabası)
  nerdeyse aynı senaryoya sahip fakat nicholas cage ayrıcalığına sahip kara film.
  -2 ... zargana
 5. 5.
  sean penn'in aslında popcorn oyuncusu olmadığının göstergesi olan bir film. filmdeki entrikalar, karakterlerin uyumu ve sahnelerdeki gerçekçilik oliver stone ve onun ayarında ki bir yönetmen tarafında çekildiğini hemen belli etmektedir. son sahnesi ise tipik amerikan filmlerinden uzak bir biçimde mutsuz bir sonlar biter.
  2 -1 ... berbay
 6. 6.
  istiklal caddesi, balo sokakta bulunan bir bar. *
  ... vincent vega
 7. 7.
  red rock kasabası filminin yeniden çevrimidir.
  -2 ... zargana
 8. 8.
  fransız bir müzik grubudur. (bkz: benim için üzülme) isimli fransız yapımlı filmde, lili isimli sountract i çok hoştur.
  1 ... serayed
 9. 9.
  bir müzik grubu değildir. aaron adlı müzik grubunun güzide bir parçasıdır. je vais bien ne t'en fais pas (don't worry, i'm fine) adlı filmi izleyen herkes için yeri ayrıdır, bazı acıları anımsatır.
  ... sinopy
 10. 10.
  şu bizim bay e bunun çok kötü bir talkiti mi diye düşündüğüm film. sean penn rolün hakkını dibine kadar vermiştir.
  -1 ... bikereindiroeli