gerzektir hem de ta kendisidir. uludağ üniversitesi bahar şenliklerinde gördüğüm ve üniversitem adına, kendim adına utandığım hadisedir.

neyse..üstad ve değerli insan * sahnede almış bağlamasını efendi efendi türküler söylerken -üstelik anonim halka mal olmuş türküler bunlar- bizim ülkücü abilerimizin hepsi toplu şekilde eliyse kurt işareti yapıyorlardı. bu sahneyi gördüğümde kahroldum onlarla aynı üniversitede okuduğuma. be akıllılar adam orda ege türküleri yada karadeniz türküleri söylüyor ne alaka kurt , ülkücü bozkurt falan. gören de ahmet şafak sahnede yalnız kurt yenilmemeliyi söylüyor sanacak. biliyoruz hepiniz kötü insanlar değilsiniz amacınız belli vatanseverlik falan ama bu tür saçmalıklar yüzünden soğutmayın kendinizden.
Eliyle zafer işareti yaparak türkü söyleyen ya da sol yumruğunu kaldırarak türkü söyleyen insanın yaptığı hareketten farklı bir hareketi yapmayan insandır.
çoktur. özellikle gazi üniversitesi bu tip ülkücülerden geçilmez. iğne atsan yere düşmez birine çarpar o derece yani.
Azer Bülbülün;mikrofonu tutarken elinin titremesi gibi bir tik.
(bkz: iseret nedir neden yapilir)
Çok olmaları normaldir bu tiplerin çünkü başka bir fonksiyonları yoktur. Halk için, zamları protesto için, paralı eğitimi boykot etmek için, iş, emek için onları göremezsiniz bir yerlerde. Sıkılırlar, böyle vatana hizmet ettiklrini düşünürler. Hatta konser sonrası ben daha uzun süre elimi havada tuttum diye birbirlerine hava bile atarlar.*
gençlik hevesidir deyip geçmek lazımdır efenim. eminim 5-10 yıl sonra ''lan ne mal mışım neler yapmışım arkadaş'' diyeceklerdir.*
kafa tokuşturarak türkü söylemelerinden iyidir.
öncelikle şunu belirteyim ki; mhp'li değilim, ülkücü hiç değilim, hayatımda hiç bir zaman da kurt işareti yapmadım. ancak;
kurt işaretinin insanları neden bu kadar rahatsız ettiğini bir türlü anlayamıyorum. madem burası özgür bir ülke, madem üniversiteler de bu özgürlüğün en büyük temsilcileri, e öyleyse sorun ne? bir rock şarkısı dinlerken metalci işareti yapan adama sesin çıkmıyorda, bu niye bu kadar geriyor seni. pkk yararına konserler düzenlendiği zaman, o konserlerde sloganlar atıldığı zaman, kürtçe şarkılar zafer işaretleri eşliğinde söylendiği zaman, pısıp kalıyorsun da, kurt işaretinden neden bu kadar rahatsız oluyorsun.
(bkz: işaret)
(#8085633) yazar arkadaşım çokda güzel açıklamış durumu. neden bu kadar zorunuza gidiyo a.g. yerinde gider gavurların çıkarmış olduğu metal müzikte gavurların el işaretlerini yaparsınız. (bkz: çakma bozkurt) apo'nun piçleri gider victor'un zafer işaretini yapar. türkiye'de bir türk'ün türkü söylenirken öyle yapması neden size bu kadar batıyor.

bazı a.g. isyancı insancıkları da protestolardan girmiş çıkmış. ulan ota boka sırf muhalefet olmak için protesto yapıyorsunuz bunu bir de iyi bir bokmuş gibi anlatıyorsunuz. hepinize gelsin!. (bkz: bsgçk)
kimsenin kurt işretine yapılmış bir hakaret, söz yoktur. burada anlatılmak istenen bunların nerede yapmaları gerektiğini bilemeyip kendilerini gülünç duruma düşürmeleridir.
beyinsiz solcuların neredeyse her müzik türünü zafer işareti yaparak dinlemelerinin yanında hiçbişey olan durumdur.

neye zafer kime zafer ulan. 1 mayıs kutlarken türküleri zafer işaretiyle dinle, sonra git burger king de yemek ye, sonra da gel bozkurt işareti yapan insanlara salak de, bu ülke için ne yaptın de. be ey gerzek! senin gibi çakma devrimcinin, çakma solcunun yapamadığını yapar o insanlar, gözünü kırpmaz.

türkiyede türklüğün en büyük değerlerinden olan türkülerimizin, türklüğün bir başka değeri olan "bozkurt" sembolü eşliğinde dinlenmesinden rahatsız olanlara selam. bu ülkede zafer işaretiyle kürtçe türkü dinleyenlerden rahatsız olun diyor ve gidiyorum.
genelde müziğin ritmine göre bir metronom gibi sağa sola sallanan eldir.
(bkz: amuda kalkarken kurk işareti yapan ülkücü)