bugün

http://galeri.uludagsozlu...-ne-diyon-yarram_4416.jpg
(bkz: dikkat ergen var)
deden çarık giyerdi bunları unuttun mu diyesi geliyor insanın. (bkz: yeni bir cool adam doğuyor)
işkembeden sallamaya örnektir efenim. jazz dinleyince aşırı kültürlü , rumeli türküleri dinleyince kültürsüzmü olacağız?
(bkz: erkan oğur)
(bkz: her sözlüğe yazanın yazar olmaması)
müziğin sadece pop müzik ve türevlerinden var olduğunu sanan müzikten anlamayan cahil insan söylemidir.
bir aysun gültekin,
bir erkan oğur,
bir ismail hakkı demircioğlu,
bir oğuz aksaç,
bir neşet ertaş'ın yerini ;

bir serdar ortaç,
bir demet akalın,
bir bengü,
bir gülşen,
bir murat boz tutabilir mi sorarım size tutabilir mi ?
zülfü livaneli türkü dinliyor da söylüyor da. ayrıca entellektüel bir insan. ruhi su da entellektüeldi. başka ne desem sana.
lahmacunu tablo diye astım,
bulgur pilavını elimle yedim,
karalastik ayakkabı giydim,
ve;
türkü dinlerim.

ee noldu şimdi sana ne girdi de rahatsız olup, benim türkülerime, karalastik ayakabıma, lahmacunuma uzattın o sözde elit,sözde burjuva, sözde entelektüel hele de özellikle kendinden olmayana özenti dilini?
türkü dinleyipte tesbih sallamak ya da toplumsal bir yanılgı olarak kundura vs beyaz çorap ikilisini kullanmaya kro deniliyorsa herkes dönüp kendi götüne yani sülalesine baksın, asıl kroluk eğitim aldığın halde her saban kaldırım kenarlarına sigara izmariti atmak ya da hayvansı sıvılar tükürmektir...
bulgur pilavını elle yemiyorum ayakkabılarımda karalastik değil ama türkü dinliyorum.eyyy zaatt unutma ki enteliz popçuyuz bilmem neyiz diye ortada gezinen ünlüler de zamanı gelince en az bi türkü albümü yapıyor .her ünlü gtü sıkısınca türkülere başvurur çünkü bu bizim özümüz bundan kopmak zor olur hayko atiye bedük gelir geçer ama neşet baba asla.
hayatında entelektüel, elit, burjuva görmemiş insan söylemi.

bunlarda babalarından aldıkları günlük 100 lira harçlıkla kendilerini burjuva sanıyo işte mnakodum fakirleri. ama bi yandanda acıyorum işte yazık hayatında hiç gerçekten zengin olmamış ki nerden bilsin zenginliğin nasıl bir şey olduğunu nasıl ayırt etsin fakirlikten? yazık lan.

edit: türkü dinlemem ama kroyum. ayıkıyon mu?
türkü türklerin kültürüdür.
her ülkenin kendine ait bir müziği, folklorik temaları vardır. sen kalkıp türkü dinleyenleri allahın hanzoları ile bir tutarsan bu işe gönül vermiş onlarca sanatçıyı, fakültelerde bu iş üstüne eğitim alan ve eğitim veren kültürlü insanları da bu kitlenin içine dahil etmiş olursun ki bu hanzoluktan da öte bir şeydir.
türkü dinlemek ve onların özünü anlamak sanattır.
türkü dinleyenler kro! ise entel maganda ne menem bişeydir diye sormazlar mı adama, genç?
nedir bu milletin özünden dem vurması anlamadım gitti arkadaş.
(bkz: country music dinleyenlerin kro olması)
genelleme yapmanın, ne denli yanlış bir eylem olduğuna güzel bir örnektir, doğrusu.
terbiyesizlik, ukalalık, budalalıktır senin yaptığın sayın maganda..!!!

bu ülkenin doğusunda hala karalastik ayakkabı dahi giyemeyen çocuklarımız var, kıraç topraklarda meşin yuvarlağın peşinden koşturan, oyuncaksız oyun oynamaya çalışan çocuklarımız var. tarım alanlarında, pamuk tarlalarında, yediğin ekmekteki; buğdayın, başağın, tohumların kök saldığı topraklarda; günlük 20 - 30 liraya 8-10 saat güneşin alnında çalışan nice baban yaşında adam, annen yaşında kadınlarımız var..!!! bir bulgur pilavına hasret, bir ince köy ekmeğine, bir soğuk ayrana...!!! dadaloğlu, karacaoğlan, yunus emre, hacı bektaş, abdal musa, aşık veysel, aşık mahzuni'den bihaber beynin bu adamların ürettikleri türküleri, şiirleri, deyişleri; dinleyen, yorumlayan, algılayan, o türküler ki onlarla bir yaşayan nice insanlara senin saçma sapan tabirinle ''kro'' diyorsun.

gerizekalısın... : elitmiş, burjuvaymış...!!

orasını burasını daha çok şişirmek için milyarlar harcayanlar, koca popolarını daha iyi sergilemek için yüz milyona don alanlar; varsın türkü dinlemesin, rock-pop-jazz-klasik dinlesin. gerek de yok zaten..!
uzun zamandır benimde dikkatimi çeken genelde fakir kişilerin dinledigi müzik türü.
dünyanın en itici , en saçma cümlesidir. siz türkü dinleyenlere kurban olun lan.
Türkleri kaale alan, sõzlerine önem veren tüm milletlere edilmiş bir hakarettir.
Yav he he dedirten başlıktır. Türkü dinlemeyen insan mı olur lan ?
arabesk dinleyeni vurun yerden yere ama lütfen türkü dinleyenler hakkında böyle bir algı yaratılmasın rica edeceğim. gelenek ve göreneklerimizi ne kadar yansıtabiliyoruz ve bunu ne kadar gelecek nesillere aktarabiliyoruz sorusunu sorun kendinize. batılıya ayak uyduracağız derken özümüzden olmayalım. türküyü ve türkü dinleyenleri koruyalım.
Su götürmez gerçektir. Zaten müzik dinlemek haramdır ilahi hariç. Bi de türkü dinleyerek kro oluyosunuz.
türkü meraklısı bazı özenti gençleri rahatsız edecek gerçektir.