bugün

aksi iddia edilemez bir tespit.

arkadaşlar yıl olmuş 2015 harika enstrümanlar var hala bir sazla insanlar avunuyor.
Tam bir cahil önermesi.

Kültürün aktarılması için en büyük araçlardan birinin müzik olduğunu bilmeyen bir zihniyet ürünüdür. Kaldı ki türkülere ıyk diyen biri olsa olsa asimile olur. Başka da bir şey olmaz. *
sanatseverleri üzen hadise.
Hem pink floyd coldplay eddie vedder hem de musa eroglu neset ertas turkuler sevdamiz grubu dinleyeni olarak yanlis buldugum onermedir(ornekler artirilabilir amac en uc ornekleri vermek). Kaliteli muzik herzaman dinlenir ruhsal durumuna gore dinledigin turler degisebilir. Kendini entellektuel addedip kendisi gibi olmayan herkesi cahil gormek zannimca buyuk cahillik alametlerindendir.
Sene olmuş 2015 ama hala böyle başlıklar açılabiliyor sözlükte. Tanım: çocuk gevelemesi.
Cahil değil. Bu tür insanlar eski insanlardır.
Heralde kendisi justin Bieber babby babby şarkısıyla büyüdü.
anadolu çomarlarının kabül etmediği durum.
Ne alakası var AMK o zaman rock veya rap dinleyen bilirkişi mi oluyor.
o zaman atalarımızın dedelerimizin nineleremizin hepsi cahildi diyosun

işine bak kardeş işine...
Atam özür dilerim gençlik adına senden....
Anlatamadık kültürümüzü, utandirdik onları aslımızdan....
bunlar gibi alim ve bilge insanlarda demet akalın ın remix parçalarını dinler.
(bkz: cahildim dünyanın rengine kandım)
türkü dinlemeyen insanların aydın, alim olduklarını anlatmaya çalışmış yazamaz beyanı. ima etme, açık konuş.

(bkz: sabrımızı sınamasınlar)
(bkz: çıkarken arkandan kapıyı da çek)
en azından primitif olmasıdır. türkü dinleyen bir kız tanımıştım. şehirli gibi görünüyordu ama 2 biradan sonra köylü aksanı ortaya çıkıyordu.
primitif tanımı objektif değil tamamen keyfi bir tanımlama olduğu için geçersiz tespit.
(bkz: öğrenilince yoh amına denilen bilgiler)
Değildirler, türkü anadolu müziğidir. Her yerde dinlenmez ama yeri geldiğinde iyi gider. Türküsünden rock müziğine kadar hepsini dinlerim, ben cahilim ama köylüme cahil diyen benden de cahildir. Atatürk'ün dediği gibi: köylü milletin efendisidir.
Tekrar ediyorum
(bkz: açacağın başlığı sikeyim)
hala aksini savunan insanların olduğunu gösteren tespit.

arkadaş bunlar bir yere kadar kültürlü anlayın işte bırakın köylü ayaklarını.
varsın cahil kalayım.

(bkz: cahildim dünyanın rengine kandım)
Türkü dinlemek ayrıcalıktır herkes dinleyemez zaten. insanları müzik zevkine göre köylü cahil vs diye yargılamakla kültürlü olunmaz bilin istedim.
(bkz: yaman gerizekalısın delikanlı)
türkü dinlemiyorsan evlat, kültürümüzle hiçbir alakan yok. türküler bizim şaheserlerimizdir.
https://www.youtube.com/watch?v=nzQ9kUF_OGQ mutlu ol bu bir emirdir ç