bugün

islama geçiştir.
Yahudilere sahip cikmak.
islama geçmek ve osmanlıyı kurmaktır.
Araplara güvenip, islamdan uzaklaşıp, karı kız peşinde koşup, batılılara özenmek.
herkesin kendi bilgi, ideoloji ve kültürüne göre bulacağı yanlislardir.
bütün doğal tohumları boşverip ucuz diye kısır tohum satın almak.
tabikide bülent ersoyu diva yapmaktır.
m.kemali ilah yapmak.
anadolu'ya gelmekti. lanetli aq yeri.

bu arada m.kemali ilah yapmak değildi. mustafa kemal kendi kendini bir yere getirdi zaten. kimse getirmedi.

o mustafa kemal olurken birileri avrupalılara yalvarıyordu sarayım bende kalsın gerisi sizin olsun diye.
orta asyadan aynı yöne doğru gitmemek.
Hangi birini yazsam bilemedi...
Ama doğruları yanlışlarından fazladır yinede..
sömürmemek.
anadolu'ya girdiklerinde kapıyı açık unutmaları amına koyim ne kadar mal, salak, gerizekalı varsa ülkeye dolmuş...
Atatürk.
dogu ve guney dogu anadoluyu ulke sinirlari icerisinde tutmak.
islamiyet'e geçmek, sonra da onu yaymaya çalışmak. bu sırada da arap kültürünü benimsemek. türkler, islamiyet'i yüceltmiştir; islamiyet, türkleri engelleyerek geriletmiştir. bunda din, suçlu olmayabilir ancak türk müslümanların çoğunun yobaz olması, islamiyet'e söz getiriyor. bu dinle hiç tanışmamalıydık.

düzenleme: ilk dakikadan beş eksi geldi. bu siktiğimin arap milliyetçileri yüzünden geri kaldı orta doğu. daha kendi içinde mezhep savaşlarından kurtulamamış, dünyayı müslüman yapacağını sanıyor. ben sizin beyninizi sikeyim ya. bu arada kullanıcı adıma bakarak "turan"ı savunduğumu düşünüyorsan ona da "ütopya" diyorum. "turan" olsaydı iyi olabilirdi** ancak şu an onun için çaba göstermiyorum. günümüzde bile iran'daki azerbaycan türkleri başta olmak üzere öbür türk devletlerinden gelip de buradaki türkiye türk'ü erkeklerini dolandıranlar varsa "turan" olduğunda bizim salakların durumunu düşünemiyorum. bir de işsizlik falan artar iyice. işte bu yüzden "ütopya". ekonomik bir birliktelik olabilir ancak sınırların kaldırılmaması gerek bence.

düzenleme 2: yazım yanlışı.
Türk'lerin tarihte yaptığı en büyük yanlış, Baltacı Mehmed Paşa'nın Rus ordusunu imha etmemesidir.
Anadolu'ya göç etmek

Bok mu vardı anadolu'da.
Bir kisilik var. Onun sözüne uymak. Kötüye gittiğimizi fark etmemek.
Üremek, ne sorunluyuz arkadaş kendi milletine geçirmek son dönemde çok trend oldu.
Çinli prenseslerle evlenmek.
Gene bir turk imparatoru olan emir timurun karsisina beyazidin heeeyt ulan acilin diyerek gitmesi. Sonucu biliyorsunuz.
orta doğuya gelmeleri.
viyanayı biraz daha zorlamamış olmaları olabilir. nesil biraz daha güzelleşirdi!
ortadoğu bataklığına girmeleri. selam ve dua ile.