bugün

bir kafatasçının her insanı kendisi gibi sanması durumu.
teröristlerin kürt olması gerçeği ile doğruladığım gerçektir.her kürt kötü degildir fakat her ırktan arada böyle orospu çocukları çıkmaktadır.
kürtleri tanımayan yazarın zevzekliği. hiç doğuya gittin mi denilebilir. senden benden daha iyi kalpli misafirperver olanları da var. yurt dışında iş yapan kürt iş adamları da var.

kürtleri pkk'lılardan ibaret sanıyorsan bu senin sığlığındır.

(bkz: at gözlüklerin çok yakışmış)
kürtlerin türklerden nefret ettiği gerçeğine karşılık gelen olgudur.
evet kısmen doğrudur bende kürtleri sevmem diyemem böyle bi genelleme haksızlık olur türküm diyorsa sorun yoktur ama savaşarak, kan dökerek alınan topraklar üş beş şuursuza hibe edilemez
edit: sanırım bazılarının ağrına gitmiş eksilemişler direk. nasıl üzgünüm şuan anlatamam..
birini suçlarken ona işaret parmağını diken, ama kalan dört parmağının kendisini gösterdiğini bilmeyen yazarımsının tespit sıçması. türklerle sorunu, asıl bu kürtçü zihniyettir. güneydoğu kürtlere verilsinmiş, bak hele. güneydoğu senin babanın malı mı öküz. öyle bol keseden toprak dağıtmak senin ne haddine.
şehit olan türklerin olduğu gibi pkk lı olan türklerde bulunmaktadır.*
http://www.youtube.com/watch?v=0blpaNbCEx8

ancak genel olarak kürtlerin sevilmemesinin sebebi akıllarından geçen kürdistan hayalidir. emin olun ki bir çoğunun aklının bir ucundan bu geçmektedir.**
http://www.youtube.com/watch?v=A3A_r9_DI-0

ülkemiz de uslu uslu yaşayacaklarını bilsek asla aklımızdan yanlış bir şey geçmeyecektir. fakat her kürt bir pkk lı potansiyeli taşımaktadır gözümde. eşeği sağlam kazığa bağlak gerekir.

ayrıca kürt tanıdıklarım yok değil. hatta kürt mahallesinde bulunan bir lise de okudum. sempatizanların bu kadar şımartılmadığı bir dönem olmasına rağmen içlerinde her türlü şerefsizliği taşıyanları gördüm. tanıdıklarım arasında gerçekten tertemiz kalpli insanlar da vardı ama ne olursa olsun insan her zaman temkinli olmak zorundadır. eşekle kazık meselesi yani.
yazıyı baştan sona okuyunca, milletimin ağzına sıçayım diyesim geldi. ama sonra da düşündüm. iş yapılmaması kürde kız verilmemesi gibi olayları düşündüm. peki arkadaş sen bu örnekleri neye göre oluşturuyorsun. hiç bir kürt bir türk kızıyla evlenmemiş mi? hiç bir türk hiç bir kürtle iş yapmamış mı? esas iş yapmayanlar kürtlerdir bozguncu kardeş orada bir durman gerekir. kendi aileleriyle şirketlerini kurarlar. dışarıdan kimseyi sokmazlar. hata mıdır bu değil tabii ki de. adam istediği gibi kurar işini. ayrıca da bir çürüğü çarığı olan adama kız verilmez. bir çürüğü çarığı olan adamla iş yapılmaz. eğer adamın böyle bir şeyi varsa tabii ki iş yapmaz onla da kimse. bunun dışında herhangi bir sebepten dolayı iş yapılmadığına hiç rastlamadım güzel kardeşim.

kendimi din, dil, ırk gibi konulardan soyutladım diyorsun. bence hiç soyutlayamamışsın. kendini sadece kürtlüğe adamışsın. kürt faşisti olup çıkmışsın. kürtlere haksızlık böhü böhü diye ağlıyorsun. sen doğudaki ağaların zamanında nasıl insanların anasını ağlattığını biliyor musun? kendisine verilen toprakla adam olduğunu zannedip ortalığı sikip atan adamları biliyor musun? onların zamanında yaptıklarını biliyor musun? bilmeden geliyorsun buraya, iki üç dizide filmde, bir tane takside(ki taksicide hayvanın teki. konuşmasından yedi göbek istanbullu sanarsın. bir bok değildir) duyduklarınla. sonra da diyorsunki kürtlere haksızlık yapılıyor. türkler kürtleri hiç sevmiyor. yeni moda bu tabii. kürt savunuculuğu. herkes bitti size kaldı amına koyim kürtleri savunmak. kürtlerin geçmişlerini araştır. onları bu dönemlere türkler getirmedi. türkler onlara düşman değil pkk'ya düşman. daha bunu kafanız almıyor. sonra da türkler kürtlere düşman diye pkk'ya sempatizan topluyorsunuz. belki farkında olarak belki farkında olmadan. benim bir çok kürt arkadaşım vardır. evet öyle istanbulda doğup büyümeyen. türkçeyi zar zor konuşan bir çok kürt annesi tanıdım. evlerine gittiğimde benimle konuşamayan babalar gördüm. hepsiyle de iyi geçindim. hepsi de beni de ailemi de çok sevdi. ha bunların arasında şerefsizlere de denk geldim. belki onlar da türklerden bazı şerefsizlere denk geldiği için bana öyle davrandılar. kısacası güzel kardeşim her milletin kötüsü vardır. ama terörün tek bir adı vardır. burada nefret edilen kürt halkı değil, kürt halkının adını kullanan şerefsiz evlatlarıdır.

şimdi tanım yazmadın diye bu entry'i uçurmasın modlar alın size tanım;
-türklerin pkk'dan nefret ettiği gerçeği olarak değiştirilmesi gerekir. türkler kürtlerden nefret etmez yanlış önermedir.
Ülkede yapılan Kürt populistliği nefret ettirme durumundadır. PKK destekçisi Kürtler de öyle dediğim olaydır. Hazzetmiyorum o terliksilerden.
kısmen doğrudur ama pkk yı desteklemiyorsa,kürtçe konuşmuyorsa,şehitlere üzülüyorsa sorun yoktur.
kürtlerin bunca yıldır asimile olmamalarından çıkarılabilecek durumdur.
yıllardır süregelen savaşın pkk tarafından amacı da bu zaten. insanların aklına "kürt" denildiğinde hain, alçak, aşağılık hissi uyandırıp kendi halkımızı, milletimizi bu topraklardan atmak ve istememe düşüncesini aşılamaktır. pkk' nın ekmeğine yağ değil de bal sürmek istiyorsak buyrun devam edelim.
sadece kürtleri değil, kendi ırkını da tanımayanların söylemleridir.

kürtlerin bir kısmı sevilmez doğrudur.
iki farklı sebep vardır sevmemek için.
birisi politik sebepler.
bir türk, batıda daimi olarak muhatap olduğu bir kürdün, örgüt sempatizanı olmadığını anlarsa kesinlikle önyargı beslemez.
örneğin; silvan şehitlerinden birisi benim arkadaşımdı. babası da mobilya boyacısıydı. ve tam bir ülkücüydü.
gelin görün ki adam atölyesinde kürt çalıştırırdı. gayet somut bir örnek.

ikincisi sosyal hayattaki problemlerdir.
evet apartmanda gecekondu hayatı yaşayanları kürt türk ayırt etmeden sevmez kimse.
yahut çok kalabalık bir aileyi ses çıkarıyorlar diye sevmez kimse.
veya otobüste, sokakta, metroda, cafelerde vb. yerlerde hayvanlık eden erkekleri türk kürt ayırt etmeden sevmezler.
bunları tüm kürtlere mal etmenin bir anlamı yok.

öyle kürtler gördüm ki, adamın yanında kendimi şeytan gibi hissettim. o kadar güzel ahlaklı.
genelleyerek, genelleyenlerin oyununa gelerek arpa boyu yol gidemeyiz.
(bkz: türklüğün ne olduğunu bilmeyen türk ve kürt)
kürtlerin asi ve hak arama noktasındaki ısrarlarından kaynaklanan durum. bir laz gibi, bir çerkez gibi asimilasyona razı olsa, türk olmadığı halde ben türküm deseydi sorun olmazdı. bizim toplumda hak arayan, kendini ezdirmeyen insanlara aynı şekilde gıcık kapma, nefret etme hissi vardır. oysa saf, herşeye amade olan, boyun eğen, itaatkar insanlara ise sempatimiz var, gerekirse aşağılarız çünkü kontrolümzdedir. kürtler ise sisteme, koskoca devlete kafa tutuyorlar, içinde benim varlığım olmadığı devleti tanımıyorum diyebiliyorlar, sevilmemeleri ve nefret edilmeleri doğal. doğru yolda olduklarının da alametidir.
(bkz: kendi adına konuş)
(bkz: genellemenin dayanılmaz hafifliği)
(bkz: türklüğün ne olduğunu bilmeyen türk ve kürt)
çok yanlış genellemedir. türkler kürtlerden değil pkk bağlantılılardan, bölücülerden, vatan hainlerinden nefret ediyor.
türklerin türkiyede kendi sınırlarında kendileriyle aynı bayrağı taşıyan kürtlerden nefret etmesi çok da insancıl birşey değildir. birbirlerinden nefret edeceği yerde barış yolunu ortak olarak bulmak gerekir. elbetteki her ırkta kötü insanlarda vardır ama genelleme yapmak olmaz.
olmayan bir gerçeklik olgusudur.
bir kerede genelleme yapmayın bee. Kendi düşüncen olabilir ki buna saygı duyulması gerekir ama neden bir düşünce koca bir milletin üzerine yıkılmak istenir?
haklı sebepleri vardır.

buyrun;
(bkz: rakamlarla kürtler ve kürt sorunu/#18570319)