bugün

finlandiyalılardır.
tanisalar sevecek ulkelerdir.
(bkz: guatemala)
ne kadar çok sevgiye muhtaç insanımız varmış dedirten ülkelerdir.

hem ülke insanı nasıl sevsin amk, vatandaşı sever ya da sevmez. (bkz: ay bu pis basmasın üstüme diyen ermenistan).
Azerbaycan baska bir ulke oldugunu sanmiyorum.
Son olaylardan sonra; (bkz: Ukrayna)
Sayısı çok azdır. iyiler kıskanılır. Türk milleti içinde ne kadar farklı görüş olsa da dışarıdan biri zarar vermeye kalktığında kenetlenirler bu yüzden türkler kıskanılır.
(bkz: Kürdistan).
pakistan.
japonya
pakistan
arabistan
ingiltere
Fransa
Almanya
tamam sadece şaka yaptım arabistandan sonra hepsi yalan fakat en çok seven ülkeler Pakistan ve Japonya dır.
Azerbaycan gurcistan diyerek devam eden ülkelerdir.
tarihsel iliskilerden ötürü güney kore ve irlanda'dır. barış manço sayesinde de japonya.

başka da yok sanırım.
Kıtlık zamanı yardım ettiğimiz için irlanda sanırım.
(bkz: dünyada türkleri seven ülkeler)
(#26009436)
pakistandır... kurtuluş savaşında pakistanlı kardeşlerimiz, kollarındaki altın bilezikleri çıkartıp milli mücedaleci dedelerimiz yollamıştır...
(bkz: pakistan ın kurtuluş savaşındaki yardımı)
not: bazen suriyeliler, felan dileniyor umursamıyorum bile... ama geçen çocuğuyla bir pakistanlı adam benden yardım istedi karısı felan perişen haldeydi... direk çıkartıp iyi bir mebla para verdim... pakistan'ı severiz...
azerbeycan, türkmenistan, japonya, güney kore... türk asıllı milletlerin çoğu.
Koreliler, japonlar ve azerbaycanlılardır. Bizi seveni bizde severiz.
türki devletler
macaristan
güney kore
japonya
bosna hersek
pakistan
endonezya
makedonya
arnavutluk
cezayir
tunus
afganistan

diye devam eden listedir..
bu sevgi iki türlü ayrılıyor. islam sancaktarlığını yapıp islamın dünyanın dört bir tarafına ulaştırdığımız için pakistan afganistan endonezya bosna hersek arnavutluk gibi ülkeler. turan birliği anlamında sevenler aklınıza hangi turan milleti gelirse finlandiya macaristan dahil buna.
(bkz: pakistan)
güney kore. bende severim cidden onları.ah canlarım ya.
irlanda. hatta trabzonsporun kardeş takımı ve aynı renklere sahip futbol takımları bile var. sebebi yıllar önce osmanlı devletinin irlanda da kıtlık olduğunda trabzon limanından kalkan gemilerle bu ülkeye giden can kurtaran yardımlarıdır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Drogheda_United_FC

aşağıdaki internet sitesine girip sağ altta şerefli bir bayrak da görebilirsiniz ayrıca:

http://www.droghedaunited.ie/
Avustralya.

Burada büyükelçilikte görevlendirilmiş bir Türk polis memuru havaalanından iner inmez ailesiyle beraber bir taksiye biner çat pat ingilizcesiyle konsolosluğu tarif etmeye çalışır. Taksici hangi ülkeden olduğunu sorar. Polis memuru herşeyine yabancı olduğu bu yeni ülkenin stresiyle Türk olduğunu söyler. işte o an taksiciyle dikiz aynasından göz göze gelirler. Taksici hemen müsait bir yerde durur. Bizim aşırı stresli polisimiz geçmişten gelen bir husumet tekrar açılacak zannederek içten içe taksiciyi alt edip edemeyeceğini düşünmektedir. Taksici kendi kapısını açar arabadan iner ve yabancılarda pek alışık olunmayan bir samimiyetle Türk polisine sarılır. O taksici O andan sonra orada görevli polis memurunun 2 yıl süresince aile dostu olmuştur artık. 100 yıl önce birbirine düşman olan iki ayrı milletin şimdi dost iki ayrı ferdi olarak aralarında dostluk köprüleri kurulmuş olur.
Avrupada yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim

Macaristan
Bosna Hersek
Makedonya
Arnavutluk
ispanya
Irlanda

----------

Kore
Türk Cumhuriyetleri.
Japonya

Bu saydıklarım içinde ispanya ve irlanda dışında bütün ülkelerle kan bağı oldugundan dolayı
TÜRKÜN TÜRKTEN BASKA DOSTU YOKTUR SÖZÜ AZDIR OLARAK ORTAYA CIKIYOR
kktc değildir. bence Azerbaycan ve güney kore.
Filistin ne amk daha geçen haftalarda sözde Ermeni soykırımını anma tartışması yapıyorlardı.