bugün

entry'ler (27)

yörük

Konargöçer insanlardır senede iki kere ev, yurt değiştirirler. Tembel olduklarını düşünmüyorum. Milliyetçilerdir ama tutucu değillerdir. Tutucu olsalardı Adana ve Mersin bugünkü halinde olmazdı.

adana vs trabzon

Fatih Terim’in babası Kıbrıs Türkü’dür. Kendisi Ceyhanlı Ceyhan’da Nusayri olduğunu görmedim. Türkiye’deki Nusayri sayısı 1.5 milyon civarındadır. 700 binden fazlası Hatay’da yaşamaktadır. Adana’da ve Mersin’de 300 bin civarı Nusayri nüfusu bulunmaktadır. Adana nüfusu ise 2.22 milyon. Yukarıdaki arkadaşımız basit bir matematik hatası yapmış. Nusayrileri de çok severim bu arada Adana mutfağına büyük katkıları olmuştur.

cumali ceber 2

görsel

kevin spacey

Aslen tiyatro oyuncusu olması sebebiyle mükemmel diksiyona sahip oyuncu. Sadece konuşmaları için bile izlenir gay reyiz. Oyunculuğu hakkında yorum yapmaya gerek yok zaten

bir insanda en sevdiğiniz özellik

Doğallık.

nasıl hissediyorsun

Yaşamıyorum ,sürükleniyorum

hayatın size kazandırdıkları

Sağlam bir baş ağrısı.

i wanna be yours

21. yüzyılın açık ara en seksi şarkısı. Akustiği ayrı bir güzeldir.

bu başlık altında öz eleştiri yapıyoruz

Fazlasiyla ciddiyetsizim, sözümde durmam,bol bol yalan söylerim, tembelim, dengesizim, baskıcı insanlara hiç katlanamam. Bir de kendime fazla değer veririm.

babasız kıza babasız diye bağırıp gülmek

Babasının belli olmadığını gösterir.

çocukken okunan en müthiş kitaplar

Pal sokağı çocukları en çok etkileyendi.

film önerileri

Eğlenmek isteyenler için snatch, aksiyon polisiye tarzı oyunculuğun konuştuğu la confidental, dram filmi pan's labyrinth, kafa patlatatan prisoners. hepsini öneririm.

alex turner

Bozdu çok bozdu. Öyle böyle değil acayip bozdu. 2013 ten beri sarhoş olduğunu düşünüyorum.

golden brown

Ustunden kac yil gecerse gecsin bana hep Mickey reyizi hatirlatacak başyapıt.

nargile kafelerin kapanması

Birçok gencimiz evsiz kalacak gibi.

emir preldzic

Galatasaray Odeabank ile anlaşmaya çok yakın point forward. Rotasyon için çok iyi olacak. 1 numaradan 4 numaraya kadar her yerde oynayabiliyor. Oyun görüşü yüksek pas kabiliyeti yüksek bir oyuncu. Ama Emir alınacaksa Schilb neden takımda tutuldu o ayrı bir soru

unutulmaz film replikleri

görsel
(bkz: the shawshank redemption)

türkiye tarihinin en saçma dizisi

Akasya Durağı. Operasyonlara 3 polis 5 taksici ile giderlerdi. Unutmadık o günleri. Vay amk şimdi düşündüm de harbiden zor günler geçirmişiz ülke olarak

deon thompson

Galatasaray Odeabank ile anlaşan basketbolcu. Hücumda orta mesafesi olan, post oyunlarını iyi oynayan bir oyuncu. Savunmada blok tehditi olan fakat ayakları biraz yavaş olan bir oyuncu. Bire bir savunması iyi, başarılı bir transfer. Asıl pozisyonu 4 ama 5 numarada da rahatça oynayabiliyor. Zaten Bayern Münih koçu onu genellikle 5 numarada kullanmıştı. Galatasaray Odeabank'ın oyununa seviye atlatacağı kesin.

adrien moerman

Adı Galatasaray Odeabank ile anılan başarılı basketbolcu. Seneye Euroleague veya Eurocupta mücadele etmek istediğini açıklamıştı. Banvitten yıllık 520.000 euro gibi makul bir ücret alıyordu. Galatasarayımın kadrosunda görmeyi çok isterim. Büyük oyuncu