bugün

benzin.
(bkz: zam)
"böyle gelmiş böyle gidecek korkarım vallaaaaah, bize de bir gün kadar güler güler inşallah"
reröre.
sadece görerek düşünebilen bir millete ait olması.
haksızlığa itiraz edip, sesini çıkaran insanların ''toplumun huzurunu bozuyor'' şeklinde yaftalandığı ülke.

edit: ekleme.
sıkıntı var.
bölemezsiniz hacı, kasmayın, sikerler.
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda!
olmaya devlet cihanda bir nefes ülkem gibi.
dünya haritasında coğrafik konumuna söyle bir bakınca ; geleceğinin nasıl olabileceği az çok kestirilebılen bi ülke.
iktidara göre kadrolaşmanın fevkaladenin fevkinde yaşandığı ve her iktidarda rotası değişen mucizevi toprak parçası.
dünyada belirli bir statüye erişmek için çözümler üreterek ona gönülden hizmet edecek nitelikli insana aşırı ihtiyaç duyan, içinde ve dışında binbir çeşit oyunlar dönen, köklü bir geçmişe sahip fakat hala zamana ihtiyacı olan medeniyet yuvası.
jeopolitik bakımdan dünyanın en güzel yerine sahip ülkemiz.
"ben kendi işime bakarım ağbi" lerin bol olduğu bir ülke..
ne olacağımız hiçbir zaman kesin değildir.

(bkz: umut)
çok bilinmeyenli denklemler diyarı.
petrol fakiri.
içindekiler de dahil olmak üzere +sahibinden satılık+ şeklinde müzayede sunulabilecek kara parçası.
"(bu 3 maddenin) hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez"- t.c devleti anayasası.
burası benim ülkem hepinizi atarım

(bkz: burası benim üniversitem hepinizi atarım)
içinde 70 milyon salağın yaşadığı -bende dahil-, domaltılıp sikildiği halde gıkını çıkarmayanların yaşadığı - bende dahil - ülke.
güzel insanları ve içinde iyisiyle ve yavşağıyla uludağ sözlük yazarlarını barındıran ülke.
gayleri de barındırır. ne zaman böyle bi laf etsen ayrıca belirtilmek istediklerinden belirtiyorum. alınıyolar da hemen.
tavukmu yumurtadan yumurtamı öğrenciden öğrencimi hapisten çıkar?
zengin.

amk benzini 4 liradan alıyoruz lan ne sandınız yarraam, zenginiz tabi.

edit:o kadar özetlemişim ki, cümle bile değil. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar