bugün

tamamı ile yanlış gerçektir. ha böyle düşünenler var mıdır? vardır. "başıma iş gelmeyecekse atatürkü sevmiyorum" diyipte bankalarda dayak delisi edilen insanlar yaşıyor bu ülkede...
80 yıl önce postmodern bir vatandı he mi diye sorulması gereken soru!

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
yine bir avrupa özentisi gencin vardığı saçma sapan sonuçtur.
coğrafik olarak yurdun büyük bölümü ortadoğudan sayılır, bu gerçek bizi doğu avrupa, balkan, kafkas ya da akdeniz ülkesi olduğumuz kadar ilgilendirir. kültürel olarak müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülke olmamız ortadoğululuğumuzu pekiştirir. aynı zamanda; türk olmamız kafkasyalı yapar bizi, osmanlı torunu olmamızsa balkanlı yapar. en nihayetinde atatürkçülüğümüzdür bizi batılı yapan, yani hissetmemizdir. dolayısıyla türkiye coğrafik, kültürel, dinsel, ideolojik bir çok tanımlamanın tam ortasındadır.
gerçekoğlu gerçektir.
gerçeğin babasıdır.
hem coğrafi konumu,hem siyasal oluşumu,hem halkının çok büyük bir kesiminin son 20 yılda iyiden iyiye ortadoğu yaşam ve kültürüne sahip olmasıyla gayet net bir şekilde görünür.
bu gidişatın sonunda arap ülkesi olması ve 15-20 içinde ortadoğuyu geçtim bir arap ülkesi olma yolunda malca istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir.
türkiye'de kimsenin kabul etmediği gerçektir. lan israil de ortadoğu ülkesi ama çok güçlü. yani kendinizi elit sanmayın onu diyorum. kıtaya göre mi ülke olunuyor amk?
Doğrudur, bugün mardinin nusaybin ilçesinde halk öldürülmektedir, medyada bhnu terörist öldürüldü diye yaymaktadır, bebek ve çocukların terörist sayıldığı bir ülke nasılda ortadoğu ülkesi olmasınki!
Her sabah ölümlere uyanan bir ülkede su götürmeyen gerçektir.
arap olmadığımızı, türk olduğumuzu değiştirmeyen şeydir. laiklik ve cumhuriyetçilik ilkelerinin hakkın rahmetine kavuşması sonucu gerçekleşen olaylar bütünü de denebilir.
Dün itibarı ile su götürmez bir gerçektir. 17. büyük ekonomi falan hikayedir. göte gelen dış politika ile ateş çemberinin ortasına düşmüştür ve ırak, Suriye, Lübnan ve mısır'ın da gerisinde kalan aciz bir ülkedir.

Ak troller eksilesin. (bkz: beyinsizler)
Darbeydi , cemaatti tarikattı , mültecisiydi , terördü , idam cezasıydı derken iyiden iyiye kendini belli eden gerçektir.
yadsınamaz gerçektir. azıcık coğrafya bilgisi olan bu konuyu tartışmayacaktır. avrasya mavrasya hikayedir.
Yadsınamaz gerçektir. Malesef.
yüzün ataya dönük olduğu sürece olmayacak olan mevzudur. ancak atamızın vefatından sonraki tarihin her dönemine bakın ne zamanki arkanı dönersin ona ülkenin burnu boktan kurtulmaz hale gelir orta doğu ülkesi haline gelirsin..

artık şu arap yalakalığından arap özentiliğinden tamamen kurtulmak lazım. tabii biz bunları söylerken hala sınırlardan içeri suriyeliler giriyor. yani kime ne anlatıyoruz zihniyetler boktan ama biz genede yazmaya anlatmaya devam edelim bakarsın fetoya yıllarca dikkat edilsin dedik bu adam safi kötüdür dedik dinlemediler sonunda dediğimize geldiler bu mevzuda da belki akılları başlarına gelirde bu orta doğu bataklığından çıkartırlar bu güzel ülkeyi ve insanlarını..
"Middle East"
Atatürk ülkeyi kurarken sağcı bir tane insan yoktu. Ama solcu vardı, Rus hayranı bir çok siyasetçi vardı.

Bu siyasal islamcılar ne zaman "ulan bizden lider olur mu acaba" diyip siyasete atıldılar, işte Türkiye o zaman ortadoğu ülkesi oldu.
Geçmiş 15 seneden bahsetmiyorum, geçmiş 15 senenin 30-40 yıl öncesinden bahsediyorum.
Tatil beldelerinde turistlerin ne kadar iğrençlesebilecegi hakkinda bir fikriniz yok bence. Icip icip soyunan mi dersin sokak ortasinda pislikler yapan mi dersin hepsi var. Gozumun onunde bir erkek şortunu indirdi ve yakinlarimda cocuklu aile de vardi o cocuk da gördü yani. Kizlar desen icip icip sakso cekmeye her an hazirlar. Bu modernlik degil kusura bakmayin. Ben de asla yobaz degilim. Eglenirken yalniz olmadiklarini anlamalari lazim ve gercekten kucuk bir cocuk icin bu tarz şeyler görmek iyi degil. Daha 6 yasinda bir kiziniz/oglunuz oldugunu dusunun ve o arabada icki icerek gotunu sallayan kizlar, onlara bakarak eğlenen erkekler hakkinda ne dusunurlerdi sizce? Bunu gece kuluplerinde yapsinlar. Insanlarin icinde degil.