bugün

tarafsız değerlendirmeleriyle sevilebilecek yorumcudur.
güntekin onaydır.
(bkz: mehmet demirkol)

hem mantıklı, hem objektif, hem tutarlı başka bir yorumcu daha yok günümüzde.
başıma bir iş gelmeyecekse; ömer üründül.
hiç düşünmeden a-) rıdvan dilmen , son kararım.
rıdvan dilmen dir.
tamam fenerbahçeye kıyak geçiyor ama en iyi analizi de o yapıyor.
(bkz: rıdvan dilmen) dışarıda objektif olmasa da, kendi yayınlarında gayet dürüst ve objektifdir.
(bkz: bünyamin gezer) olabileceğini düşünüyorum.
80 küsür milyon futbol yorumcusu var seçmesi zor olan yorumcudur.
esprileri kötü de olsa Mehmet Demirkol'dur.. Rıdvan dilmen kesinlikle değildir.. objektif bakan herkes bunu görebilir. Ha FB tv için iyi bir yorumcu olabilir çünkü fazlasıyla taraflıdır..
zeki önder özen dir gerçekten hem futbolcu, hem taktik hemde oyun bilgisi mukemmeldir. ayrıca ismininin zafer önder özen olma ihtimali yüksek burada bir karmaşa var.
uğur meleke

mehmet demirkol

fuat akdağ.
En tarafsız geleni. Bence metin tekin.
mehmet demirkoldur.
uğur meleke'dir. en mantıklı, en tarafsız, en güzel yorumlar onun tarafından dile getirilmektedir.
ali ece ve uğur meleke'dir.
(bkz: ali ece) bazi yorumcular gibi şu zenci oyuncuda iyiymiş , şu 5 numara iyi basiyor tarzi daha futbolcularin isimlerini bilmeden yorum yapan yorumculardan farkli biridir . Yorumlarini dinlediğinizde kesinlikle birşeyler öğrenirsiniz .
(bkz: ali ece) tamam beşiktaşlı ama takıma değil futbola aşık adam.
yoktur.
çünkü türkiye de futbolla ilgili yapılan bu işler yandaşlık, yancılık, al gülüm ver gülüm çerçevesinde dönüyor.
daha iyisi gelene kadar en iyisi ali ecedir.
ali ece, uğur meleke ve mehmet demirkol'un hakettiği sıfatlardır. önder özen'i de es geçmemek lazım. bi mert aydın vardı o ne oldu sahi?
benim için tartışmasız gökmen özdenak'tır. baştan söyleyeyim.

uğur meleke ondan sonra gelir. futbol yorumcuları içinde "ben futboldan geldim arkadaş bana anlatma" anlayışı var. adam iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmaktan aciz olsa da futbolu tekelinde görür ve her söylediğinin kanun hükmünde olmasını bekler. bunlar bir tane doğru görür, 5 tane doğruyu es geçer. temel düzeyde işlem yapar zihinleri. birden fazla bilinmeyenli denklemlere aşina değillerdir. ama mehmet demirkol, ali ece gibi profesyonel olarak oynamasa da futbola gönül verip anlamaya çalışan ve pek çok futbol geçmişi olan yorumcudan daha iyi değerlendiren adamlar benim için kesinlikle daha iyi yorumcudurlar.

rıdvan dilmen de iyi yorumcudur. ama tarafsızlığını kaybetmesi onu yorumcudan çok ayarcı yapıyor artık. fener kötü dönemdeyse hemen ayarlamacı bir yorumla fener camiasına motivasyon, galatasaray camiasına korku, tedirginik verici değerlendirmeler yaparak yorumculuğun ötesine geçmiş oluyor. benim için daha aşağılarda bir yerlere... ekranlardakiler tevazudan rıdvan'ı pohpohluyorlar. futbolun fundamentalini çok iyi biliyor olabilir, maçı iyi gözlemleyip iyi tahminler yapıyor da olabilir ama tarafsız değil. her ne kadar avrupa futbolunu bilmese de, çizgisini bozmasaydı türkiye'nin en iyisi denilebilirdi.

sergen yalçın'da aynı futbolculuğu gibi yorumculukta da gelecek vaadeden, yetenekli ama çalışmayan bir abimiz. ona yorumculuk dar gelir, o direk bir takım bulup başına geçsin.

mustafa doğan da iyi yorumcu. daha profesyonel, daha medeni görebiliyor olayları.

ağzından tükürükler fışkırtarak konuşan pek çok futbol fosilinden iyidir bu isimler. onlar kadar keyifli, gırgır, taşşak değillerdir ama bizi dünya futboluna entegre edecek yorumlar bu ağızlardan çıkanlardır.
gökhan kara.
Yoktur.
ali ece ve mehmet demirkolun paylaşacağı sıfattır.