bugün

türkiye gerçeklerini bilmeyen insanlarımıza ücretsiz eğitim veren dizi furyası. kıraathaneler gibi açık toplum entitülerinde hararetli tartışmalara vesile olan bu dizilerdeki karakterler gerçek hayattan birini yansıtır ve dizideki karakterlerin isimleri özel bir kripto ile şifrelenmiştir. birçok teorisyen harıl harıl bu kişileri deşifre etmek için çalışıp kamuoyunu bilinçlendirmektedir.

- sevmiyorumm bu tip dizileri. ne yani biz yalan yaşıyozda gerçekler bu dizide mi!
* herkes kandırılıyor bu memlekette aslında yediğin o şey bile ekmek değil onu mafya üretiyo ! yüzde bilmemkaçı kaçak bulgar unu ve yıllar önce tuz gölünden çalınan tuzlarla yapılmış kaçak bir ürün o mafya üretiyor, düpedüz kandırılıyosun salak. türkiye gerçeklerini anlatan dizileri izleyip ders al.
kopru, cemberimde gul oya gibi siyasi icerikli dizilerdir. yasanan olaylari tam olmasada insanlarin gozune sokan dizilerdir. ozellikle politikadan uzak duran bireylerin izlemesi gereken dizilerdir. gerceklerden kimse kacamaz. tabi hersey diziyle olmaz biraz insanlar da merak edip arastirmalidir. merak etmek icin dizler dogru bir yol olabilir. ayrica bu diziler izlenilesidir. sahsi fikrim turkiye'de cekilen en iyi dizi cemberimde gul oya'dir bu konuda.

edit: ayrica neden kotulendigi anlasilmamis entrydir. bu yazarlari anlasam dunyayi anlamis olacam sozluk.
bugünlerde, (bkz: hatırla sevgili).
hazıra alışkın insanların hiçbişe yapmadan elinin altına gelen süper bir bilgi sistemi. dizide ne anlatılırsa o doğru. araştırmana ve yorulmana gerek yok. diziyi izledikten sonra birbirimize anlatıp bilgilerimizi pekiştiririz.
(bkz: selena)**
türkiye gerçeklerini anlattığı sanan dizilerdir. artık b.ku çıkan türkiye gerçeklerini anlatmayı doğan medya gurubu nun gtü yemeyeceği için bu konuyu tartışmak dahi gereksizdir.

(bkz: yok öyle bişi)
türkiye gerçeklerini anlattığını iddia edenlerin, çarpık sistemin piyonu olma olasılığı nedir evlat!! şeklinde aforizmalar içeren dizilerdir.
(bkz: kurtlar vadisi)
kurtlar ve vadisi, köprü, baraj ve üstgeçit bu dizilerin başlıcalarıdır.
(bkz: the lone gunmen)
çemberimde gül oyadır en güzel örneği. kurtlar vadisi içinde türkiyenin gerçekleri bunlar, onun için izliyoruz diyen her iki kişiden birine ( yada %47sine) şöyle birşey anlatmak istiyorum
1-2 yıl önce kurtlar vadisi çekimleri yapılan bölgeye giden bir üst düzey devlet görevlisi çekimin yapıldı yere de uğrar ve polat alemdar' la birlikte gazetecilere poz verirler ve aralarında geçen konuşma şöyledir.
devlet görevlisi: polat devlet adamıdır, hehehehe
bu sırada devlet görevlisinin telefonu çalar arayan dönemin ya başbakanıydı yada bir bakandı ( tam hatırlayamıyorum) ve konuşmanın devamı
devlet görevlisi: sayın bakanım polat alemdar yanımda bir emriniz varmı
-heheheheheh ( burada herkes güler)
bu ülkenin devlet adamı polat alemdardan yardım istiyorsa ben daha bişi diyemiyorum demek istemiyorum. sadece vay bizim halimize.
eskilerden bir dizi:
(bkz: çemberimde gül oya)
(bkz: selena)
(bkz: acemi cadı)
(bkz: hepsi 1)
yok artik

(bkz: cayda cira)
(bkz: taze bitti) hiçbir dizi türkiye gerçeklerini anlatamaz, piyasanın içine girmeyenler ne dediğimi anlamayacaklar ama malesef öyle, birilerinin izin verdiği kadarını anlatabilirsiniz o kadar, hatta diziler genelde saptırma, uyutma, dikkat dağıtma amaçlıdır. peki hiç mi yoktur azcık ucundan da olsa anlatan? e var tabii ama dediğim gibi; izin verildiği kadarını... fazlası yok.
(bkz: mari mar)
(bkz: bez bebek)
mahallenin muhtarları.
(bkz: fıkralarla türkiye)
tek türkiye.
(bkz: melekler korusun)
illaki sır kapısı.
türkiye'de olmayan diziler.

bu ülke ki, yediden yetmişe herkesin sevdiği şirinler çizgi filmini, komünizmi simgeliyor diye ekranlardan kaldırtmıştır, yasaklatmıştır. bunu yapan devletin, kendi gerçeklerini anlatan dizilere izin verme ihtimali ne olabilir ki. ya kendini öven dizilere izin verir ya da yanlışlarının gizlendiği dizilere izin verir.
(bkz: kalp gözü)
bir zamanlar bir şöhret vardı, atv'de yayınlanırdı, ülkemizde şöhret merakının, hırsın ve paranın insanların başına ne işler açacağını ibretlik bir biçimde işliyordu. şimdi yok galiba.