bugün

Muhafaza ederler.

Mesela ezan okununca televizyonu kapatıp fişini çekip şarteli indirirler. Edison'u bulsalar sikerler bile.
Çok psikopat ailelerdir
En ufak olayda kıyameti koparırlar.
Evlatlarını kız-erkek diye ayıran, çocuklarına travmalar yaşatan ve seçimleriyle bir ülkenin geleceğini bitirmiş ailelerdir.

Seküler ailelere olan düşmanlıkları ile bilinirler. Kız evlatlarını öldürebilirler bile. Çocuklarına travmalar yaşattıkları için gelecekte çocukları, kişilik bozuklukları ile boğuşur dururlar.
Seküler bir ailede büyümüş biri olarak, hiçbir zaman muhafazakâr bir aile kuracağımı düşünmüyorum. Dindar olabilirim ama muhafazakâr asla.
Noldu la mirket başka milletlere sallıyordun.
içlerinde dönen şeyleri kitaplaştırsalar çok satar...

O dereceler.

Swh...
--spoiler--
oktroller toplumu ayrıştırmak , insanları birbirine düşürmek için böyle başlıklar açıyorlar.

bir insanın muhafazakâr olması sizi neden rahatsız ediyor? bırakın herkes istediği gibi yaşasın kimse kimseye karışmasın.
--spoiler--
Mesele insanların istedikleri gibi yaşaması değil
Mesele bir şeyleri zorla dayatmak
Muhafazakarlar çok yapıyor bunu
Sırf Lezbiyen diye Ebrar Karakurt'a demediklerini bırakmadılar.
gecenin üçünde tencere tava çalıp psikopatlık yapan muhafazakarlar değildi.
--spoiler--
oktroller toplumu ayrıştırmak , insanları birbirine düşürmek için böyle başlıklar açıyorlar.

bir insanın muhafazakâr olması sizi neden rahatsız ediyor? bırakın herkes istediği gibi yaşasın kimse kimseye karışmasın.
--spoiler--

(bkz: algı nedir nasıl kasılır)
(bkz: mağdurum da mağdurum)
(bkz: bir aktroll ağlıyor gözü yaşlı)
palu ailesi.

muhafazakar-mütedeyyin ..

fazla yazamaya gerek yok..
insanların aynı kendileri gibi yaşamasını isteyenler haricinde saygı duyulan ailelerdir. Bana dayatma imasında bulunan, dayatma düşüncesi taşıyan ya da uygulayan kimseye saygı duymuyorum.