bugün

afedersin ermeni.
kıyaslama yanlış olur. hepsi bu ülkenin vatandaşıdır.

srebrenitza'nın yıl dönümü olması dolayısıyla ben boşnakları tercih ettim. sözlükteki gavat dışında bu ülkenin değerleriyle sorunu olanını görmedim. unutulan etnik azınlıklar için:

(bkz: pomaklar)
(bkz: rumlar)
(bkz: zazalar)
(bkz: gürcüler)
türkler.
yahudi seçeneğinin olmaması ilginçtir. türk yahudileri de büyük oranda kurtuluş savaşına destek vermiştir. ermeni ve rumların aksine yahudiler türklerin yanında saf tutmuştur.

bursa'nın eskilerinden olan yaşlıların anlattıklarından yola çıkarak ermeni ve rumların aksine türk-yahudi ilişkilerinin iyi olduğunu görüyoruz. hatta bursa'yı işgal eden yunan ordusu türklerin yanında yahudileri de öldürmüş ve mahallelerini ateşe vermiş.

edit: ancak şıklar arasında gördüklerimden en yakını boşnaklar geldi bu nedenle onlara oy kullandım.
lazdır efenim verdim oyu.
vatanına sahip çıkan en onurlu insanlar.
huy olarak çok huysuzlar ama öyle huysuzluğa can kurban.
en azından terörist değiller !! adamlar...!
Yunan göçmenleri diye tabir edilenler ne oluyor? Hep oyle dendi bize bugune kadar. Kimiz kaç kişiyiz?
Kimliğini unutmuş insanları onurlu saymakla güldürmüş ankettir.
Lazlardır.
Lazlar diyerek kendi aileme gereken saygıyı gösterdiğim anket. Milliyetçilik bunu gerektirir.
Onurluluk etnik kökene özgü değil bireylere özgüdür.
Bu sebeple geçerliliği olmayan bir ankettir kanımca.
hadi anketi açan boş beleş, bu tür saçma şeyleri oylayıp prim yaptıranlara ne demeli?

sözlüğün iyice suyu çıktı, hadi son damlalarını beraber bitirelim.
bir çoğu etnik azınlık olduğunun bile farkında olmayan, türkten daha türkçü lazlar 1. seçilmiş.

yarın bir gün başka bir milletin boyunduruğuna girse, o gün de onların milliyetçiliğini yapar bunlar.

benliğine saygısı olmayan adamın onurla işi olmaz.

edit: bu tanımın dışında kalan lazları tenzih ederim.
Bu gidişle Türkler azınlık olacak ama hadi hayırlısı.
onur kavramı kişilere mi milletlere mi özgüdür, yoksa milletlerin onur seviyesini ölçen bir makina var da ben mi bilmiyorum diyip geçeceğim, anket şıklarında kendi milletimi bulamadığım ve şıklarda bile yokuz o kadar onursuz muyuz lan diye sormadan edemediğim ilginç anket. (bkz: onurmatik)
ip numaralarından tespit ettiğime göre Laz seçeneğini daha çok biz türkler tercih ederken, çerkesler kendilerine oy vermişler hep. Ezikler midir nedir...
türklerdir. kendi ülkemizde azınlık muamelesi görür duruma geldik.
burdan bakınca kötü gördüğünüz ama yıllardır verdiği mücadeleyi bir an olsun sektirmeyen, senelerce işkencelere maruz kalmış hala kimi kafasızlar tarafından aşağılanmaya çalışılan ama barış demekten kendini geri çekmemiş bir halk var bu ülkede.

tabi bu kürtlerin en onurlu azınlık olduğunu göstermez, hiçbir azınlığı en onurlu veya onursuz diye tanımlamamız türklerin onurlu bir davranışı olacaktır.

ayrıca sayılanlar sayısal olarak azınlık ancak ben türküm diyenlerin (bkz: ben) ırksal olarak kimliklerinin ne kadar türk olduğu da ayrıca bir tartışma konusu. (bkz: kendilerine türk dedikleri için oy verdiğiniz lazlar)
Çerkezler değildir. Onuru olan ya gururla türküm der ya da siktir olur gider. başka yol tutan orospu evladıdır.
Doğu karadenizliler hariç tamamı onurludur.
Rum pontuslar cumhuriyetten Atatürkten intikam alıyorlar 20 senedir.