bugün

inatlaşmayıp adam gibi durunca sorun olmayan durumdur.
Şimdiye dek alışılmamış bir tarzı olsa da hayko cepkini sırf ermeni diye küçümseyen görmedim.
Hatta ülkücü bir çok kişinin bu adamı severek dinlediğini biliyorum.
Sorun ermeni yada kürt yada başka bir şey olmak değil.
Sorun bunun reklamını yapıp ajitasyonla kendine yaşam amacı edinmek.
Ermenilerin turkler anadoluyu eke gecirmeden once burda yasadigini kabul edilse ortadan kalkacak sorundur.Zira turkiyede ermeni olmak zordur.istekleri herzaman gozardi edilmistir.Hainlikle suclanmislardir.kendi dillerini konusmak ,dinlerini yasamak istemeleri anlayisla karsilanmamistir.onlarda careyi "donmek"yani musluman ve turk olmakta bulmuslardir.Yoreye gore kürt olanlarida coktur.Oysa insan "ozunu "hic bir zaman unutmaz.Bu ulkedeki insanlarin cogu hakiki irklarina,dinlerine donse ulkede ulkede turk -musluman kalmayacagi gercegi kabul edilse tum sorunlar daha cabuk hallolur.Bu hayattaki en kotu sey bir ulkenin yonetimi türk-sunni -musluman diye tum herkesin oyle yasamak zorunda birakilmasidir ki.Osmanli bunu sadece agit vergilerle bile basarmistir.Yillar once özlem diye cok musluman (haci hoca )gibi gorunen bir ailenin kiziyla tanismistim.Gercek adi Tanya idi ve vaftiz edilmisti.Tum ailenin ermeni oldugunu ve ermeni gibi yasadiklarini soyledi.disariya ise iyi musluman gorunuyorlardi.mecburuz dedi barinabilmek ve yasayabilmek icin mecburuz .Ve bilki muslumanlardan nefret ediyoruz.Bizi bu iki yuzlu hayata surukledikleri icin.Ozaman ona hak verdim.anladim.anlayinca tum onyargilar ortadan kalkar.o ermeni kizi tanyayi birdaha gormeyi cok isterdim.onunla tekrar konusmak.onu anladigimi daha iyi cumlelerle ifade etmek isterdim.
müslüman arkadaşlar edinmek, dostluk kurmaktır.

doğduğumdan beri yabancılık çektirmeyen müslüman türk dostlarıma teşekkürler.
gerçek anlamda ırkçılığa maruz kalmamış insanların, bize ırkçılık yapılıyor diye saçmalama özgürlüklerini kullanmalaridir.
olmamak daha iyidir, istemiyoruz. önce özüne baksın ülkesinde türklere nasıl baktıklarını. çömezler, ermenistan ne lan ülkemi, boşlukda bi ara toprak kalmış, bunlara vermişler.
Avantajlıdır. Sizin için hepimiz Ermeni hepimiz hrant olduk daha ne olsun.
türk olmaktan iyidir.

hangimiz türküm dese ya irkci ya fasist oluyoruz mk.

bu ulkede ya kürt olacan ya da ermeni. hep madur olanlar bunlardir cunku. biri ölsun hemen herkes ya kürt olur ya ermeni.

hümanist sevgi pitirciklari sizi, alt yapiyi bilmeden hemen onlari savunun. ama onlar azinlik bik bik bik.
he mk he konyada acliktan olen bebek turk degildi zaten, aclik ve bakimsizliktan ölen gazi de türk degildi.

bu ülkede Türkler olmez mk hep kurt hep ermeni ölür.

(bkz: dovlet bize bahmiiir)
(bkz: yesil kart)
(bkz: elektrik faturalarini odemeyen doğu illeri)
Türkiye'de türk olmak kadar zor degildir.
Asimile olmus insan musveddeleri ile dolu etraf.
Ermenistan'da türk olmaktan kat kat iyi ve cezbedicidir.
alevilerden sonra magdura yatan en büyük ikinci topluluk olmaktir.
(bkz: affedersiniz)
"ermeni dölü" olmaktır. Halkın %70' i tarafından kabul görmemektir. Ezilmektir. işe alınmamaktır. Ülkede Diğerlerinden daha aşağı olduğunu fark etmektir. Yeri gelir, bu duruma isyan ederken, bölücü olmaktır, terörist olmaktır.

Bu ülke kesinlikle onlara göre bir yer değil. En azından şimdilik. Belki torunlarının torunları rahat bir yaşam sürebilir.
dünya nın herhangi bir yerinde ak partili koyun olmaktan bin kat iyidir.türkiye için normal bir insandan daha faydalı olma ihtimalleri yüzde ellidir.
farklı olmayı bir halt sananlar için bulunmaz bir ilgi kaynağıdır.
ermeni olmayan türk gençlerini çocukları için tehdit gören ebeveynler olmak demektir. ha çocukları onları dinlemez o ayrı, ama yine de türklerle evlendiklerini de pek görmedim.

eski düşmanlıklar eskide kalsın, nesillerden nesillere taşınmasın, herkes için en hayırlısı budur.
Türkiye' de Türk olmaktan iyi duruma gelmiştir. Düşün artık halimizi.
ermeni olmak nerede olursa olsun ibne kimin, puşt kimin birşey olmaktır. türkiye'si amerika'sı farketmez.
(bkz: bunu etyene sorsana delikanlı)
Bir zorluğu falan yoktur. Kendi patrikhanelerinden tut gazetelerine ve okullarına kadar her şeyleri var. insan olanı da bağrımıza basıyoruz (bkz: hayko cepkin).
Kısacası yeter bıktım artık bir ermeni bir kürt mağduriyetinden.
Mağdur da mağdur. Hep siz değil mi ağlak bebeler.
son 13 yıla kadar bi sorun yoktu zannımca. hatta ermenilerin kurtuluş tarafında yoğun bir şekilde oturduğunu da bilirim. ayrıca ne kadar iyi insan olduklarını da. ancak halkları böl-parçala-yut politikası uygulatarak birbirimize düşürmeye çalıştılar. hem de ezelden beridir. aramızda sorun olsa bu milletle, en basitinden atatürk istemezdi onların türkiyede barınmasını. velhasıl kelam, kimsenin kimseyle derdi falan yok. eğer politikacılar bizi birbirimize düşürmez ise.
ermeni arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla en büyük sorunlarından birisi gönül işleri. aileleler biraz tutucu olduğu için illa ermeni olsun diye isteyebiliyorlarmış.
zordur evet çünkü karabağ'ın 1915 mezalimlerinin hatıraları hatırlandan silinmemiştir.
türkiye gibi fasist bir ülkede cok zor olan durumdur.
arjantinli gazeteci Hadjian,'Türkiye'deki gizli Ermenilerin ayak izleri' başlıklı haberde, Türkiye'de yüz binlerce Ermeni'nin kimliklerini gizleyerek yaşadığını iddia etti.
böyle haberler okumak cok mu güzel.
Kolaydir. Yedikleri tabaga pisleyerek.

turkiyedeki hangi ermeni cemiyeti cikip soykirim yalandir diyebiliyor. Ama bu ulkenin suyunu icmeye devam.
çoğu kişinin farkında olmadığı durum. aileleri durumu gizliyor, kendileri de bilmiyor bu yüzden.

kim bilir, belki ben de ermeniyimdir de haberim yoktur.

aynen aynen zor değil ya. o kadar ermeni fantezi olsun diye kendilerini gizliyorlar.