bugün

Vardır. Ve insanların diktatörlüğü kabul etmesinin en kolay yolu bunu gizlemektir.
Medya ve basın üzerinde vardır. Halk üzerinde de medya yoluyla vardır. Bir gazetecinin fikri devlet haklarına zarar vermediği sürece alıkonamaz.akp li gazeteci zorunlulugu nedir ya. Gündeme göre Tabiki protest, Radikal, antimilitarist yazarlar gazeteciler olacaktır. Herkesi içeri mi alacaksın.eyyy Erdoğan.
vardı, bitti.
Yıllardır milli iradeye posta koyan, onu isteği zaman indiren bürokrasiyi görmeyenlerin sorduğu sorudur.
estağfirullah ne alakası var kardeşim..

arkadaşın da dediği gibi sığır çobanı olup, teog kalkacak dersin şıp diye kalkar..

futbola karışırsın şıp diye gündeme alınır..

hani devlet mekanizması, yönetim, akıl fln hak getire..

ayrıca, milli irade evet yha..
gizlenmiş bir dikta olduğu kanaatindeyim zira halkı özgürsünüz diye kandırıyorlar ama yapılan işler özgürlüğü kısıtlar cinsten.
Kağıt üstünde hayır, uygulamada dibine kadar.
Diktatörlüğün TDK sözlüğündeki anlamı:

"Egemen ve mutlak siyasi bir gücün, bir veya birçok kişinin oluşturduğu bir yürütme organınca, denetimsiz olarak yürütüldüğü siyasi düzen"

Eğitim politikası bile bir kişinin iki dudağı arasında.

Sizce Türkiye'de Diktatörlük yok mu?
yoktur.Olsa olsa 2 dudak arasi rejimi vardir.
kenan evren.
yok mudur ?
yok gibi,

baksana bütün eşekler,

anırıyor..
Diktatör var diyeni gönderecen kuzey koreye ondan sonra nasıl şükrediyorlar.
Türkiye' de koskocaman iki diktatör vardir;

-kapitalizm
-paranın kölesi olmuş toplum.

Vicdanlar bu ikisini yenmediği sürece bi bok olmaz.
Diktatör, elinde mutlak ve sınırsız bir otoriteye sahip olan yöneticilere verilen tanımdır. Bir diktatör tarafından yönetilen ülkelere ise diktatörlük denilmektedir.
bu tanıma göre türkiye'de diktatörlük yoktur. en azından resmi olarak kanıtlanamaz. kağıt üstünde bakıldığında; yöneticilerin elinde "sınırsız" ve "mutlak" otorite yoktur (?).
yersen...
afiyet olsun türkiye...
Türkiye'de diktatörlük yoktur lakin yoktur dediğimiz her an adım adım yaklaşmaktadır.
Çıkarları olanlarin toplandigi, irili ufakli nemalandigi, bir mafya vardır.
Yazardım ama korkuyorum.