bugün

anayasasına göre öyledir.
türkiye, türkiye olmazdı. kurtuluş savaşı olmazdı. herkes kaçıp giderdi o dönemlerde.
ülkemizin dini yok! ülkelerin dini olmaz içinde yaşan hür bireylerin dinleri olur!
ilk şeriatçı ben olurdum. şimdiki azınlık ateistlerin yaptığı başkaldırılar gibide davranmazdım açıkcası. daha samimi ve içten yaklaşırdım.
herkes en az bir çocuk yapardı, o çocukta kaliteli bir insan olurdu. sürümden kaybeden bir ülkedeyiz.
çanakkale'ler, kurtuluş savaşları afedersiniz ama nah kazanılırdı. iman gücü olmasa o birlik olmasa ülke falan olmazdı.
direk yok edilir, yerine içinde gereksiz sözlüklerde abuk sabuk başlıklar açan gerizekalıların olmadığı makul bir düzen kurulurdu.
facebooktaki isyanqhar qenhclik gibi sayfalar tavan yapardı.
(bkz: hadi müslümanlar bunu da açıklayın)
Chp iktidarda olurdu, kemalizler erkek arkadaşlarına ders çalışmaya giderdi.
teknoloji ve bilim şu ankinin bin katı olurdu.
aslında zaten öle.
din ile devlet işleri birbirinden ayrılırdı.
aptalların başlığı. sonra da diyolar ki bizim gençliğimiz parlak, geleceğimizin güvencesi falan.

çok basit- bişey söyliim - her devlette her türlü dine inanan inanmayan adam vardır kardeşim. o yüzden din devleti konusu baştan sakat bir konudur.

hitler de denedi onu, ışid de deniyo, sonradan hepsinin poposunu zikerler mahvederler onları. hep öyle olmuştur.

çoğulcu duruş içinde olmazsan, tekilci duruş içinde olursan, diğerleri senden daha fazla olduklarından yeteri kadar basınç oluşturduklarında senin sülaleni zikerler.

insanoglunun bugünkü konjektürde başka , hatta karşı fikirlerler yaşamayı öğrenmekten başka bir çaresi yoktur.

tek tip düşünce, başlangıçta ne kadar parlak harikulade bir fikir bile olsa, ölmeye mahkum bir düşünce şeklidir.
ateizmin de içine eder gerçek ateizm bu değil derdik.
bir müslüman olarak söylüyorum ki mükemmel bi ülke olurmuşuz, valla.

edit: ha bu arada "ateist bir ülke" olmaz, nüfusun ateist olduğu bir ülke olur. ülkelerin dini olmaz. ama demek istediğini anladım ona göre entry girdim.
ateist cemaat kurumlarının açılması.
bilincli bir musluman olarak soyluyorum:

1- din maskesi altina saklanip ahlaksizlik yapilamiyacak
2- batili ulkeler dini liderleri kucaklarina alip 100binlerce tarikat/cemaat uyelerini yonlendiremiyecek
3- kafa sadece tek yonlu calismayacagi icin bilime, teknolojiye onem verilicek
4- surekli "biz ezildik" edebiyati yapan olmayacagi icin toplumda bolunme olmayacak

isin en guzel yani, dinini yasamak isteyen, evinde diledigi gibi yasayabilecek.
Fetö, darbe girişimi olmazdı.
ateist hatip liseleri götümüzün dibinde açılırdı.
mevcut halinden daha ileride olacagi kesin.
aptalca bir başlık. türkiye bir tane adam olmadığı için türkiye sanki bir kişiymiş gibi ateist, ,üslüman ya da hristiyan diye değerlendirilemez. israil sözümona yahudi devletidir, ama sosyal demokrasidir. fransa laik bir federal devlettir, ama oradaki din hürriyeti hiçbir yerde yoktur. almanya eyaletler devletidir, ama en azılı neo nazileri de inanılmaz fecaat ışid tipi adamları da bünyesinde barındırır.

ateist ülke diye birşey yoktur- sözümona bir zamanlar ateist şehri olan moskova, varşova, krakau gibi şehirlerde hristiyanlık dünyasının en güzel katedralleri bulunur.

yani saçma bir başlık.
dükkana girerken hayırlı işler demezdin de bol kazançlar derdin.

ateizmi allah göndermedi öyle bi aydınlanma filan olmucak emin ol.
Ülkenin dini olmaz kişinin dini olur. Genel olarak Türkiye'de inanılan/inanıldığı söylenen din islam olarak söylense de, müslüman ülke genellemesi yapmak doğru bir tabir olamaz. Din insanların vicdanında olan Allah ile kurduğu bağdır. Kimsenin kalbini okuyamadığımız içindir ki kim münafık kim hakiki dindar bilemeyiz.
Ataist olmak, riyakar ve münfafık dindarlıktan daha iyidir. Ben ataist değilim ama siyasi dindarlığın gerçek dindarlık olduğunu düşünmüyorum.
bilimde ilerlerdik. insanlar ahlaklı olurdu. tayyip seçimlerde oy alamazdı.

başımıza ne pislik geldiyse islamdan geldi.