bugün

Diil en kaliteli çay. Seylan, güney hindistan...çayın anavatanı oralar...tropik bi bitki çay. Aslında Türkiye 'ye uygun bi bitki diil...
Gerçek gibi gerçek.
kaçak çayın tadıysa başkadır.
Bilinen bir gerçek.
görsel
Kaçak çay içen bir daha yerli çay içerken bu çay mı aq der.
Ben de bir araştırma yapıldı sandım.

Türk Çayı seviyorsun ok.
En bokunu, dipte kalanı içiyonuz la. En iyisini ihraç ediyorlar. Ha demleniş olarak en iyisi bizde katılıyorum.
gerçek olabilir ama net değil.
Net bir gerçektir.

Br japon arkadaşım da Türk çayını çok seviyordu.
ahmad tea london - ceylon tea deneyiniz, ilk kez nitelikli denebilecek bir çay içtiğinizi anlayacaksınız. ahmad tea'nin bir tık üstü de zaten nitelikli çin çayları oluyor.

çay ve kahve söz konusu olduğunda az miktarda ama nitelikli olan ürünleri tüketmek daha keyif verici olacaktır.

edit: türk milletinin çoğunluğu çayı demlemek yerine kaynar suyla haşlıyor. aşağıdaki linkten çayı haşlamadan, yakmadan nasıl demleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

https://youtube.com/short...DfTDw?si=N0JrhKN1_fLMe2wX
Bizim çayımız güzel ama en kaliteli çay olduğunu zannetmiyorum. Çayın ana vatanı Hindistan ve Çinde daha kaliteli ve farklı çaylar mutlaka vardır…
En cüzel çay doğuş çay.
An itibarı ile Türk çayı içerken akla düşmüş gerçek.
Ömründe twinings içmemiş beyanı.
tirebolu çayı.
Ortada olan bir gerçek.

Gerek tadı ve aroması, gerek ince belli bardağı ve iki şekeri ile Türk çayı en kaliteli çaydır.
Bildiğim kadarıyla böyle bir şey yok. çay tropikal denebilecek yerlerde en iyi şekilde yetişen bir bitki diye biliyorum.
Net bir gerçektir.
Lakin bizim marketlerde en dandik kalitesini bulabildiğimiz gerçeği.
Ortada olan bir gerçek.
bizim türk çayı fena değil . epeyce seylan , hint
içtim . bir kısmı aleni ilaçlı , boyalı . demlikten
beyaz kağıda döküp bakın . hemen kalp çarpıntısı
yapar . tabii çaykur işini düzgün yapsa kalite daha
da yükselir . çaykur = kızılay . yani akrabalara maaş
dağıtma işletmesi , arpalık .
iyi demlenmiş bir Türk çayının tadını dünyanın en iyi çayı olduğu iddia edilen herhangi bir başka çaya değişmem. Tavşan kanı bir Türk çayı dünyadaki en harika lezzetlerden biridir.
çöpünü içtiğimiz için yorum yok.
nurgül de öyle !..