bugün

Asla kabul edilemez bu davranış için bir şeyler yazmaya kalkarsam eğer üyeliğim silinebilir. Tek diyeceğim şey ; yazıklar olsun ki bu günleride gördük.

http://www.haberturk.com/...turk-anayasadan-siliniyor
ülkemizin geliştiğinin ve ilerlediğinin göstergesidir. umarım geri adım atılmaz.

edit: seküler yorumdur.
olmayacak olamayacak durumdur.
(bkz: orayı yıkarlar)
eli kanlı teröristlerin mehkemelerce serbest bırakıldığı, terör örgütü liderinin bile ev hapsinin "konuşulur" noktaya gelindiği şu günlerde, çokta şaşılacak bir haber değildir.
1980'li yıllarda bu günlerde çok uzaktı, artık gerçekten korkuyorum. Allah deyince günaha girecek adamların din üstünden prim yapması kadar iğrenç bir şey yok şu memlekette.
--spoiler--
anayasının ilk 4 maddesini değiştirme cesareti gösterirseniz, bu milletin size karşı silahlı direniş hakkı başlar!
--spoiler--

(bkz: ümit özdağ)
fazla gelen topraklarından arındırılmış anatolia cumhuriyetine dogru adım adım yaklaşıldığının habercisidir.
pokerface.

Bu ülkede işimiz kalmadı, tası tarağı toplayıp gidebiliriz. Yurt dışında adımızı bilmeseler bile "türk" derler hiç olmazsa.
ilk 4 madde (4. madde de dolaylı olarak değiştirilemez bu anayasaya karşı hile olur.) zaten şu ülkede anayasa mahkemesi gibi bir kurum varken değişemez. çünkü anayasa değişikliği için anayasa mahkemesinin tüm değişiklikler için usulden, ilk 3 madde için esastan inceleme yetkisi var. ancak ilk 3 maddenin dolayısıyla 4. maddenin değiştirilmesine gerek de yoktur zaten bir iktidarın keyfiyeti için. fark ettiyseniz ilk 3 maddede hukuk devleti, laiklik gibi kavramların tanımı yapılmamıştır. yani bu kavramları doldurmak ya da boşaltmak kanun koyucu ya da anayasa yapıcı iradesine bırakılmıştır. kaldı ki haber bu şekilde ise vatandaşlık gibi bireyin en temel hakkı olan şartları düzenleme nasıl olduysa kanun koyucu iradesine "kanunla belirlenir" ibaresi eklenerek bırakılmıştır. bu anayasa ruhuyla bağdaşır değildir çünkü bir anayasanın en önemli amacı bireysel hak ve özgürlükleri güvence altına almaktır (ama malesef ülkemizde bu anlayış yerleşmiş değildir.). ve vatandaşlık hakkının şartları kanunda belirlenemez bu kadar iktidar keyfiyetine bırakılamaz uyanın!
Buna sahip çıkmaya çalışan insanların 'silniyor' kullanmasından belki de buralara geldik.
türkiye cumhuriyetinin daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke olacağının, kürt, türk, laz, çerkes herkesin ülke yönetimince eşit sayılacağının, milletin gözünde mustafa kemal den daha güçlü profilde onlarca liderin olduğunun kanıtı olacaktır. bugün ya da yarın eninde sonunca gerçekleşecektir. türküm, doğruyum, çalışkanım... geçin bu ayakları. en çok türklükle, atatürkçülükle götürdünüz malı zaten!

yeter! söz milletin.
buna yeltenenleri de türk halkı tarihten silecek. eceli gelen fare kedinin bıyığına sürtünürmüş...
akp nin çıraklık döneminden beri yapacağı bilinen eylemi. aksini bekleyen dangozlara da günaydın.
Anayasa da türk yazması gerekiyor çünkü burası TÜRKiye cumhuriyeti. Çünkü senin kimliğinde TÜRK VATANDAŞI yazıyor. Çünkü yaşadiğın her saniyeyi ataTÜRK e borçlusun.
gönüllerden silinemeyeceğinden şimdi kaldırılsa bile bu devran döndükten sonra yeniden yerini bulacaktır.
nefes alınan , yaşamın sürdürüldüğü , karnın doyurulduğu toprakların sahibi olan ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir. işte sırf bu basit nedenlerden dolayı bile Türk yazması gerekir. Şunu belirtmeliyim ki keşke türklüğünü inkar eden türklüğünle gurur duymayan kişilere türk denilmese böylelikle onlarda türklüğümüzü lekelemese..

Dünya'dan örneklerin yer aldığı tarihi konuşma.

http://www.youtube.com/watch?v=E53SikR2zf8
Çok şükür bu günleri de gördük, inşallah milletin dediğine bakıp vazgeçmezler. Bu ülkenin artık modernleşmesi şarttır. Bunun ilk koşulu da sağlam bir vatandaşlık ve azınlık tanımıdır. insanlara zorla sen Türksün demenin ne mantığı var, saçmalamayın. Bu ülke de yaşayanlar bu ülkenin vatandaşları ise hepsinin eşit olması lazım. Türkiye'de doğan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Doğrusu ve olması gerekeni budur. Atatürk ise ülkemizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olarak anayasada yer alsın ama onun fikirleri diye dayatılan şeyler artık eskimiştir. Abartmayın...
olması durumunda milletimize acı şeyler yaşatacak bir durumdur. sultan abdülhamit'in zamanında dediğine benzer bir şekilde o anayasanın ilk 4 maddesi milletimizin kanı pahasına yazılmıştır ve ancak kanla silinir. buna hiç kimsenin sessiz kalacağını sanmıyorum veya klavye başında oturacağını da...
Benim hayatta yegane fahrim , servetim Türklükten başka bir şey değildir. M. Kemal ATATÜRK !
süper olacak olan olaydır. bu ülkede solcusu geldi yedi bitirdi, atatürkçüsü geldi yedi bitirdi. geçin bu tiyatro oynamaları. filim yapmasın kimse. ülke soğan cücüğü gibi kalmıştı ki tayyip erdoğan imdada yetişti.

yeter! artık söz ulu önder tayyip erdoğan ve ardındaki yüce milletindir!