bugün

almanya'nın haftalık haber dergisi der spiegel'in iddiası.

http://www.radikal.com.tr...1058280&CategoryID=81
almanlar anlayınca biz de anlamış sayılır mıyız sorusunu yöneltmekten kendimi alamadığım haber.
türk ordusu suçlu paşaları terfi ettirmek istedi teamüller böyle dedi

başbakan da teamül yok kanun var dedi

ordu da o zaman ben istifa ediyorum dedi

başbakan da siz bilirsiniz dedi.

doğru anlamış almanya.

bu arada lise terkler için gelsin:evet rte nin kanunları ,malum adamın iş yerinde pasta değil kanun yapılıyor..
türk ordusu şerefli paşalarını teker teker hükümet sayesinde yitirdi teamüllerden bahseden olmadı

başbakan da teamül yok kanun benim dedi

ordu da şerefiyle ve onuruyla duruma tepki koydu cevabı halk versin dedi

başbakan da siz bilirsiniz dedi

doğru anlamış almanya, türk'ün en şerefli kurumu bu günlere düşürüldü.
medyadan sonra ordu'da tekelleştirildiği, iş adamlarına aba altından sopa gösterdiği (dinletilmiş olabilir. onlarında kasetleri çıkabilir) durumdur.

not:apo denen iti asmayıp, besleyip, konuşturan, köpeklerine yandaşlarını af çıkarmayı bilen zihniyet, vatan seven türk gençlerine, askere gelince vatan millet sakarya mevzularundasınız.vatan için emekli ettim diyorsan vatan için pkk itleri asarsın. mecliste konuşturmazsın.
der spiegel'in geleneğini bozmadığını gösteren beyanat.
daha iyi anlatılamazdı.
türk ordusu kendini devletten , ülkeden , halktan , milletten... herşeyden üstün görecekse. eh o silahlarını almanın vakti gelmiş demektir.
(bkz: türk ordusu türkiye nin başbakanının emrinde)
anlayamadığım olay verilen görev yetkisiyle kendini halktan

üstün gördüğü gerekçesiyle, ordudan silahlarıyla beraber yetkileri alınıyor

da, neden rte ye hala daha oy yağıyor?

dilimde tüy bitti arkadaş kaç kişi var bu kadar kendini halktan, milletten,

devletten, üstün gören anlamıyorum ki?

haber tamamıyla doğrudur, karşı çıkanlar ise imamın

ordusundandır. bunun ilerisi gerisi yok arkadaşım.
elin almanının gördüğünü biz göremiyoruz yazık çok yazık...
komutanlar teslim olunca biz de teslim olmuş sayıldık
ordu suç işleyecek ve gidip kendi mahkemelerinde yargılayıp(!)salıverecek ya da ölümüne sebep olduğu ya da bile bile öldürdüğü asker başına bir buçuk yıl yiyecek.

hatta en komiği de silvan da hata ettik diye istifa etmedi bu komutanlar.dikkatinizi çekerim.

ayrıca keşke babam general en azından subay olsaymış.ne suç işlerse işlesin yargılanmak yok hayat sudan ucuz ayrıca herkes saygıdan tir tir titriyor..ha üstelik pkk yı bitireme ve hatta destekle valla bravo.

sanırım halk bunu görüp de rte yi oyuyla şahlandırıyor.

tuuu sizin kalıbınıza..