bugün

--spoiler--
türk olmak zordur, çetindir ve eziyetlidir. üç kıtadan dönüp, bir küçük yarımadada misafir muamelesi görmektir.
--spoiler--
türk olmak diğerlerine göre farklıdır. üstündür demiyorum bakın. farklıdır. diğerleriyle kıyaslama şansım olduğundan biliyorum. babam farklı, annem farklı bir milletten olduğu için de kiyaslayabiliyorum. evet belki damarlarımda o asil kandan yok ama "türk olmak" dünyanin en güzel seyi, benim icin her zaman gurur duyma sebebi olmustur. kimligim de türk, dilim de, memleketim de, hakkaten la, ne mutlu türküm diyene!
yine göğsüm kabardı.

not: erkeğim.
türk vatandaşı isviçre medeni kanununa göre evlenen , italyan ceza yasasına göre cezalandırılan , alman ceza usulüne göre yargılanan , fransız idare hukukuna göre idare edilen , ve i̇slam hukukuna göre gömülen kişidir.
dünyaya kafa tutmak.
araplar, rumlar, ermeniler, kürtler, israilliler başta olmak üzere 70den farklı ırkı 400 ila 1000 yıl arasında idare etmektir.
öyle bir millet düşün ki;

kılıçla yola getirilemeyen,
cenk meydanından kaçmayan,
zaferin tadını, düşmanın hilesini bilen.

ama her ihaneti kendi içinden gören.
ya din ile, ya para ile, ya vaat ile tütsülenip
kendi liderinden kazık yiyen.

işte budur türk olmak.
müslüman olmaktır.
Evinin güvenliğini alarm taktırarak değil, evden çıkarken odanın veya koridorun ışığını açık bırakarak sağlayan insana "Türk" denir. *
onur,şeref,haysiyet duymaktır.
bazen hiçliği bile sorgulamaktır.
+ekmek var mı?
-yok.
+hiç mi yok?
-lan yürü git yok işte yok. " yok " kelimesinin neresini anlamadın.
+taam yaa hiç mi yok dedik sadece
televizyonun üstünü dantelli örgü ile örtmek,
google'dan 'kız msn adresi' aramak,
bulmacalardaki resimlere bıyık sakal çizmek,
google earth'de kendi evini bulmaya çalışmak,
belden aşağı fıkraları ezbere bilmek,
kumandanın poşetini çıkarmamak,
yoldan geçen takım elbiseli adamın arkasından 'ulen şimdi bu ne para gırıodur la' diyebilmek
ve nuri alço'yu şahin k'yı tecavüzcü coşkun'u halk kahramanı yapabilmektir türk olmak.
japonya'daki depremde apartmanın camından fırlayan tek kişi olmaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=BbOrmJJufRg
doğanın rastgele ataması sonucu olunan durumdur. belki bir isviçreli olup ferah için de yaşamak olabilirdi, ama olsun türk olmuşum. afrika'da ki biri de olabilirdik sonuçta. ayrıca nedendir bilmem sevdiğimde bir durumdur, belki tarihinin güzel olması ya da bize güzel lanse edilmesi, belki dünyanın en iyi liderlerinden biri olan atatürk'ün de türk kanı taşıması, belki de bana doğduğum günden itibaren pompalanan türklük cicidir, diğerleri kakadır düşüncelerinin zihnimde bir yerde olan yaratısındandır, bilmiyorum ama garip bir şekilde türk olmayı seviyorum ve gurur duyuyorum.
anlatılamayacak kadar muhteşem bu duygudur. türkiye'de yaşamak ve türk olduğunu sanmakla duygu tadılmaz. derler ya kan meselesi diye. hakikaten öyle damarlarınızda akan asil kanı hissettirir size türk olmak.
yere çöp ve izmarit atma hakkını kendinde bulabilmektir.
kıbrıs'ta, hocalı'da, anadolu'da, balkanlar'da vs. soykırıma uğrayıp karşılığında yapmadığın soykırımlarla suçlanmaktır.
köklü ve şerefli bir ırkın mensubu olmak demektir. dünyada 3-5 üst düzey ırklardan birinin mensubu olmak demektir. her insana nasip olmaz, değerini bilmek lazım.
mükemmel inceliklere sahip bir dile sahip olmaktır. duygusal ve çoğu zaman mantıksız olmaktır. bir de çay tabağı bardağa yapıştığında ve bardak kaldırıldığında tabak düşene kadar dilek dilemektir, bozulan dijital eşyaları hırpalayarak tekrar çalıştırmaya çalışmaktır.
türk olmak kıskanılmaktır, özenilmek ve hayattan haz almaktır. hiç bir şey yapamasanız bile şu dünyada atalarınızı anlatsanız insanların size saygı duyması için yeterlidir. tabi çekemeyenlerin ırkımıza ve kültürümüze bok atması kaçınılmazdır. ona da saygı duyarım ki kıskandıklarını görmek benı daha da yüceltir. türk olmak kutsaldır.
dünyanın her yerinde gece klüplerinde bir bakışta tanınmaktır. Bizim ırkımız kadar kadınların arkasına geçip fordlama arzusu duyan bir ırk henüz görmedim.
sikici olmaktır.
tarihte sikilmedik millet bırakmamaktır.
fordlamaktır, gocunanı da fordlamaktır, gerekirse sikmektir aşağılık kompleksi çekenleri.
zaman içinde anlamı değişendir. üçkağıdın en güzelini yapmaktır, ilerlemeye çalışana çelme takmaktır, kamplaştırmanın; yaftalamanın alasını yapmaktır.

türk olmak artık o eski türk olmak değildir, o kısacık ömrünüzde gördüğünüz şey kocaman bir yanılsamadan ibarettir.

(bkz: malkoçoğlu)
türk olmak şereftir, gurur verici bir durumdur.
Hayatı uçlarda yaşamaktır(Belki de yaşamak budur)...