bugün

ulu önderimizin unutulmayacak sözünü hatırlatır.*
"Kendini türk hisseden herkes türktür." yeterki sevsin saygı duysun.
(bkz: hepimiz ademoğluyuz)
türk olmadığı halde türkçülük yapan kendini türklere yamandırmak isteyen bundan dolayı da kralcıdan çok kralcı olan insanlardır. tabi sırf onlara kızmıyorum bu ülke kurulduğunda türkten başkasına yer yoktu öteki olan herkes ne mutlu türküm diyene demeyen her kişi sistem tarafında dışalandı uçlara taşındı.
(bkz: Ivana Sert)
arkadaş biz bugün " insanlar kendini türk görüyor size ne?" "adamın özgürlüğüne neden karışıyorsun" diye bakarsak asimilasyon politikalarını güzellemesini yaparız, masumiyet kazandırırız. ama şunu da biliyoruz ki devlet yada sistem öyle masum değil bir toplum mühendisliğini yaparak bugün türkiye'de ki bir çok azınlığı asimile etti. bugün çerkes yerleşim yerlerine bakın hiç bir yerde çoğunluk değiller devletin esas amacı aynı azınlıkta ki insanların yanyana gelmemesi, dillini konuşmaması kültürünü devam ettirmemesi ve bundan dolayı da türkleşmesini sağlamaktır. bir arkadaşımız da çerkesim ama dil bilmiyorum demiş. işte en büyük kanıt budur. yine devlet lazlara da , kürtler de aynı politikaları uygulamıştır. tabi kürtler de kısmen başarılı olduysa da tam olarak başaramamıştır.

bugün kürdün, çerkesin, lazın, arabın kendi kültürünü geliştirmek istemesi, anadil de eğitim istemesi en doğal hakkıdır. zaten bu azınlıkların kendini türk hissetmesi anormal bir durumdur. bu azınlıkların bu hakları alması bu ülkeye bağlılıklarını da artıracaktır.
alnından öpülesi gereken türktür.
güzeldir. ''ne mutlu türküm diyene''.
milliyetçiliğin tüm dünyada yaygın bir hastalığıdır.kızılderililerden tutun tüm nesle kadar uzatıldığı akıl almaz şekilde uydurulmuştur. milliyet kavramını ulusal burjuvazinin savunma aracıdır. bu yönde herkes türk, herkes amerikan vs olabilir. bunun yanında ezilen ulusların mücadeleleri bunun dışında tutulmalıdır. gereğinde herkes kürt, ermeni ya da türk diyebilmeli kendine.
eğer türkiye cumhuriyeti vatandandaşıysa hangi kökenden olursa olsun türk olarak kabul edildiğini bilen ne mutlu türk üm diyene! diyen bilinçli insandır.
(bkz: alfred rüstem) *
Mesut Özil gibi sinirlendiğimde kendimi Türk hissediyorum, normalde Alman hissediyorum gibi bir şeydir sanırım bu da. Bazı zamanlarla kısıtlanabilir.
bu tür şeyleri kafasına takmayan, karnını doyurduğu ihtiyaçlarını giderdiği bir ülkenin aynı zamanda vatandaşı olduğunu iyi bilen farkındalığı yüksek insandır.
türk milletini türk bayrağını türk vatanını canından çok seven insandır.
'ne mutlu onlara' dedirtebilecek olaydır.
Türktür. Amerikalı olmadığı halde kendini Amerikalı hisseden her Amerikalı gibidir. nereli gibi hissediyorsanız kendinizi oralısınızdır.
hiçbirşey olamamamıştır maalesef. soysuz insan bir yahudi, bir ermeni etmez gözümde. evet konu buysa faşistim.
i.Ü. ingilizce Hocası Alber Kesiş'tir, geç kaldığında özür dilersin o sana eyvallah der.
genetik olarak hangi ırktan olduğunun değil kendini nereye ait hissettiğin önemli olduğunu anlayan kişidir.
islam'dan dolayı olan bir şeydi. geçmişte tabii... bırak balkanları kafkasları, bugün latin amerika'da "el turco" diye tanınan büyük bir arap kitle var... çünkü islam ile türk özdeşleşmişti.

bundan sonra böyle şeyler olacağını sanmıyorum. olmuyor da zaten. su çekilince çamurlar ortaya çıktı. şimdi türk kökenli olmayan birine "sen türksün" dediğin zaman hakaret gibi algılıyor. doğal da bir yerde... manası kalmadı çünkü.
türk olmak bir şereftir ve oda bu şerefe nail olmuştur.
tıpkı amerikada yaşayıp kendini artık abd vatandaşı hisseden gibi
tıpkı almanyada yaşayıp kendini artık alman vatandaşı hisseden gibi
vs
vs
vs
aidiyet hissedendir. ama sadece sözkonusu yer türkiyeyse faşistlik olarak algılanır oldu sanki.
(bkz: pascal nouma)
bu konuda beyanları vardır.
pascal ve alextir... alex biraz şerefsizdir rte nin götünden ayrılmaz. fakat pascal ciddi ciddi türk olmuştur nihatla dalaşması tombala çekmesi... seviyorum o adamı. tabi ki beşiktaşlıyım.
türk olupta kendini türk hissetmeyen insana kızmaması gereken ama yinede en çok kızan insan.