Din seçim, Türklük kaderdir.
Tanrı Türkü korusun.
insanız insan. Bunu söyleyebilmeyi ne zaman öğreneceğiz çok merak ediyorum. Türk olsak da olmasak da, müslüman olsak da olmasak da hepimizin iki kolu iki bacağı bir beyni bir kalbi ve umarım bir de vicdanı var.
tatlı su türkleri müslümanız der.türklük müslümanlığı kapsar(bizim için geçerli) müslüman olmayan türkler de olduğu için türküz öncelikle.
Ben Türküm kardeşim diğer milletler beni ilgilendirmez. Ben alper tunganın, teomanın, metenin, attilanın, Bumin kağanın, Bilge kağanın, Tong yabgunun, Gazneli mahmutun, baybarsın, Sultan Alparslanın, Timurun, fatihin, yavuzun, kanuninin, Mustafa kemalin ırkındanım. Atalarım 16 sı büyük imparatorluk olmak üzere 115 devlet kurdu. Banane ondan bundan.
zamanında bu nifak mhp'nin içine sokuldu ve bbp kuruldu. sonra hoooop mhp başaşağı. bu tür sınıflandırmalar sadece aptalların işidir. hepimiz insanız ve inanıyorum ki dünyada saf türk saf kürt saf alman saf fransız diye bi ırk yoktur. Onun için benim için ırk'ta yoktur. Ben türkiyeliyim vesselam azizim. Burası benim vatanım. Gerisini gericiler düşünür.
ya allah bismillah yaşasın turan. müthiş sentezim nasıl ? evet evet yarrak gibi oldu.
Anneni mi daha çok seviyorsun, babanı mı sorusu kadar aptalca, boş bir sorudur.
millet uzaya....

neyse konuşmucam.
türk yani türk oğlu türk. dinlere ihtiyacımız yok. o insanları bozmaktan başka bir şeye yaramıyor.
onemli olan turk olsan ne yapabilirsin ya da musluman olsan ne yapabilirsin zamaninda zeki biri cozmus bunu insanlari iyi ve kotu olarak ikiye ayirmis bence bu yonden bakmak mantikli.
Bazıları sadece türk,
Bazıları sadece müslüman,
Ne mutlu bana hem türk hem müslümanım.
Evellah Türk , elhamdurillah müslümanız.
kimliği olmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur.elhamdullah müslümanız ama üst kimliğimiz türktür.ırkımız türkmen de olsa, kürt de olsa, çerkes, arnavut da olsa, sorulduğunda türk deriz.
Müslüman türküz.

Edit: yani bu benim şahsım adına. Türk olsun da isterse hindu olsun ister dinsiz olsun ister Budist olsun hiç farketmez.
neden hep bir şey olmak zorundayız hepsi olsak olmuyor mu?
Türklük beden islamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur amk.
bu durumda her ikisi de . Yada ikisi de değil.
Saat beşe geliyor.
Sebastian nerde cuğaram ?
Türküz

sonuna kadar...
Irk mı din mi desen. Düşünmeden din derim çünkü ırkım beni kurtarmayacak takvam beni kurtaracak ayetlerde sıkça geçer takvanın önemi.
türk'üm
müslüman değilim.
ötekileştirmelere bakılırsa öncelikle faşistiz.
(bkz: din seçim türklük kaderdir)

önce türküm sonra müslüman.
henüz insanız falan diye kafa ütüleyen bir komünist çıkmadığına göre tabiki türk'üz.
"böyle ayrım mı olur lan" dedirtecek sualdir. biri inanç biri etnik köken oğlum. Bu zihniyette bir dostum vardı. Kendisinden aynen şu cümleyi aktarıyorum size ; " yaa ben tabi ki müslümanım, bir müslümana da hristiyana baktığım gibi bakmam tabi, daha yakın olurum. ama şu da bir gerçek! bir türk bin müslümandan çok daha üstündür". işte böyle bir zihniyet.Yorumu kendiniz yapın.
(bkz: insan olarak mı yoksa türk olarak mı doğdunuz)
tanrı dağı kadar türk, hira dağı kadar müslümanız.

tanrı dağı: 7439m
hira dağı: 281m