bugün

istatistiksel bir çalışma. sonra bizim çocuklarımız neden mal. neden biz geri kalmış ülkeyiz. akp neden tüm seçimleri kazanıyor. türk erkeklerine yakışmıyorsunuz üzgünüm.
karşılaşılan türk kadınlarının farklı olmasından kaynaklanan bir çarpıklık söz konusu hissiyatımca. benim hayatımdaki kadınların bir çoğu kitap okumayı seven insanlar. hatta yapıtlar çıkarmaya meyilli olanları da var. bu bağlamda genellemelerin ne derece sağlıklı olduğu da tartışmaya açıktır.
şahsen bir adet baudelaire seven birini gördükten ve tanıştıktan sonra hiç de umurumda değildir diğerlerinin sevip sevmemesi.
türk kadınının okur yazarlığını türk erkeğininkine oranlarsak kadın okur yazarlığı miktarı az ya da çok olsa da her daim sonuç tanımsız çıkar yalnız.
(bkz: sayı bölü sıfır)
türk erkekleri kitap okumaya ve şiire bayılıyor ya...

ayrıca kesinlikle katılmadığım bir olgu. biz; toplum olarak kitap okumayı sevmiyoruz...

yoksa her okula gittiğimde edebiyat öğretmenleri tatilde sadece 8* * kitap bitirdiğim için sınıfa kıyasla beni kitap kurdu ilan etmezlerdi. benim çevremde -ki izmir'den van'a kadar diyorum- hep hemcinslerim kitap severdi.
erkekler kitabı zaman kaybı olarak görürdü... hepsi için geçerli değil tabii ki.
bütün genellemeler yanlıştır,bu da dahil.
gördüğüm en saçma genellemelerden birisidir.
algıda seçicilikle açıklanabilir.
kitap okumayan ve şiir sevmeyen bir erkek, kitap okuyan ve şiir seven kadınları algılayamaz.
hamile kalan bir kadının 'bugünlerde bir sürü hamile görüyorum, çok ilginç' demesiyle benzerdir. aslında hep vardır hamileler..
Sadece kadınlar için değil,genel olarak Türk toplumu için söylenebilecek cümledir.
Aksi olsaydı bol miktarda sosyal bilimcimiz olurdu.
*ötü büyük diye Türk kadınını zaten beğenmeyen Türk erkekleri için pek de sorun edilmemesi gereken durumdur.
(bkz: beni tanıdıklar siz kaçın)
O değil de bir yandan şöyle bir şey de var, sözlüğün bayanlarını bir araya çekmeye çalışan bir entry. Başlığı açan kişi başarmış da. Helal olsun.
çok fazla kadınla tanışmamış kişi söylemidir. türkiye'de çok fazla kitap okunmadığı malumumuzdur ancak iş bu yazar bile hayatında hiç (evet hiç) kitap okumamış birkaç üniversite öğrencisi erkekle tanışmış olmasına rağmen, okuma yazma bilen ama hayatında hiç kitap okumamış bir kadınla asla karşılaşmamıştır.
türk insanının okumaması ana temasının alt dallarından biridir.
afedersin üstadım ama türk kadını bunları yapmıyorsa erkeği hiç yapmıyordur! kitabı dürüp kıçına sokuyordur efenim.

selam olsun azizim!
aksine, hemen hemen hepsi dostoyevski'yi eleştirebilecek, baudelaire'den ezbere mısralar okuyabilecek alt yapıya sahiptir.
bize denk gelmiyor bunlar, o ayrı.
öncelikle söylemeliyim;
kitap okumamak bir sorun değildir.

şiir sevmemek ise apayrı bir şeydir. ulan sanane mnakoyim kadınların ne sevdiğinden?
şiir sevince, hayat bayram mı oluyor nedir?!

saçmalık.
(bkz: genellemeler genellikle yanlıştır)
(bkz: türk erkeklerin kitap okumaması şiir sevmemesi)
(bkz: bu dahil tüm genellemeler yanlıştır)
e hakettin ama.
her anını okumakla geçiren türk erkeklerinin muzdarip olduğu yegane sıkıntıdır.
O kişinin yaşadığı çevreyle alakalı bir sorundur. Yurtdışında asıl bu oran azdır. Başlık açılırken sıçılmaması rica olunur.
Ayrıca sözlüğe götümle gülüyorum butonu kurulsun konusuna şiddetle katım katım katılıyorum.
Bir iki tane kitap ve şiir okumayan türk kadını gördü diye böyle bi genelleme yaparak saçmalayan türk erkeği.
sanane diye cevap verilir. iste şiir severim ister şarkı. ben halay çekmeyi seviyorum. tey teyy *
gerçeklik dışıdır,yalandır,dolandır.
geneli bile temsil etmeyen ,at gözlükleri ile bakılmış bir düşünce.

kaale alınmıyor bile.