bugün

entry'ler (294)

sevgili ile aşk dram filmi izlemek

sevgiliniz fazla duygusal bir öküzse 's.kerim böyle aşkın ızdırabını' nidalarıyla tüm psikolojinizin içine edilebilir. bu kadar duygusallık bünyesine ağır gelebilir, yadırgamamak gerekir. böyle bir potansiyeli varsa birlikte izlemekten kaçınılması, yapılacak en mantıklı şeydir.

ikeros

yokluğu, bir kaç gündür istatistiklerde dünün beğenilen entrylerinde olmamasından ötürü belli olan yazardır.**

evleniyorum diye hava atan kevaşe teyze kızı

enişte adayına isimsiz bir mektup yazılması fikirlerini akla getirecek pis kuzendir.

türk kadınlarına atılan iftiralar

bu iftiralar uzar gider. misal öperken yanlışlıkla dudağının kenarına denk getiren erkek ertesi gün, anlatırken fantazi dünyasını ortaya koyar:
-kanka ben kaçırıyorum hatun öpmeye çalışıyo. ben de bi yere kadar dayandım sonra verdim küsküyü.

ya da adamın evine gidilmiştir ama bir şey yaşanmamıştır. çocuk odasına çeker bir umut. hatun oturacak yer olmadığından mütevellit yatağın üstüne oturur ve tamamdır:
-aga geçti direk yatağa, ben sandalyede oturuyorum ama gözümün içine bakıyo resmen. gerisini tahmin edersin.*
bu eleman da sorsan yalan söylememiştir. gerisini arkadaşının hayal gücüne bırakmıştır. arkadaşı da yalan olduğunu bilir fakat doğru gibi algılamaktan ve sağa sola anlatmaktan geri kalmaz.

bu kadar kolaydır erkek milleti için işte. yalan olduğunu, iftira olduğunu herkes bilir fakat 'hatun kaşar' diye konuşmak hoşlarına gittiği için çoğu bilmezden gelir.*

regl olamama sancısı

regl ne kadar gecikirse karın, göğüsler o kadar şişer. yüz üstü yatmayı seven biriyseniz yatamazsınız. dar bluzlar giyemezsiniz günlerce. paranoya oluşur, zırt pırt tuvalete gidip kontrol edersiniz. olmadık zamanda olabileceği ihtimali üzerine** strese girersiniz. yani:
regl olmak ya da olmamak. işte bütün mesele bu.

filmlerde yapılan sabah kahvaltıları

her zaman kenarları tertemiz tabaklarda tam dolu olarak servis edilen kahvaltılıkları vardır.
a kardeşim her gün yediğiniz kadarını geri mi koyuyorsunuz o tabaklara, yoksa her gün zeytinleri, reçelleri temiz tabağa transfer edip öyle mi servis ediyorsunuz diye düşündürür.

korlerulkesindeaynasatanadam

gücüne ve olgunluğuna hayran kaldığım yazardır.
allah acil şifalar versin kardeşim. inşallah bir an önce dönüp yazmaya devam edersin. dualarım seninle.

muhteşem sayılar

9 dur efendim:

12345679 * 9 =111111111
12345679 * 18 =222222222
12345679 * 27 =333333333
12345679 * 36 =444444444
12345679 * 72 =888888888
12345679 * 81 =999999999

ayrıca:
*=sayının küpü:
4913=(4+9+1+3)*
5832=(5+8+3+2)*
19683=(1+9+6+8+3)*
17576=(1+7+5+7+6)*
390265=(3+9+0+6+2+5)*
234256=(2+3+4+2+5+6)*

çok fazla tarçının apış arası gibi kokması

sahlepten tiksindiren iğrenç iddiadır.
(bkz: burunlarıma inanamadım)

biscolata erkeği hakkında ne dediler

ey seksi, yakışıklı, adonisli biscolata erkeği. siz insansanız ben neyim lan. kız halimle beni komplekse sokacaksınız erkekleri düşünemedim şimdi. yazıktır, günahtır bu kadar seksi olunmaz. ben ki sana hamurlardan hamur, çikolatalardan bitter olurum. al beni ne yaparsan yap lan.

hayrettin kozak

galatasaray spor kulübü kongre üyesi çok delikanlı bir abimizdir kendisi.
son günlerdeki tartışmalara en mantıklı yorumu getiren onurlu bir insandır.

(bkz: http://www.ntvspor.net/vi...retin-kozak-ntvye-konustu)

dört senelik okul bitirip üniversite okudum demek

4 senelik okul bitirip üçte iki okudum demesi gereken kişinin düştüğü gaflettir.
'3 ün 1 i de size kalsın' zihniyetinde olabilir.

üniversiteyi kazanayım ne kremler alacağım sana

muhtemelen öğrenim kredisine güvenen bünyenin vaadidir. *

hizbullah üyelerinin bulunamaması

kimseyi şaşırtmayan durumdur. ne bekliyorlardı sanki. bundan, oyunu bu partiye veren herkes sorumludur. dinden imandan bahsedenler bu vebalin altından nasıl kalkacaklar merak ediliyor.

uçları kesilmiş eldiven

(bkz: parmaksız eldiven)

kağıda görünmeyen yazı yazmak

bir tutam nişasta, 2 adet yumurta akı ve alabildiğince unu karıştırın. üzerine 1 çay kaşığı sahlep tozu serpip pastel boya fırçasıyla karbon kağıdına sürün. sonra a4 kağıdını güneşe serip ısıtın. yeterince ısındıktan sonra üzerine oturup karbon kağıdını öpün.*
karbon kağıdının verdiği sevgi ve a4 kağıdının verdiği güven gönül gözünüzü açacaktır.

çocuklar duymasın dizisindeki damadın halası

çocuklar duymasındaki gelinin kaynanasının görümcesidir.

gülerken domuza dönüşmek

insanlık halidir. çıkan tuhaf sesler duymazdan gelinmeli, kişi rencide edilmemelidir.*

penye yerine tişört diyen insan

penyenin bir kumaş türü, t shirtün dikilmiş bir kumaş türü olduğunu bilen insandır.

asla unutmayacağım diye söz vermek

sırf karşıdakine, o hassas anda kendisini değerli hissettirmek için söylenir.