bugün

konuşmak, konuşmak ve malesef yine konuşmaktır.
seni dusunmekten sabaha kadar gozumu bile kirpmadim yalanini soylemektir.
Seniden kastim evladidir.
türk erkeğinin tüm öküzlüğüne, gördüğü şiddete rağmen evliliği sürdürebilmek. 'bu kadınlar buna nasıl dayanıyor?' dersiniz. taş olsa çatlar. lakin yıllar geçiyor hep aynı kadınlar... yani sabırtaşı=türk kadınıdır.
(bkz: bıyık bırakmak)
(bkz: kilo almak)
türk erkeğinin beceremediği çoğu şeydir.
habersiz misafir gelse dahi yiyecek illa bir şeyler ortaya çıkarmaları. öyle kahvaltılık ya da et ya da pahalı sebzelerden falan da değil (dolapta patlıcan, dolmalık biber ya da kıyma olmadan yani) ne yapar ne eder kaşla göz arası akşam yemeğini hazırlar.
izdivaç programlarını izlemek.
türk erkeğine sabretmek. hepsi nobel üstün sabır ödülünü hak eder.
şimdi buraya ne azsam olmayacak. en iisi eşine veya sevgilisine muhalefet diyelim. bakınız örnek bir konuşma:

- canım arkadaşlarla maça gidiyorum.
- gitme.
- canım işe gidiyorum akşama görüşürüz.
- ya bu gün gitme.
- canım öldüm ben cennete gidiyorum.
- ya gitme ya.
çocuk bakmak.
evlilerse kocalarının, bekarlarsa sevgililerinin saçlarını dökmek.
dedikodu.
ev işleri ve çocuk büyütmek.
gösterip vermezlik.
rüküş giyinmek, dedikodu, sarı saç - siyah kaş kombinasyonu.
emin olun, ukala, kendini beğenmiş bu türk erkekleri becermeyi çok isterlerdi.
siz nesiniz anasını satayım. sanki bunları italyan erkeği yazıyor.
türk erkeklerini abazan diye yaftalayıp mehmet günsür, kıvanç tatlıtuğ, biscolata erkekleri gibi erkekler üzerinden türk erkeklerinin yapmadığı kadar abazanlık yapmak.

(bkz: üff snn be slk)
mutsuzluk...
(bkz: page can not be found)
(bkz: error 404)
çok hızlı ve uzun süre konuşabilmek özellikle karşıdakini suçlarken.
gramer ve dilbilgisiinin konuşma kısmında nokta özürlüdürler. yazınlarda olduğu gibi konuşmalarda da biten cümlenin ardına nokta konması gerektiği kuralını öğrenemediler.
yalan söylemek.
sözlük yazarlarının kendileri hakkındaki iftiralarına ve hakaretlerine- türk hatunlar şöyle troll , böyle çirkin, kıllı, kıro... vb yakıştırmalarına- suskun kalmak. ancak unutmayın, biz de sabır taşı değiliz.
yakışmayanı giymek ve yine yakışmayan saç şeklini bulabilmeleri.
farklı birkaç ırktan kadın topluluğunu inceledikten sonra yapılabilecek bir sınıflandırma. senegal kadını, ingiliz kadını, çin kadını vb kadın kitlesi incelendikten sonra sahip olunabilecek yargıdır.

türk kadınları, türk erkeklerinin kütük olduğunu söyler ve bundan dert yanar lakin o kütük türk erkeklerinin "kütük" olma nedeni de yine kendileridir, çünkü, kadın olmanın verdiği duygular ile çoluğuna çocuğuna eşine dostuna öyle korumacı davranır ki kişi ne sorumluluk ne de düşünme yetisine sahip olur. bizden bilim insanı çıkmama nedeni de yine bu olabilir.