bugün

Belediyeden ihale almadığımı söylüyorum. Kendileri koşa koşa kaçıyorlar zaten.
Nedir bu nefret? Hani hümanizm ve feminizm anlayışınız? Fikri sizinle aynı olanlara özgürlük ama fikri sizden farklı olanlara kısıtlama mı? Ne açık giyinenlere ne de kapalı giyinenlere baskı yapılmamalı, karışılmamalı. insanların özgürlüklerini savunduklarını iddia eden kesim konu din veya daha doğrusu dindar kişilere olduğu zaman pek ses çıkartmıyor şaşırtıcı.
ne kadar da laik, seküler, kültürlü ailelerden geliyorsunuz! sizden olmayana nasıl da tahammül ediyorsunuz öyle!

gören de osmanlı dönemi şahkulu, celali isyanlarını yapmanın sonucu dağlarda mağaralarda yaşamak zorunda kalmış isyankar kızıl maymuniler sanacak bizleri.

benim ne annem kapalı, ne teyzem, ne de halam ama hiç sizin gibi birilerinden kurtulma gibi bir amacım olmadı. çünkü atalarım çanakkale savaşı'nda şehit düşmüş, koçgiri isyanı'na katılmamış.

ama yok biz kurtulmak istiyoruz diyorsanız da...

intihar edin! şaka şaka. ama yaşadığınız ülkenin belli bir toplumuna karşı gareziniz var ise burada sorun sizsiniz demektir.

unutmayın ki çanakkale savaşı'nda şehit olanların anneleri türbanlı ya da kapalıydı. hatta şuan bile şehit olan çoğu askerimizin anneleri kapalı.

ha yok ben şahkulu, celali, koçgiri gibi isyanlara katılmış soylardan geliyorum diyorsanız o zaman yaşadığınız ülke için kan dökerek sizin de güvenliğinizi sağlayan tertemiz anadolu çocuklarının annelerinin giyimine de karışamazsınız.

unutmayın ki ne ekiyorsa onu biçiyor insan...

görsel

görsel
Bu böyle etraftaki 3-5 kişiden kurtulmayla olmaz.
Ben de türbanın toplumda yayılmasına ve genç insanların tesettüre girmesine karşıyım ama hakaret etmek değil bunun yolu.
Muhalifiz diye yobazlığın lüzûmu yok. anlatacaksın kardeşim ülkede nelerin döndüğünü anlatacaksın, siyasilerin din satıp, dinin hükümlerini nasıl ezip geçtiklerini anlatacaksın, bunların derdinin din, Allah, kitap değil para pul olduğunu anlatacaksın. Bizim vazifemiz insanları uyandırmak, ötelemek değil.
Jeeplerinizi göstermeyin.
Valla ben bir şey söylemesem de kaçıyorlar. Kadınlar erkeklerden daha sosyal ve iletişim becerisi gelişmiş olan insanlardır. Sizin ne bok olduğunuzu hemen çözerler. Arap milliyetçisi bir barzo olmadığım ve sakal bırakmadığım için türbanlılar benden kaçar. Bir de abazanlık var tabii * .
Edit: köse değilim ve hayatımda sakal uzattığım zamanlar bir elin parmağını geçmez.