bugün

(bkz: arabistanda okuyan türbanlılar türkiyede okusun)
aynı kişi bundan önce gomünistler moskovaya diye bagırdıgı zaman miting meydanlarında su anda karsı cıkanlar alkıs tufanları koparıyordu türkiyede.Şimdi mi demokrasi için mucadele basladı.insan kendi düşüncesi ezilincemi demokrat oluyor.
(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
imam-hatip liselerini açan, açılışlarında kurban kestiren, iktidardayken, yeri geldiğinde erbakan'dana daha muhafazakar olan, darbe dönemlerinin ardından demokrat abidesi kesilen Süleyman Demirel'in gereksiz ve son derece saçma çıkışı. Yıllarca siyasetin her türlüsünü yapmış olan Süleyman Demirel'e siyasetten uzak kalmak yaramamış anlaşılan.
mini etekli kız kerhanede okusun ne kadar yanlışsa, o kadar yanlış söz. kim demişse ayıp etmiş. *
türbanlı kız arabistan'da okusun demek düşünülmeden söylenmiş olaya haksız bir yaklaşımdır. türbanlı kızlar yalnızca arabistanda okusun demek bu kişilerin eğitim hakkına yapılmış bir tecavüz bir kısıtlamadır. niye yalnızca arabistan'da okusun yahu? iran'dan okusun, suriye'de okusun, mısır'da okusun, fas'ta okusun, libya'da okusun, cezayir'de okusun... nerde isterse orda okusun sen niye seçim hakkını kısıtlıyorsunki buna kimsenin hakkı yok
eskiden cumur başkanı olan bir kişinin de saçma konuşabileceğini kanıtlayan sözdür
söyleyenin söyleyerek halt ettiği bir cümle.

"türbanlı kızlar Arabistan da okusun da
Türkiye deki modern kızlara kötü örnek olmaları engellensin
yoksa mazallah yeni nesil din sahibi olacak
iman nedir kitap nedir öğrenecekler
sonra biz ne yaparız" anlamında bir cümle...
başörtülülerin hiç kimseye zarar vermediği türkiyemizde canımız ciğerimiz vatanımızda kimsenin hiç bir yere gitmesine gerek olmadığını anlayamamış zavallı bir bünyenin sarfettiği zavallı kelimeler bütünü.
ayrıca
(bkz: bunu yapan turktur dedirten olaylar)
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
doğru bir önermedir bu ülkenin bir anayasası vardır ve de ona göre okullarda eğitim almak için başı açık olmak gerekir haa ben bu kurala uymam diyorsan arabistana gider paşa paşa okursun arabistan tabiiki tek seçenek değildir bakınız başbakanımıza kendisinin çocukları amerika da sponsorlar sayesinde eğitim almışlardır
madem öyle işte böyle dedirten sözdür,türkiye laik bir ülkedir,başörtüsü konusunun bu kadar uzamasının nedeni insanların okula başörtüsüz girememesi değildir,o insanların bişeyleri kanıtlamaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.başörtüsü dini bir şey olmaktan çıkmış,çoktaaaaaan siyasi bir simge olmuştur.ne anlama geldiğini sölememe gerek yok sanırım.o yüzden bugüne kadar başörtüsü okullarda yasaktı,bundan sonrada yasak kalacak,kalmalı.Modern Türkiyemize yakışmaz öyle bir görüntü...
"turbanini cikarsin turkiyede okusun ya da peruk taksin okusun ama turbaniyla okullarimiza girmesin" gibi bir soylem yerine kullanilan bu soz eski bir cumhurbaskanina yakismamistir..
tek soru tek cevap
bu devledi kuran sırtında cephane taşıyan analarımızın başı açık mıydı kapalı mıydı?

edit: hadi ikinci soruyu da sorayım
üniversiteye yanlış anlaşılmasın ama açık saçık girince ki girilebiliyor çağdaşlık oluyor da başörtülü girince örümcek kafalı mı olunuyor?

edit 2: kesinlikle her yerde her kişinin özgürlüğünden yanayım ne milliyetçi ne dinci ne ateist ne de sosyalistim benim görüşüm yok. tek yol insanlık derim. bu entrimden hakkımda yanlış yorum yapılmasını istemem. demokrasi özgürlük varsa herkes istediğini yapabilmeli. hristiyan yahudi zenci bizim üniversitelerimizde okuyabiliyor da başörtülü okuyamıyor. uzaylı mı lan bu!!! insan evvela insan. *
bir masondanda bu beklenirdi dedirten demeç
Süleyman Demirel ne kadar zeki bir insan olduğunu tekrar ortaya koymuş,bir cümlesiyle gazete manşetlerine oturmayı başarmıştır.Bu bir politik bir oyundur ve evet, Süleyman Demirel bu oyunda çok başarılıdır.Verdiği etkisiz,sönük cevaplarlaysa Tayyip Erdoğan sınıfta kaldı.
anayasamıza göre turbanla üniversiteye girmek yasaktır ve eğer genç turbanını çıkarmayı reddedecek kadar şeriat yanlısıysa, layığı arabistanda okumaktır.
(bkz: türban takmak ile baş örtmek arasındakı fark)
(bkz: mollalar iran a)
(bkz: eşcinsellerin hepsi hollanda ya taşınsın)
son zamanlarda türkiyede oynana oyunların en başında gelmektedir,ben senin baş örtünle sen benim türbanımla derken pastayı kaçırıyorlar,farkındaysanız hükümet her sıkıştığında türban konusunu açmaktadır,gündemi değiştirmektedir,bu olaylar 1950 lerden sonra başlamıştır ve o zaman sağ sol olarak oynanmıştır,daha sonra kürt-türk-alevi sorununu ileri sürdüler ve şimdi de baş örtüsü,demirelde bu oyunun bir parçasıdır,zaten bu ülkede bir şekilde iktidara gelenlerin arkasına bakıldığında abd çıkmaktadır...
gereksiz bir söylem
(bkz: adamı var ya sikerler)
(bkz: bi siktir git dedirten anlar)
ne dediğini bilmeyen demem gerekıyo ama ne dediğini bilen ve gündeme gelişin ve tartışılır olmanın yolunu çok iyi bılen bir kişinin ( ne makus bir talih ki bizim ki,o kişi bu ülkeyi yıllardır berbatça yönetmiştir )bilinçlice yaptığı ve yaptığı tarihte yapan kişinin amacına ulaşıp epey bi gündem de kaldığı açıklamanın klişe sözü. * * *
MADEM LAiK, DEMOKRATiK BIR üLKEDE YAşıyoruz gereği neyse o yapılmalıdır.
(bkz: inanca saygı düşünceye özgürlük)
Türbanlı kız Arabistan'da okumasın bu sözü söyleyenin canına okusun.
türbanlı kız okuyup tekrar türkiye ye geldiğinde türbanlı kız arabistan da çalışsın diyecek olan kişinin sözüdür.