bugün

din bilmez peygamber bilmez kişi söylemi.
şunu hala anlayamadınız. akp gibi bir belanın ülkenin başına musallat olmasının sebebi bu zihniyet. türbanlı insanlar başkasına oy versek yine türbanımıza karışacaklar düşüncesiyle akp den başkasına oy vermekten çekiniyorlar. her defasında %50 oy almalarının bir sebebi de bu.
boş bir slogandır. asıl söylenmesi gereken şudur; (bkz: türban zorunlu hale getirilmemelidir)
bir yandan "çağdaşlık" isterken, diğer yandan yasakları destekleyen ilginç söylem.
olmaz efendim olmaz, çağdaş insan yasakçı olamaz.

ulan breaveheart filmindeki mel gibson gibi özgürlüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüük diye bağırasım geliyo bazen.
türban değilde kara çarşaf yasaklansın, son günlerde ortalıkta ninja gibi gezinen mahlukatlar baya bi arttı.
götüne mi battı diye sorarlar adama ama.
inancın simgesiydi ama şimdi siyasi ayrılığın ve lümpenliğin rozeti oldu.

Türban iyi bir noktaya evrimleşmedi maaleaef.
Seçimler yaklaşmışken beni tekrar doğruya sevkeden bir söylem .
koyu bir allahsız olarak karşı olduğum uygulama.
fakat mağdur edebiyatı yapılarak da kayırılmamalıdır.
isteyen çırılçıplak gezsin isteyen kendini karbon fiber kaplatsın.
(bkz: peki tamam)
peki ya annenin giydiği beyaz jeaninden gözüken kırmızı g stringi?.
Tek bir şey'i merak ediyorum. Neden bu kadar çok kaşınıyorsunuz ? akp'nin iktidar olmasının sebebi, bu düşüncenizdir. Bu düşünceylede giderseniz zaten aziz nesinin ne kadar doğru söylediğini anlamış oluruz.
Hayırlı türbanlar.

Kesinlikle katıldığım düşünce. Burası arabistan değil kardeşim yok öyle türban falan burası laik bir ülke din ve devlet işleri ayrıdır sen devletin kurumuna türbanla giremezsin madem türbana, şeriata meraklısın git arap ülkelerinde kuma ol bakarsın bir iki iyi performans sonrası kocan sana forma şansı verir ne dersin?

Ne güzel söylemiş atatürk:
Laiklik laiklik laiklik
Bu işte yoktur bir itlik
Isteyene namaz niyaz
Isteyene 70 lik.
çürük portakal taze portakalla aynı kasaya konmaz kendisi tazeleşmeyecek üstelikte tazeyide çürütecektir mantığıyla hiçte ters gelmeyen düşünce. takiyye dincileri zayıfken demokrattır özgürlükçüdür, ama bitleri kanlandımı hemen nazileşirler. batıda naziler hala yasak neden acaba.
(bkz: herkesin özgürlüğü bidir)
sığ bir düşüncedir. kadın türbanlı veya türbansız hür iradesine göre giyinmelidir.
Ünlü bir düşünür bu konuda der ki
"Herkesin hayatına kimse karışamaz. O bayan şu şekil giyinir, şu bayan o şekilde giyinir, bu şekil giyinir."
Benim yorumlamam bu gadar.
Türkiye'nin birazcık olsun Avrupa ve dünyada sözünün geçmesi için kaçınılmaz şekilde şart olan durumdur.
(bkz: mal beyanı)
Başındaki örtüyü çıkarsan ne yazar, içinde beyin olmadıktan sonra.
kendini çağdaş zanneden dar görüşlü kafaların kalıplaşmış sözlerinden birisi işte bu da. Avrupa'da din özgürlüğü var her çeşit insan her çeşit ırk var hepsinden önce insana saygı var bizim gibi kimse kimseye baskı kurmuyor bilin istedim.
(bkz: türk olmayı dinsiz yaşamak sanan mal beyanı)

edit: insan demişim pardon.
Yasaklandi diyelim hersey duzelecekmi avrupa ve dünyada sozun gececekmi sen biz ozgur bir ulkeyiz diyebilecekmisin dininin gereklerini yapmak isteyip yapamayan annen kardesin bundan razi olacakmi onlari gec Allah bu yasakdan razi olacakmi bunlarin hic hesabi gorulmeyecekmi yapanin yanina kâr kalacakmi turbanlara gelesice.
Çok yanlış önerme. Herkes özgür olmalı ama şu eşlerini kız kardeşlerini kapatanlar, kapanması için baskı yapanlar var ya onları 10 yıl hapse atacaksın. Insanın kendi iradesine kalsın kapanmak babasının kocasının iradesine değil.
adam gibi laik bir düşünce başa geçerse ilk işidir.