bugün

genellikle kendini zeki ve kültürlü sanan ahmaklardır.

kardeşim sizene insanın giyiminden kuşamından. az medeni olun. bir insanın giydiği türban seni niye rahatsız eder. türbanı sevmiyorsan giyme yada ailen giymesin de başka insanların giymesi seni hiç ilgilendirmez.
Eskidi bu konu baska bir tema bulup ondan nemalaniniz.
türbanı gereksiz bulan insanlardır tabi.

ve bu insanların kimisininde annesi başörtüsü kullanır ve hatta şalvar.
türbana karşı değilim,genç kızların iradesi dışında zorla kapatılmasına,türbanın ne olduğunu bilmeyen çocuklara bunun dayatılmasına,başını deve hörgücü yapıp benden dar giyinenlere karşıyım.. saç kapatmayla dindar olunmaz..saçtan önemli şeyler var ahlak gibi,dürüstlük,iyilik gibi.
özgürlükten filan bahsetmesinler. yarın özgürlük kendilerine lazım olduğunda da bi zahmet ağlamasınlar. sen kişisel olarak inanmazsın, doğru bulmazsın, sakıncaları vardır.. ama bir başkasına karışamazsın, hakaret edemezsin, doğru olan budur diyemezsin. bunları dedikten sonra da özgürlükten, demokrasiden bahsedemezsin. böyle.
en başta kadının saçının kapalı olması gerekliliği saçmalığına karşı olduğu içindir. niye savunuyorsunuz siz baş örtüsünü? kendi ailenizde kadınları bile bile geri plana atıyorsunuz. türbanlı bacılarının olamadığı şeyleri olmasını engelleyen, toplumdan soyutlayan peşinde koştuğunuz din adamları. niye bu saçma ısrarınız? niye yanlış olamıyorsunuz siz?
Çevresindeki diğer insanlara saygı duymayı beceremeyen insandır. Üzücüdür ki kendisine de saygısı yoktur böylelerinin.
Yaşayış, inanç, siyasi görüş, giyim-kuşam vb. açılardan çeşitlilik gösteren bir toplum olduğumuz için her görüşe ve insana saygı duymalıyız diye düşünüyorum. çünkü etrafımızda sadece bizim gibi düşünen, bizimle aynı görüşte olan, giyimi kuşamı bizimle aynı olan insanlar yok. Ki böyle bir dünya da yok. Biz birlikte ve farklılıklarımızla güzeliz.
Hem insanların inancı gereği taktığı başörtüsü bizi neden ilgilendirsin ki? Ona düşmanlık beslesek elimize ne geçecek, ne kazanacağız?
Aile baskısıyla, siyasi simge olsun diye ya da gösteriş açısından kullanıyor olsa bile buna yorum yapmamız gerekmez, insanların kendi aklı fikri var elbet. herkes kendi içine bakmalı. Bırakın insanlar istediği gibi giyinsin, kuşansın. Biz de bize bakalım efendim.
Değilim ama bu da nedir arkadaş. insan neden örtünür diye sorduran bir goruntu.

görsel
Eskiden turkiye de turbanlilarin calismasi zordu, suan da insanlar is mulakatlarindan gecebilmek icin turban takilmaya zorlaniyor.

Siz ister sevin ister sevmeyin, bu turkiye de bir ezilen tarafta olursunuz, bi ezen tarafta. insanlarimizin kafa yapisiyla bu durumun degismesine imkan yok bu ulkede.

Suan ezilenler bıdı bıdı konussun, ezenlerde keyif almaya baksin, yakinda duzen gene degisir.
kadındır.

olması gereken bu. Erkeğin penisi kalkmasın diye kendini kapatan bir kadını ben kabul etmiyorum hemcinsim olarak. ayrıca kalksa ne olacak? Kadın güzelliktir, estetiktir. Kalkıyorsa kalksın. Tahrik etmek kötü bir şey değil.
Adam gibi adamlardır.