bugün

olması gerkendir.
(bkz: kuzey Kore) buna üzüldü.
Muhteşem bir eylem olacaktır.. Komünizm hasretlerini gidermek için, küba'ya birkaç aylığına postalanmalılar.. Sonra da komünizme tövbe edeceklerdir zaten..
Bizim ülke çok gelişmiş bi ülke değildir. Komünizmin ve sosyalizm geldikten sonra gelişeceğini düşünen insanların en çok sevdiği ülke küba ekonomik olarak sıkıntı da olup dünyanın en büyük kapitalist ülkesinden biri olan abd den yardım almıştır. Halkın öyle çok rahat bir hayat yaşamadığı da bilinen bir şeydir. isteyen kübaya veya çin e gidebilir.
diğer ülkelerde diyorduki gelselerde onalrı ağırlasak...
muhtemelen küba,bize yıllarca yetecek kadar sığır stoğumuz var, diye bu teklifi kabul etmiyeceklerdir.
güzel önermedir, faşistleride mussolini ve hitler'in yanına toprağa göndermeliyiz.
Çocukluktur. aynen ilköğretim 1. sınıf atışmalarına benzeyen sözlerdir. komünistler küba'ya gitsinler (hah hah hah nasıl laf kodum lan?) oldu paşam! başka emrin var mı? hayır şu açacağın başlığa, yahut yazacağın entrye verdiğin zamanı biraz kitap okumaya verseydin, hep birlikte küba'ya değil aya giderdik ya neise artık orasını karıştırmıyorum. sen git ötüken yolu yokuştur, kafaları tokuştur yiğidim.
kesinlikle harika bir fikir. herhangi bir sifati yakistirmasam da kendime, gitmek istiyorum arkadas! zira merak ediyorum birilerinin kiçlarini yalayarak tok olmaktansa; gururlariyla, insanliklariyla aç olmayi sindirebilenleri!
bu lafı edenleri doktora göndermek en harika çözümdür bence.
buradaki yaşam şartlarına her fırsatta bok atan yurdum komünistinin, kendisine rica edildiği vakit 'işte tam manasıyla yobaz bi yaklaşım' şeklinde cevap vermelerine vesile olan durum.

şimdi durup bi inceleyelim şu meşhur durumu. sen hem 60'lardan beri bu topraklarda her başa gelen iktidarı seçen vatandaşa ana-bacı kay, yasa dışı eylemler yapınca seni durdurmakla mükellef olan polise ateş et ve bunu 2008 yılına gelsek dahi hala savun, ülke içinde yapılan hiç bir icraatı beğenme üstüne bir de bok at, emperyalist ülke diye küfrettiğin, 6. filosunu sokmadığın ülkenin ürettiği markaları giy, yiyecekleri ye, sonra gel bu ülkede yaşamak istiyorum diye bas bas bağır.

ulan madem gitmeyi istemiyorsunuz, o zaman neden yemek yediğiniz kaba patır patır sıçmak için yarışıyosunuz kendi aranızda ? nasıl bi çelişkidir abicim bu ? pek tabii eleştiriceksin yapılan icraatları koyun gibi gelip gitmiceksin bu ülkeden, bu dünyadan ama hergün horoz gibi ötmiyeceksin ve bu eleştiriler mantık düzleminde olucak. mesela sen 6 senede ak parti hükümetinden memura aylık 5 bin dolar zam yapmasını beklersen seni döverler anladın mı ? onun için diyorum ki, sesini gereğinden fazla çıkartıyorsan, beğenmiyorsan bu ülkedeki insanları, zihniyeti, yapıyı gidersin senin isteklerine cevap veren bir ülkeye. bu kadar basit.
böyle düşünceye sahip olan insanlara söyleyebileceğim şu olur sadece. yere göğe sığdıramadığın üstün ırk olan biz türklere ait olan elindeki bakkal defteri formatındaki lacivert defter pasaportla o hiç beğenmediğin kübayada vizesiz giremiyorsun.
kimse sana al kurtunu yanına takıl tarkanın götüne git orta asyaya demediğine göre sende hem elalemin mis gibi ülkesine bok atma, hemde kimseyi babanın çiftliği olan bu memleketten yollama.
dincileri irana, sağcıları amerikaya yollayalım. ülke liboşlara kalsın. çözüm bulamayınca, güç yetiremeyince, davalarından vaz geçiremeyince böyle baştan savma fikirler üretin. o da güzel. bu arada tüm japonlar japonyaya gitsin. başka ülkelerde ne işiniz var. ha bi de haydi kızlar okula.
o değil de komünistler iyi kötü bi devrim yapmış küba ya niye gitsin diye sordurtan organizasyondur. oturur sosyal örgütlenmesi 80 ler sonrası felce uğramış türkiye de kalır büyüdüğüm toprakların daha adil bi düzene kavuşması için uğraşırım. emekliliğimize daha var, sağolun yine de.

edit: imla editi
önce, oha bedava mı diye sevinilen, sora aa tatil için değilmiş diye üzülünen, şakacı seniii demek istediğim organizasyon.
Hiçbir komunist Türkiyeyi bırakıp, Küba gibi 1900 lere girememiş bir ülkeye gitmek istemeyeceğinden imkansız istek.
(bkz: söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil)

(bkz: bu memleket bizim)
* *
komunist ve sosyalistlerin kuba hayrani olmadiklarini gerceginden yola cikilarak, bosa harcanan enerjidir. tayyip ve yandaslarinin iran'a gonderilmesi cok daha hayirli olur vatan millet icin, onu gectim dunya icin.
her ideolojiye mensup bireyleri ideolojini merkezi saylan yerlere göndererek 'memlekette adam kalmadı' repliğini gerçeğe dönüştürmek maksadıyla hareket eden zihniyetin ürünüdür.
yuh artık denilerek bu zihniyete sahip kişileri kınamak mümkündür, dışlamak serbesttir.
(bkz: vatanını bölen insan modeli)
çok yararlı bir düşünce olup, fiiliyata geçirilmesi sabırsızlıkla beklenmektedir.

hava sıcak, deniz ılık, kızlar taş.

Müracaatlar nereye yapılıyor? Şimdiden kapısında yatayım. Ülkeyi ziktiler, beni de ellemeden tüyeyim...
Bir geri zekalinin kalkip sosyalistlerin hepsini terör sinifina koyarak küba´ya göndermesi, kendisinin g*t üstü oturup, kendi haklarini bile savunamayip armut gibi kalmasiyla esittir.

Komünistleri küba´ya gönderdikten sonra fasistleri de irak´a gönderip orada telef ettirmelidir.
Diger dini politikaya karistirmaya calisan carsaf beyinlileri de hindistan bombalariyla ugrasmalari icin pakistan´a gönderilmelidir.

Bu durumda küba´daki sosyalistlerde bu ahmaklardan kurtulup yasamin tadini sürmeye devam ederken, bosta kalmis türkiye´yi diger ülkeler kendi aralarinda da kardesce paylasirlar. Nede olsa sosyalistlerin gözü topraktan cok yasam sartlarina indekslidir.
sosyalistleri komünistleri kübaya dindarları irana gönderip bu ülkeninde kapısına kilit vurup kapatalım o zaman düşüncesini akla getiren fikirdir.farklı düşünceleri bir arada yaşama fırsatını zulüm olarak gören basit insan sözüdür.
başörtüsü takanlar arabistan'a gitsin demek kadar absürd tutum. bırakın hep beraber yaşayalım. herkes düşüncesini ortaya atsın, kimseninkini aşağılamadan. inanaın artık bu insanların salak olmadığına, kendi isteğine göre yaşamak istediklere, diktalardan etkilenmeyeceklerine. sonuçta akarsu yatağını bulacaktır zaten.
(bkz: dünyanın en zeki adamından inciler)