bugün

yıllar boyu binlerce, milyonlarca erkeğin yanından süper mini ve dekoltelerinizle rahatlıkla geçer gidersiniz. bu yıllar içerisinde günün birinde tacize veya tecavüze uğrarsınız. yapan bir veya iki kişidir. suçlu kim midir?

suçlu; yanından süper mini ve dekoltelerinizle rahatlıkla geçtiğiniz binlerce, milyonlarca erkektir.

o halde layığınız nedir?

ben söylemiyim.
(bkz: Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
Sapık değilim samimi söylüyorum.
bunun bir ileri adımı olanı her erkek potansiyel tecavüzcü müdür başlığında ufak çaplı incelediğim durum.
Ben değilim olanlara da mani değilim. Ne yaparlarsa yapsınlar bana ne.
tüm kızlar orospudur genellemesi arasında hiçbir fark olmayan saçma önyargı.
varlığımla çürüttüğüm olaydır. ayrıca toplumsal cinsiyet kadının biyolojik varlığıyla uyuşmadığı için kadının bir çok şeyi sapkınlık olarak algılamasını sağlıyor. sapkınlık yok demiyorum bak fakat kadının şartlanılmışlığı, baskılanması onu kendine yabancılaştırdığı için bir çok şeyi bir tür nefret ve tiksinti olarak görüyor. oysa bunların normalleşmesi sonucu bundan haz alacak ve zamanla topum hem dengelenecek hem de artık bazı şeyler ne yaşanacak ne de sorun olacak.
o yüzden ben sapık olduğumu düşünmüyorum. toplum erkeğin de kadının da kimyasını bozmuş vaziyette şu an. lanet olası toplum.
Seni baban mı doğurdu denir, yok bu denmez, senin annen kendi kendini mi dölledi? Nedir bu erkek düşmanlığı, atılmadık iftira kalmadı üzerimize.
cinsellik sadece erekeklere mi var amk .
Kendi belirlediği sapıklık içeriğinin genişliğinden kaynaklıdır. MEdeniyeti, rahatlığı, nezaketi, iltifatı da sapıklık zannederler. insanlar arası ilişkinin nasıl olması gerektiğini bilmediğinden her türlü iki insan arasında normal karşılanması gereken davranışı kafasında anlayamadığı kategoriye koyar. O kategori sapıklıktır. Erkekleri küçük çocuk olarak görüyorum çünkü çocukken toplumun dayattığı sınırlarınız yoktur. KiMiN ne dediğiyle ilgilenmezsiniz. size doğru gelen şekilde insanlara yaklaşırsınız yani en insancıl şekilde. Çocukluk Evrenseldir. Sapık yaftası yemeleri bu yüzdendir bana kalırsa. Ama bu genellemeyi yapanların yaşadıkları da bu soruna kaynaktır. Bilinmezlik, belirlenemezlik...
sapık kelimesinin anlamını bildiğimizden emin değilim.
Vajinaya devlet tahvili muamelesi yapılan coğrafyalarda geçerli olan mit.
Bu coğrafyalarda sapık da çok tabi o ayrı bir konu tabi. Yalnız sapık olmayana sapık muamelesi yapmanın da bir nevi sapıklık olduğunu düşünüyorum.
yanlış bir genellemedir. işin aslı sapıklık kavramını da çok doğru değerlendiriyor sayılmayız. sapkınlık, toplumca ve bir takım etik değerlerce kabul görmüş, normalleştirilmiş davranış kalıplarının dışında olan eylemlerin bütünü olarak kabaca tanımlanabilir. yani esasen kesin net bir sapkınlık tanımı yapmamız çok mümkün değil. cinsel suçların hepsini bu kategoride değerlendirebiliriz dersek daha doğru bir tanımlama gibi geliyor.

erkekler sapıktır söylemine gelince; bu zihniyetin oluşması yine gelip cinsel tabularımıza dayanıyor. seks suç, günah, kötü, pis algısı işleniyor algımıza. toplumsal cinsiyet rollerine göre seks konusunda erkeklerin kadınlardan daha fazla seksle ilgili görünmesi, bu konuda açık olması dolayısıyla erkeklerin bu tür yaftalarla karşılaşması mümkün. seks, sadece erkeğin ihtiyacı ya da hakkı gibi algılandığı sürece kadının kendi bedenini red etmesi bastırması sonucunda tepki olarak erkeğin kendisine yaklaşımını bu şekilde suçlayabiliyor öyle algılayabiliyor.

sapıklık en kolay kullandığımız yaftalama biçimi ve çoğunlukla tamamen subjektif değerlendirmemize dayanıyor. kimine göre oral seks, kimine göre anal seks, bazıları için fetişler, kimisi için ise misyoner pozisyonu dışında yapılan seks bile sapıklık olarak algılanabiliyor.
(bkz: hagi 100 tane vurdu bişey yok biz 1 kere vurduk aw)
yanlıştır. Mesela ben çok terbiyeliyim sadece sevişmek doğamda var.
Sapıklık, normlardan sapkınlık üzerine kurulu bir kavramdır. Bir sapık, çoğu insanın aksine sapkın hareketleri ile bu sıfatı hak eder. Dolayısı ile tüm erkeklerin "sapık" olması gibi bir fikir mantıksızdır. Tüm bireylerin ortak noktalarının sapıklık olması, sapık olunmaması durumunu sapkın kılar ki bu durumda sapık olmamak sapıklıktır, dolayısıyla ya bu söz saçmadır, ya da nefis bir paradoksa yol açmaktadır. Sonuç olarak: söz ölümüne saçmadır.
(bkz: Proof by contradiction)
savunma mekanizmalarından yansıtmanın sonucudur efendim. bunlar içlerinde yaşadıkları duyguları başkalarına yansıtır.
hakkında 'sapık erkek yoktur, az votka vardır' denilebilecek bir genellemedir.
Tacize uğradıktan sonra kızların erkeklere bakış açışı.
(bkz: Erkek değilmisiniz hepiniz aynısınız)
genel anlamda doğrudur, anlık anlamda yanlıştır. mesela ben gerçekten farkında olmadan bi kadınla temas ediyor olabilirim, ya da o amaçta olmadan sohbet ediyor olabilirim çünkü o kadınlar benim dikkatimi çekecek güçte değillerdir. Ama şu var ki; erkek, beğenilebilecek potansiyeldeki kadınlara karşı sapıktır. Bunun adını kim sapık koydu lan? Neyse işte. Sevgilinizsek eğer, sapıklık konusunda mastır yapıp başarılı olmuşuz demektir. Hadi öptüm güneş görmeyen yerlerinizden.
erkek olarak katıldığım genelleme ama eksik kalmış, kızlar neden sıyrılmış bu işten anlamadım. bence "tüm insanlarda biraz sapıklık vardır".
tüm sarışınlar aptaldır genellemesiyle yarışır.
sapık olmayan erkek yoktur, önüne fırsat çıkmayan erkek vardır.
Tum erkekler sapik degildir. Tum erkeklerin yaratilistan olan hormonlari vardir. Soz ve harketleri bunlarin yansimasidir, tabi kendilerine hakim olmalari gerekmektedir. Siniri asan erkeklere sapik diyoruz biz, en azindan ben. Ha bir de ayni seyler kadinlar icin de gecerlidir.
eksik genellenmedir.bütün insanlar bir yaştan sonra cinsel yönden açlık hissederler ve bunu gidermek için yöntemlere başvururlar.toplumumuzun yapısı göz önüne alındığında erkekler ; bu açlığı gidermeyi göz önünde ve çekinmeden yaşarken, kızlar ise daha gizli ve göz önünde olmaksızın yapmayı tercih ederler.buna sapıklık demek yanlış olur, güdüleri doyurma diyebiliriz.abartana tabii sapık denir ama cinsiyet grubuyla sınırlamak yanlıştır.